Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Létezik normális pelenka?

Létezik normális pelenka?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A tapasztalataitokra vagyok kíváncsi, ugyanis már a hajamat tépem, hogy az általam kipróbált pelenkák egyike sem vált be, folyton kifolyik a pisi/kaki az 5,5 kg-s (3 hós fiú) pelusából. De úgy, hogy naponta, 3x, 4x cserélnünk kell a ruhát. Pedig alaposan bepelenkázom, a kukit lefele hajtom.. nem hiszem hogy ennyire béna vagyok...

Amit kipróbáltam: Dm-es babylove pelenka, Libero és Pampers újszülött pelenkái, Pampers active baby.


Mit javasolnátok, mit próbáljak ki? Előre is köszönöm!



#baba #pelenka #kifolyik. tanács
2015. jún. 2. 21:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Biztos vagy benne, hogy jó méretet veszel? Az nem lehet, hogy szám szerint X kilós gyerekre való, de a tiéd mondjuk hosszabb, rövidebb, más a testalkata, stb. mint az átlagos ilyen súlyú babáknak?
2015. jún. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
egy számmal kisebb pelenka és figyelj oda, hogy húzd ki a gumirozást és a rojtokat.
2015. jún. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Én tapasztalatom szerint a gyerekeknek mindig van egy "nyakig szaros" korszakuk, s nálunk is ekkortájt volt.Főleg ha sűrűn emelgeti a te babád is lábát.Mi ekkor tájt használtunk pampers premium caret, abba is kifojt de nem olyan sűrűn.
2015. jún. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Mosipelus? En ugy tudom, azok kevesbe eresztenek.
2015. jún. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Aha, a lányomnak is 3 hós kora körül volt ez az időszaka. Evvan, túl kell élni.
2015. jún. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

A gumirozásra mindig figyelek. Az egy számmal kisebbel is próbálkoztam, de az még rosszabb volt.Akkor nem derékig, hanem hónaljig kakis volt:-)

Valóban erős testalkatú gyerek...a mosható pelus nekem túl macerásnak tűnt, de mivel most is ott tartok, hogy naponta többször áztatom, sikálom, mosom a ruhákat, el gondolkozok rajta. A premium care-t is megpróbálom...

Köszönöm!

2015. jún. 2. 21:53
 7/15 anonim ***** válasza:
Pontosan hol folyik ki a pisi, kaki? Lehet hogy nem húzod meg elég szorosra a pelust.
2015. jún. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
nálunk a libero és a pampers is bejött. csak néha éjszakázás után, 10-12 óra egy pelusban, volt átázva. nekem még nagyon bejön a tesco loves pelus. olcsó is, és nagyon jó, közel van a fent említett pelusokhoz. :)
2015. jún. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
még arra figyelj, hogy amikor tépőzárazod be akkor ne ott legyen passzos ahol akkor van a pelus teteje hanem ahova letornázza a baba. a férjem nagyon lazára szokta csinálni, tulajdonképpen a kezem beférne a fiam pelusába. tehát amikor ráadom a pelust, kb a köldökénél van a teteje, ott jó passzosra, talán kicsit szűkre teszem, és rúg kettő lecsúszik a pelus pár centit és ott már nem feszül de nem is laza.
2015. jún. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
NÁlunk a mosható pelus oldotta meg a problémát, külön belső +külső kombináció. Még calici hasmenéses kaki is épp csak a body szélét fogta meg a combnál, az eldobhatóban ez nyakig ment volna. Az az igazság, hogy amikor naponta 3-4-szer is kell a teljes öltő ruhát (és sokszor az egész ágyneműt, a szülő ruháját, aki magához öleli a gyerekt) mosni, cserélni, akkor ahhoz képest nem nagy változás a mosható pelenka a mosás szempontjából, csak kevesebb bosszúság.
2015. jún. 2. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!