Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Létezik normális pelenka?

Létezik normális pelenka?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A tapasztalataitokra vagyok kíváncsi, ugyanis már a hajamat tépem, hogy az általam kipróbált pelenkák egyike sem vált be, folyton kifolyik a pisi/kaki az 5,5 kg-s (3 hós fiú) pelusából. De úgy, hogy naponta, 3x, 4x cserélnünk kell a ruhát. Pedig alaposan bepelenkázom, a kukit lefele hajtom.. nem hiszem hogy ennyire béna vagyok...

Amit kipróbáltam: Dm-es babylove pelenka, Libero és Pampers újszülött pelenkái, Pampers active baby.


Mit javasolnátok, mit próbáljak ki? Előre is köszönöm!



#baba #pelenka #kifolyik. tanács
2015. jún. 2. 21:24
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

A pisi bal oldalt, a kaki pedig jobb oldalt folyik ki, sokszor a hátáig.

8/9-es válaszoló, köszi, azt is megpróbálom. 9/9-es válaszoló, köszönöm, holnap kipróbálom ezt a módszert. Mert arra figyelek, hogy ne legyen szoros neki, de az ujjam beférjen.

2015. jún. 2. 22:20
 12/15 A kérdező kommentje:
10-es válaszoló, a mosható pelust honnan szerezted be egyébként. Utána kellene olvasnom ennek a témának, mert igazából ezidáig meg sem fordult a fejemben, hogy moshatót használjak.
2015. jún. 2. 22:23
 13/15 anonim ***** válasza:

Én a leginkább "fapados" megoldást választom, jobb minőségű tetra pelusokat hajtogatok bele modern pelenkakülsőkbe (amik viszont tényleg a legjobb fajták, mindent benntartanak akkor is, ha a pelus már lucskos pl. éjjel). a tetrákat is, és a külsőket is netről szereztem be, a bababoltokban kapható tetrák szánalmasan vékonyak, vagy kicsik, vagy foszlanak.


De ennél van sokkal modernebb változat is, korszerű anyagokkal, pl. bambusz (puha, antibakteriális és többet szív, mint a pamut), olyan fazonú nadrágpelenkák, amelyeket semmivel sem bonyolultabb feladni, mint az eldobhatót, létezik patentos és tépőzáras változat is, ki mit szeret.


Amikor be kell fektetni egy ilyen modernebb, korszerűbb peluskészletbe, az egyszeri nagy kiadás, de hamar megtérül, főleg, ha több gyereket terveztek, és a második, harmadik is használni fogja őket (max. gumit vagy tépőzárat kell cserélni legtöbbször). Egy gyerek esetében is el lehet őket adni használtan.


Én azért szeretem még, mert sosem kell krémeznem a popsit és tényleg nem találtam még soha a fiam ruháját a bölcsi radiátorára kiteregetve száradni, más gyerekek ruhái napi szinten kakisak vagy pisisek lesznek.


Érdemes pl. itt körülnézni:


[link]

2015. jún. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes választ! Utánanézek!
2015. jún. 2. 22:37
 15/15 anonim ***** válasza:
Nálunk az volt a gond, hogy túl magasra húztam fel a pelust és a combjánál jött ki. Próbáld meg ne túl magasra húzni.
2015. jún. 2. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!