Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyatejes babám 6 hét alatt...

Anyatejes babám 6 hét alatt 200g híján 2 kilót hízott. Jelenleg 4760g. A doki szerint túlsúlyos lesz, ha ez igy folytatódik (többi lent). Szerintetek?

Figyelt kérdés

Igény szerint etetem, de szépen 3, sot mostanában mar 4 óránként eszik. (Azert en is odafigyelek a jelekre, akkor rakom csak cicire ha tényleg latom h éhes).

Ma azt mondta a gyerek doki, hogy ha ilyen ütemben hízik tovabb akkor biztos túlsúlyos lesz. Megdöbbentem, mert azt hittem anyatejes babat nem lehet elhizlalni. Ráadásul olvastam Vida Ági blogján hogy az anyatejes babák sokszor a 3. hónapra megduplázzák a születési súlyukat (3300 grammal szuletett), szóval elvileg nincs gond. Nálatok hogy volt? Most ez probléma vagy nem? Azt mondta kontrollaljam a szopikat. De hogy? Eheztessem??


2015. jún. 4. 16:51
 1/10 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam 4 hét alatt 1700 grammot hízott, viszont a dokim nekem azt mondta, hogy ha csak anyatejes ( az volt), akkor nem gond.

Az első babámnál ugyanezt magyarázta a doktorom, hogy 1400 grammot hízott a kislányom, és hogy túlsúlyos lesz.

Ma már lassan 3 éves és teljesen rendben van, még csak nem is dagi.

2015. jún. 4. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok, a két gyerkőcnek nem ugyanaz volt az orvosa.
2015. jún. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
hát pedig a 4 óránkénti evés nem sok. nekem is jól hízott,most 9 hónapos lesz,10kg múlt. adtam tejet egy másik babának, és ő is nagyon szépen hízik,szóval valószínű a tej olyan. nekem megjegyezték,hogy husis,de sose mondták,hogy baj lenne
2015. jún. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Majd ha nekiáll mozogni, mászni, akkor le is fogja dolgozni a bevitt kalóriákat, ne aggódj.
2015. jún. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Furi a doktorod. Persze, hogy nem az anyatejtol lesz tulsulyos. Ket gyerekem van es mindketto anyatejeskent rengeteget gysrapodott az elso harom honapban. Aztan leallt a havi kilos, masfelkilos gyarapodas. Mindket gyerekem normal sulyu. Semmi bajuk...
2015. jún. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
En se értettem. 110-140 grammokat eszik amugy. Ez nem a rendes gyerek dokink, a kórházba vittem vissza mert kora baba volt. Amugy nagyon tapló volt, mintha az en hibám lenne ugy beszélt. Szerinte azert is hasfajos mert sokat eszik....
2015. jún. 4. 17:55
 7/10 A kérdező kommentje:
Ja es este kicsit többet eszik, mármint előfordul hogy 2,5-3 óránként. Ugy tudom ez is normalis.
2015. jún. 4. 18:00
 8/10 anonim ***** válasza:
Szia! Dehogy lesz túlsúlyos. Az én kisfiam is csak anyatejes volt és még a második hónap előtt megduplázta a születési súlyát pedig én sem etettem gyakrabban mint te. Volt aki meg is kérdezte, hogy mivel etetem még mert olyan jó hurkás volt de nekem soha nem szólt emiatt sem a védőnő sem a doki. Ahogy elkezdett forgolódni, mozogni szép formás lett. Most két és fél éves és pont jól néz ki, egyáltalán nem duci. Szóval ne éheztesd, etesd tovább nyugodtan igény szerint, majd ledolgozza a husit ha mozogni fog :-)
2015. jún. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ugy lesz :) azert megkérdem a vedonot is, bar o se tette szóvá még egyszer sem. Mondjuk a hasfajasra o is azt mondta, hogy lehet kocsit sokat eszik es az is baj. Tény hogy imád enni :)) de szerintem majdnem minden baba imádja a cicit..
2015. jún. 4. 19:57
 10/10 anonim ***** válasza:
ja mindegyik,azért vannak cumik végülis :-) hidd el,nem eteted agyon,4 óránként jól lakik,az teljesen jó
2015. jún. 4. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!