Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi mindet kell beszerezni a...

Mi mindet kell beszerezni a baba érkezése előtt?

Figyelt kérdés

Nincs esetleg a neten valahol egy lista? Első baba és félek hogy valami kimarad...


Eddig ezek vannak meg:


Kiságy, ágynemű, pelenkázó, babakocsi, fürdető, tisztálkodási cuccok (krémek stb), ruhák, cumik, cumisüvegek, pelenka, sterilizáló, légzésfigyelő, mérleg, játékok, gyerekülés autóba. Valamint most éppen a hordozókat nézem, hogy milyenek vannak (kendő és társai) remélhetőleg még a hétvégén az is meglesz.


Mik kellenek még? A legapróbb dolog is érdekel! Olyan is, amire nem a babának, hanem nekem lesz szükségem, pl hasleszorító (mondjuk azt pont nem akarok használni, de példából írtam). Esetleg neten valahol egy komplett lista? :)


2015. máj. 29. 18:23
 1/8 anonim ***** válasza:

ha nem áll ki eléggé a mellbimbód,akkor egy mellbimbókiemelő is hasznos lehet,hogy a baba rátudjon harapni.

ezen kívül egy doboz tejszaporító teát vegyél ha kevés lenne,és egy tejtároló zacskót ha sok. mellszívó is hasznos lehet.

körömvágó olló,textilpelus még fognak kelleni. üvegmosó kefe,ugye neki külön mosogatsz. néhány kiskanál ha adnál be neki espumisant. cumisüvegmelegítő is jól jön,mi használtunk.törölközők

2015. máj. 29. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
ja van neten lista,de a fele felesleges dolog
2015. máj. 29. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hát jól felszereltél az biztos! Most így belegondolva talán a babakocsira egy esővédő, és egy lázmérő,és egy turmixgép amit mi megvettünk, de nem látom a listádon. De nekünk kb a 3/4-e cuccunk volt az általad bevásároltakból. Sok boldogságot a picihez!A turmix azért, mert az üveges bébikaják 4-500 Ft-ba kerülnek, pedig ki tudod hozni otthon 30-40-Ft-ból.
2015. máj. 29. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Írd be a keresőbe, hogy kelengyelista és nézz át párat. Van nagyon sok felesleges dolog, amit soha nem használ az ember. A védőnő mostanában nem ad könyvet, amiben van lista?
2015. máj. 29. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Vékonyabb és vastagabb babapléd, kapucnis törölköző vagy textil fürdőlepedő, textilpelenkák.
2015. máj. 29. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

ami nem volt még: lázmérő, szoptatós melltartó, gyerekeknek való fültisztító pálcika, babaruhához való mosószer/öblítő, kiskád

Ha nagy kertes házatok van és előfordul hogy a kertben tevékenykednél amíg a baba alszik: bébiőr

Nekünk amúgy védőnő adott listát. Kérdezd meg, hátha tieteknek is van csak később tervezett adni.

2015. máj. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mindenféleképpen kell, hogy legyen otthon rugalmas végű lázmérő, babakád, vegyél vízhőmérőt is (talán te is emlékszel a halacskára), kézfertőtlenítő (minden mennyiségben), hűtőrágóka is jól jöhet (bár az később, de, ha nem kell neki a cumi, akkor előbb), textil pelenka minden mennyiségben és magadnak 3 flakon kézkrémet, szükséged lesz rá, mert annyiszor kell kezet mosnod, mint eddig soha! Csak gondolj bele: 6 pelenka naponta, 12 kézmosás, 1x-szer előtte, 1x-szer utána, plusz mosogatsz, játékot fertőtlenítesz stb., nekem 2 hét után úgy kiszáradt és kirepedezett a kezem, hogy szó szerint fájt! Ha eszembe jut még valami, írok.
2015. máj. 30. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, szerintem ezeket a kendő, kenguru meg ilyeneket felejtsd el, ezzel csak azt éred el, hogy a gyerek megszokja, hogy egész nap rajtad lóg, nem fog megtanulni későbbiekben, például egyedül elaludni. Ez a kenguru szerintem olyan, mintha beraknád a gyereket az ágyatokba (ott ne hagyd aludni soha, meg is fulladhat), aztán csodálkoznál 2 év múlva, hogy miért nem tudsz még mindig nyugodtan összebújni apával. Csak gondolj bele abba, hogy rád van kötve a gyerek egész nap, de mi van, ha mondjuk wc-t kell takarítani?: szívja a gyerek a vegyszert vagy lepasszolod valakinek egy ilyen alap tevékenység miatt, amit minden nap meg kell csinálnod?
2015. máj. 30. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!