Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az apukának ti mennyi "szabadn...

Az apukának ti mennyi "szabadnapot" adtok? Rosszul csináljuk?

Figyelt kérdés

Fiatalon lettünk szülők, én 20 éves vagyok, Ő 21.

Van egy 8 hónapos kislányunk.

Előtte rengeteget buliztunk, folyton utaztunk, a barátainkkal voltunk. Szerencsére nem lettünk befordultak a baba születése után sem, a baráti kapcsolataink is megmaradtak, mindig van valami programunk. Viszont van olyan is, hogy a kislányunk nélkül megyünk. Havi 1 alkalommal bébiszitter vigyáz rá, ez egy péntek, vagy szombat este szokott lenni.

Néha a párom anyukája is vigyáz rá. De van olyan, hogy az egyikünk itthon marad vele, míg a másik elmegy szórakozni egy kicsit.

Vagy pl. télen a vőlegényem elment 2-szer 1-1 hétre síelni a barátaival és sokan meglepődtek, hogy csak úgy elengedtem. Most is megy nyáron a haverjaival vitorlázni, nyaralni és ez pár embernek furcsa. De nem az anyja vagyok, hogy azt mondjam, hogy "nem, most nem mehetsz". Bízunk egymásban, én is elmentem már 2-3 napra pihenni a barátnőimmel, akkor Ő volt a babával.


Egy másik ismerősünk azt jegyezte meg, hogy mi az, hogy amíg a pici felkelt éjjel (első 2 hónapban), akkor nem én ébredtem hozzá, hanem az apja. Vagy hogy a fürdetést és az altatást esténként mindig Ő csinálja.

De úgy vagyok vele, hogy nem csak az én gyerekem és az apja is legyen tisztában a dolgaival, ne sírjon a lányunk akkor, ha kézbe veszi pl.


2015. jún. 4. 15:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
54%
tökéletesen csináljátok :) mi is így vagyunk, mindegyikünknek van külön programja is és együtt is elmegyünk a gyerekek nélkül koncertre, színházba... férjem kel fel a kicsihez sokszor éjjel, és van hogy ő fürdeti van hogy én... együtt vállaltuk, együtt is neveljük :) ne foglalkozzatok mások véleményével, én is úgy gondolom ez a normális ahogy ti (és mi :D) éltek :)
2015. jún. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem ezzel semmi probléma, nálunk is így működnek a dolgok. 32/N és 39/F
2015. jún. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Hát jó, csak páran annyira meglepődnek néha...

Mikor télen is kérdezte a tesóm, hogy miért nem ment a párom velünk a családi ebédre és mondtam, hogy elment síelni a barátaival, akkor csak nézett nagyot, hogy ő 3 óránál hosszabb programra nem engedi egyedül a férjét, akkor megy ő is, több naposról meg szó sem lehet, mégis mi mehet ott...

De nem értem, azt kellene mondanom, hogy nem mehet és ha késik 10 percet, akkor elvenni az elektromos cuccait, vagy az autóját, motorját, mert büntiben van?

2015. jún. 4. 15:26
 4/15 anonim ***** válasza:
52%

Normális :) mi is hasonlóképpen csináljuk, bár ő ritkábban mászkál egyedül mert velünk jobban szeret lenni. :) de persze haverokal iszik neha egy sört, moziznak. Mi megyünka bbarátnőmmel plázába, moziba. Párom persze dolgozik is :) az elején, amikor a kicsi fel kelt mi úgy csináltuk, hogx aki előbb fel kel hozzá az eteti és teszi tisztába :)

21/L 22/F

2015. jún. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem nagyrészt jól csináljátok, nagyon is. Mondjuk nekem furcsa, hogy nélkületek megy el hetekre. Számomra a párkapcsolat arról szól hogy egy család vagyunk, és főleg nyaralni, együtt megyünk. Nem azért mert félnék elengedni a párom, hanem mert úgysem vagyunk túl sokat együtt, a munka miatt, így sajnálnám azt a kevés időt is nélküle tölteni.
2015. jún. 4. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
91%
Ja és nekem ez a szabadnap megfogalmazás is kicsit visszás. A családi élet nem munka, amiből szabadnap jár. Ez egy közös választás, amit közösen kell végigcsinálni. De valószínüleg azért látom másképp, mert majd dupla annyi idős vagyok mint ti :)
2015. jún. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
59%
Csinálja mindenki úgy, ahogy neki jó. Nekem eszembe nem jutott volna egy 8 hónapnál fiatalabb csecsemő mellől 2-3 napra elmenni. Nálunk a férjem sem jár el nélkülünk. Nem azért, mert nem engedem, hanem mert neki is úgy jó, ha együtt töltjük a kevés szabadidőnket. A gyerek ellátásában és nevelésében az első pillanattól kezdve részt vesz.
2015. jún. 4. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
58%

Az,hogy hetekre elmegy nélkületek vagy te nélkülük az nekem kicsit érdekes..más az értékrendem ezen a téren igaz idősebb is vagyok..:)Az is más,hogy elmegy a haverokkal sörözni meg dumálni egy délután,de napokra..a családi élet nekem nem erről szól...meg én ki se bírnám nélkülük na meg a hála ég a kedvesem se bírná nélkülünk ki..így is kevés az együtt töltött idő,mert úgy dolgozunk,hogy átfedés igaz én csak szeptemberig melózok kb.:)

15hkm

2015. jún. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Erre is az a jó válasz, hogy az a megfelelő mennyiség, ami mindkét félnek megfelel. Innentől nincs konkrét szám, kinek mennyi.

Azzal pedig maximálisan egyetértek, hogy két szülője van a gyereknek, ezért mindkettőnek hasonló részt kell vállalnia belőle.


Férjem is jár búvárkodni. Nem megyünk vele, mert az a hőség nem babának való, én meg simán összerókázom magam mozgó hajón, víz alatt félek... Szóval sok pénzért rosszul érezném magam.

Tény, hogy amiatt vagyok kicsit "félős" a búvárkodással kapcsolatban, mert 50 méteren ha bármi történik, az biztos halál. Sajnos ismerős már kapott stroke-ot búvárkodás közben. Esély nem volt megmenteni, ott halt meg, és még idős sem volt.

2015. jún. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
79%

Mi 19 éves házasok vagyunk, 3 gyermekkel. Évente egyszer megy el a férjem a barátaival a somogybabodi fesztiválra, idén nem volt kedve. Ez 3-4 nap.

Én nem voltam soha nélküle napokra, nem is igénylem. Jobban szeretünk kettesben lenni.

2015. jún. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!