Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem lehet a 4 hónapos...

Miért nem lehet a 4 hónapos kortól adható babapépet adni egy 4 hónapos babának a védőnő szerint? És miért lett hirtelen egészségtelen az, ami 20 évvel ezelőtt a legegészségesebb táplálék volt?

Figyelt kérdés
Vagy ezek mögött is a gyógyszergyártók állnak, amiknek szerződésük van minden létező védőnővel és gyermekháziorvossal?
2010. febr. 27. 13:36
 1/10 anonim ***** válasza:
49%

Szia! Én azt tudom hogy 20 évvel ezelőtt még nem volt ennyi szemét az ételnek nevezett dolgainkban mint most. Ez is a fejlődésnek köszönhető.

Viszont ezt a 4 hónapos kortól dolgot meg egyenesen most már nevetségesnek tartom. Sajna statisztikák is bizonyítják hogy ezért van egyre több /és folyamatosan növekszik a szám/allergiás és érzékeny kisgyerek, mert nem találkozik a szervezete bizonyos dolgokkal.

2010. febr. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
33%

kisfiam 8 hósan még az almapürét sem fogadta el,nemhogy a babapépet.biztos azért mert anyatejes.

sztem kicsit később próbálkozz:-)

2010. febr. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
51%
Na hát,én meg nézném azt, ha mindenki úgy nevelné a gyerekeket, ahogy azok mondják,milyen gyerekek lennének szegénykék ,főleg amelyiknek nincsen is gyereke mint nálunk,és nagyon okos tud lenni,még olyanoknak is meg akarják magyarázni a dolgokat,aki már több családos,a régi szép időnkben jó anyáink se,így neveltek szerintem!Én 3 hónapossan kesztem el adni nekik minden olyat ami 4 hónapos kórtol van,és egészségesek!
2010. febr. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
de a Babád anyatejes ?mert azok úgy tudom nem fogadnak el ilyen hamar mást a tejcsin kivül.
2010. febr. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én a nagyfiamat 3,5-4 hónaposan kezdtem el etetni. alma, barack, krumpli, stb...vevő volt mindenre, mai napig szeret enni (4 éves)

A kicsi most lesz 3 hónapos, ő is pár hét múlva kap egy kis almát, majd meglátjuk, hogy neki, hogy ízlik. Ha nem akarja még, nem kell erőltetni. De ha egy babán látod, hogy bejön neki a kanál, a gyümölcs, a kaja, akkor a korának megfelelően szerintem nyugodtan ehet. Ja, és anyatejes a kicsim

2010. febr. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
77%

Ez a "divat" most! Sajnos hamar elapadt a tejem. 3 hónaposan én is elkezdtem a hozzátáplálást, a védőnő hallani se akar róla, így segítség nélkül, internetről - könyvekből néztem ki, hogy hogy kell. Én elhiszem, hogy a tápszereket úgy alakítják ki, hogy a babának jó legyen, de akkor mi a különbség a sok tápszer között. Miért pont azt írja ki az orvos, amit kiír. Kérdem én a tápszer nem mesterségesen kialakított?

A védőnő pár hét múlva jön tanácsot adni a hozzátáplálásról, de jó lett volna ha korábban segít, nem a nézeteit erőlteti.

2010. febr. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

szia. sok pépben cukor van, én sem adnám a bébimnek, lehet azert nem javasolja.


20 ev alatt egyreszt sokat fejlodott az orvostudomany, masreszt a azdasag is. a mostani zoldsegek "kicsit" mas földből kerulnek ki, es a "tejek" nagyrésze sose látott tehenet.


sok apró oka van, ezek egyreszt osszeadódnak, masreszt meg.. az fiam gyerekdokija kb 60 es a halal kozott van, szerintem 20 eve is rendelt, meg 30.. és hihetetlenul naprakesz, tenyleg tisztaban van a legujabb dolgokkal, nagyon jol kombinalja a "regi" meg az "uj" irányzatokat, szerintem o csinalja jol, mert sok helyen azert ott az igazsag magva..

arra, hogy regen is felnottek a gyerekek, es semmi bajuk nem volt.. hat, en speciel egesz eletemben kuzdottem a hormonjaimmal es a sulyommal, ami tobb mint valoszinu a tapszertol van (es nagyon orulok, hogy ma már jókat gyartanak), mozgasom se olyan, amilyen kellene, mert hipoton voltam, es AKKOR kellett volna tornaztatni (de anyam persze csak ugy emlekszik vissza ra, hogy majdnem 20 hos voltam, mire jarni kezdtem, es olyan voltam mint egy rongybaba).. az ilyenekre a "mai" anyuka mar ugrana.

es ez nem feltetlen rossz dolog am.

jobban utana tudunk nezni ezeknek mind szulok, mind orvosok..

2010. febr. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szia, én a péphez nem tudok szólni, csak ahhoz, hogy én be akartam tartani a 6 hónapot, mert tejem van, sokat nem veszítettem volna, de a picinyem most 8 kiló és holnap fél éves. 2 hete már hiába volt elég tejem, már 2 óránként akart enni és másfél órát csak szopizott, pedig semmi baja nem volt. Mint kiderült, itt sincs két ugyanolyan gyerek, hát ez a probléma is megoldódott a hozzátáplálással. Én azért 3-4 hónaposan nem akartam mással etetni, mert tejem volt már addigra bőven, őt meg max kiváncsiság szinten érdekelte h mi eszünk - hát betartottam. Amúgy elvileg a válasz az, hogy ezek a pépek is szervezet idegen anyagokat tartalmazhatnak (módosított tejfehérje, glutén), ami az arra hajlamosaknál allergia valószinűségét könnyíti.
2010. febr. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Hmmmm.... érdekes válaszok. De ha megnézzük, mi van a pépben, láthatjuk, hogy semmi műanyag nincs benne, ha lenne, és nem írnák rá, akkor rendesen megbüntetnék a gyártót. A tej meg sztem max csak fel van vizezve kicsit.

Nekem anyám egészségügyis volt, felnevelt két gyereket, mindketten koraszülőttek voltunk, a nővérem 7 hónapra született és még ma sem működik rendesen az immunrendszere, én meg 8-ra, és 6 hetesen még sérvvel is műtöttek. Szóval, hogyha anyámnak sikerült a maga módszereivel két ilyen Taigetosz-szökevényt felnevelnie, akkor nekem is sikerülni fog egy makkegészséges babával.

2010. febr. 28. 09:53
 10/10 anonim ***** válasza:
Szia! Én is úgy látom mint te, hogy fel tudunk makk egészséges gyerekeket nevelni attól még hogy 6 hónapig mást is lát az anyatejen kívül. Azzal azonban nem értek egyet, hogy a tej csak fel van vizezve, sajna ezek a mai tejek, főleg a dobozosak nem láttak még tehenet messziről sem, nem még hogy belőlük jöjjenek ki :)
2010. febr. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!