Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak? Ne engedjem a...

Mit csináljak? Ne engedjem a közelébe?

Figyelt kérdés

Lányom 1,5 éves. Pár napja köhög, tegnapra az orra is folyt. Éjjel belázasodott és hányt is. Reggel is hányt.

Van egy 1 hónapos kisfiam is. A nagyot ne engedjem a kicsi közelébe nehogy elkapja tőle? Vagy ezt neem lehet elkapni? Még nem tudni mi baja lehet ma megyek vele orvoshoz.


2015. jún. 4. 06:52
 1/6 anonim ***** válasza:
11%

egy köhögés v tüsszentés is megtölthet egy egész szobát fertőző baktériummal.

nemhogy a közelébe nem engedni, hanem külön szobába tenném őket, 1 hónaposan nemigen kellene betegnek lennie!

2015. jún. 4. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
51%
Természetesen el tudja kapni. De szeparálni csak úgy tudod őket, ha az egyiket elküldöd a nagymamához néhány napra. Ha egy szobában vannak, akkor szinte mindegy, hogy milyen közel. Azért puszit ne adjon a kicsinek.
2015. jún. 4. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Együtt laktok. Ha a fejed tetejére állsz, akkor sem tudod megakadályozni, hogy találkozzon vele. Sajnos ez ilyen. Szerintem érdemes gyakran kezet mosnia, és persze pici távolságot tartani, de nem tudod karanténban tartani a másfél évest, képtelenség egy családon belül ilyet megoldani.
2015. jún. 4. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Ha tudod, vidf el a rokonsághoz, nekem öthetesrn lett beteg a babám az apjától, bármennyire id tartottuk a távolságot.
2015. jún. 4. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mindenképpen nagyon gyakran moss kezet, ha nem tudod másnál elhelyezni.

Illetve a kilincseket érdemes ilyenkor átfertőtleníteni, mert ugye kívülről koszos kézzel fogod meg, kezet mosol, majd kifelé ugyanazt becsukod.


Lakáson belül nem tudom, hogy mennyire megoldható az elkülönítés.


Egyébként nálunk több családtag is elég durván lebetegedett a baba első hónapjaiban: először a férjem, később anyámat pont a látogatásakor kapta el valami hasonló. Felnőttet ugye könnyű volt elkülöníteni (megérti) és gyakran mostak kezet. Nálunk megúszta, nem kapta el tőlük, pedig ők felnőttként elég ramaty állapotban voltak.

2015. jún. 4. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
nem tudom ti hogy vagytok vele de én nem passzolnám le a beteg gyerekem csakhogy a kicsi el ne kapja. inkább nem tartanám őket egy légtérbe, fertőtlenítenék mindent, lehet venni olyan spray-t is ami a levegőt is fertőtleníti, emellett isteni eukaliptuszos illata van. jó megoldás lehet még a szájmaszk is neked, egy ha a beteg gyerekkel vagy, egy pedig ha az egészségessel. de szerintem azért is felesleges elvinni, mert a lappangási időben már bőven elkaphatta a pici is.
2015. jún. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!