Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen teát adtok kisbabátokna...

Milyen teát adtok kisbabátoknak és hogyan készítitek el?

Figyelt kérdés
Kisfiam 4 hónapos múlt, eddig csak anyatejet kapott, de néha szükség lenne valami másra is, például ha ki akarom nyújtani az időt két szopi között. Vizet nem fogadja el, gyümölcslevet majd 5 hós kortól kezdeném, teáztatni szeretném. Lehetőleg olyan teával, ami nem pörgeti fel, mert így is elég aktív baba. A válaszokat előre is köszönöm.
2010. febr. 27. 11:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Az én lányom a teát sem nagyon fogadta el. A dokinéni javaslatára 1-2 cikk almát dobtam forrásban lévő vízbe (szigorúan "háztájit"), 1-2 percig főztem, azt lehűtve adtam neki. Ám inni nemigen akart sőt a kajaidőt sem tudtam "elcsalni", mert hiába itta tele magát, ugyanúgy kérte a kaját, ez nem laktatta...
2010. febr. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha 4 hónapos mult, akkor adhatod a HIPP granulátumos teáit, az én babám nagyon szereti a csipkebogyó-málna ízesítésüt. Ha kamillát adnál neki, arra ügyelj, hogy azt nem adhatod neki tartósan, mert szárít.
2010. febr. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Édeskömény teát adok neki,úgy hogy a víz jó meleg legyen.Egy csipetnyi magot beledobok a pohárba majd egy-két percig hagyom ázni majd leszűröm.Annyi hogy legyen színe a víznek na meg persze így valamennyi íze is lesz.Állítólag jó a szél bajokra is.Az én babám szereti.Előtte viszont kamillateát adtam,de jobbnak láttam inkább lecserélni az édesköményre.És hozzáteszem hogy jó sokáig elég mert sokat adnak és nem is drága.

3,5 hós a babám.

2010. febr. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mecsek Baby teát kap, és annyi ideig ázik a forralt vízben, hogy olyan árnyalatú legyen, mint mondjuk az almalé, és teszek bele 2 édesítőbogyót, mert a kisasszony csak úgy fogadja el. Mi már két hetes kortól ezt adjuk neki, és szereti, ráadásul jó hasfájásra, haspuffadásra, szélgörcsökre. Bármelyik patikában kapható, kb 4-600 Ft között van.
2010. febr. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mecsek Baby teát kap, és annyi ideig ázik a forralt vízben, hogy olyan árnyalatú legyen, mint mondjuk az almalé, és teszek bele 2 édesítőbogyót (240 ml-be), mert a kisasszony csak úgy fogadja el. Mi már két hetes kortól ezt adjuk neki, és szereti, ráadásul jó hasfájásra, haspuffadásra, szélgörcsökre. Bármelyik patikában kapható, kb 4-600 Ft között van.
2010. febr. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hipp teákat az én fiam is nagyon szerette de vigyázni kell vele mert ha minden nap adod neki lehet belőle pocakfájást,mi így jártunk és sok időbe telt mire rájöttünk attol fájt neki!Elhagytuk és semmi gond!EZt csak azért írtam nehogy így járj,nem elriasztásképp,de nyugodtan próbáld ki,hisz babáknak készült!Minden gyermek más!
2010. febr. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Édeskömény tea nekünk nem jött be, pocakfájásra próbáltuk és még jobban görcsölt tőle szegénykém, úgy tudom a Mecsek is tartalmazza. A többit kipróbáljuk!
2010. febr. 27. 16:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!