Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szeptemberi elején-közepén...

Szeptemberi elején-közepén születő babának a cuccai?

Figyelt kérdés
Idáig olyan ruhákat vásároltunk,amik megtetszettek,de már szeretnék kicsit tudatosabb lenni. A védőnőtől kapott kelengye listával nem vagyok kisegítve. (évszaknak megfelelő vékony/vastag takaró stb.) Hogyan kell majd öltöztetni, amikor hazahozzuk a kórházból? Érdemes beszerezni 1 hősugárzót estére a fürdetéshez vagy rendesen kapcsoljuk fűtést? Minden tanácsnak örülök! :)

2015. jún. 3. 12:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia!Nekem a második szeptemberi babám fog érkezni!:)Igen a hősugárzó az nagyon jó és szükséges is,mi pl még most is amikor néha este hideg volt bedugtuk a fürdőbe és úgy ment fürdeni,pedig már 2,5 éves.Én is első babának sok feleslegeset vettem,nem tudtam még hogyan szeretném öltöztetni,most már tudom.Én nem szerettem picinek pulcsi+gatyóba öltöztetni,mert ahogy fogdostuk mindig felcsúszott a pulcsi.Én sokáig rugi+bodyba öltöztettem,így mindig volt 2 réteg a hátán.Én úgy öltöztettem,hogy hosszú újjú body+ujjatlan rugi.Persze vettem sok rövid ujjú bodyt is+hosszú ujjú rugit is,de azok valahogy nekem nem jöttek be.Persze volt egy két gatyó+pulcis is amikor elmentünk valahová.Én zoknit nem adtam a rugi alá,csak ha lábatlan volt a rugi.Éjjelre vettem kezes-lábas rugikat pl Tesco és rövid body+az volt rajta alváskor,eleinte takartam amíg nem bírt forogni,majd amikor már jött a tél akkor áttértem a hálózsákra és az tökéletes volt.Ma is használnám,de már nagy hozzá a lánykám,és mindig kitakarózik.:)Vékony cérna sapit vegyél kezdésnek,ki tudja milyen idő lesz.Mikor érkezik?Fiú vagy lányka?Nekünk szeptember 14-e körül és még nem tudjuk mi lesz.Takarót érdemes vékonyat+vastagot is venni.Kérdezz nyugodtan,amiben tudok segítek!:)g babavárást!Julcsi
2015. jún. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
*Boldog babavárást!akart lenni!! :) :)
2015. jún. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia! Szintén szept. közepére vagyok kiírva és ugyan ezeken vacillálok!

Ami a gond, hogy szeptemberbe lehet 30 fok de lehet 10 is. Fene tudja! Mélykocsiba van zsákom télre, vettem bundazsákot 74-80asat szintén télre, szeptemberre van hosszujjú meg rövid ujjú body illetve ujjatlan és hosszujjú rugi. Kocsikabát, meg sapiból vettem egy cérnát meg egy polárt indulásként. Aztán takarót vettem egy nagy méretű (100x135cm) vastagot meg egy kicsit (90x90cm) pamut-plüss szétszedhetőt. Annyira lutri az egész hogy a fene se tudja mi kell majd! A ruhák java részét turiba meg használtakba szedem össze, így nem fogok rajtuk nagyot bukni, ha esetleg nem adom rá mindd de fel kell készülni minden időjárásra. Gyermekágy alatt nem kapkodni szeretnék, hogy jajj ez sincs meg az kéne.

Remélem segítettem 😉

Hogy bírod a terhességet és ezt a meleget? Indultok valahová nyaralni?

2015. jún. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, mindketten sokat segítettetek! :) Van már jó pár rucink. Kaptunk is, örököltünk is rokon babától, mi is vettünk. Szeptember 19.-re vagyok kiírva,de uh szerint hamarabb fog érkezni. A neme nem biztos,mert nagyon szégyenlősek vagyunk. A 18.héten mutatta volna meg magát,akkor meg pont köldök alatt volt a "lényeg", így az orvos kislányt mondott,de nem biztosra. :) Remélem így marad,mert sok a rózsaszín ruhácska. :) Nyaralni nem terveztünk menni, maximum csinálunk egy kiruccanós hosszú hétvégét. A meleget egyre nehezebben viselem, érzem magamon hogy hamarabb elfáradok. Remélem minden rendben veletek és a babákkal is?! Kitartás csajok már csak bő 3 hónap van hátra!! :)
2015. jún. 3. 14:06
 5/5 anonim ***** válasza:
A második szeptember közepére volt kiírva, de az elején született. Nagyon meleg volt, októberig nyári ruhában jártam akkor. Pont azok kellettek így neki is, mint a tesójának, aki júliusi. A hősugárzót mi is használtuk később. Nem tudhatod előre, milyen időjárás lesz. Vegyél neki rövidujjú bodyt, rugdalózót, kis kardigánt. Sapit a huzat ellen. Kistakaró lehetne vékonyabb plüss, annál vékonyabb ha kell, csak a textilpelus (nekünk az volt a kánikulában). A többit beszerzed, amikor megszületett, akkor más tudod, mi hiányzik.
2015. júl. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!