Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hónapos a kislányom és...

5 hónapos a kislányom és nehezen kakál. Mit tegyek? Mit adjak neki?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 3 hónapos koráig szopizott. Humana HA1 tápszert eszik most.

Reggel tápszer

Tízórai alma, őszibarack, esetleg keksz belereszelve

Ebéd Tápszer és most kóstoltatom a zöldségeket vele: krumpli, sárgarépa

Uzsona alma, őszibarack, sütőtök

Vacsora tápszer

Kb 3-4 naponta kakál. Nagyon nehezen. Mondtam az orvosnak, de ő azt mondta hogy a hozzátáplálásnál majd megoldódik. Hát nem oldódik meg úgy veszem észre.

Most erölködött, kakilt is picit de nagyon keményet alig bírja kinyomni, és közbe sírt nagyon. Annyira kimerült hogy el is aludt.

Mivel tudok neki segíteni, hogy lazuljon a széklet?

Inni nem hajlandó. Víz nem kell neki.

Csipkebogyótea kb napi 30-40 ml. Örülök ha 60 ml folyadékot bele tudok tuszkolni. Almás babaitalt ivott még.


2015. jún. 5. 10:14
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha nem iszik, a püréket csináld hígabbra. A krumpli, alma székletfogó - az én egyik gyerekemnek kóstoltatásnál ez utóbbitól még be is repedt és vérzett a popsija, úgyhogy egy jó darabig hanyagoltuk, viszont őszibarack az ment mindenbe.
2015. jún. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
a sárgarépát és az almát pár napig hanyagoljátok és esetleg adhatsz neki CUKROS -cukor nélkül csak szárítja a beleket, tehát az ellenkezőjét éri el vele az ember- kamillateát, ha ez sem hozza meg a kívánt hatást :) lehet neki adni egy fél glicerines kúpot.
2015. jún. 5. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az alma, a krumpli és a répa fog. Mindig kombináld: krumplihoz barack, almához sütőtök. Pl: tízórai barack, mehet ebédre krumpli vagy répa, ha a tízórai alma, ebéd sütőtök! Én azt mondanám, hogy adj neki baracklevet inni, vízzel hígítva (amennyire lehet) és kerüld a fogós kajákat! Bár az is lehet, hogy még nem érett a gyomra ezekre a táplálékokra, lehet, hogy 1-2 hétig hanyagolnod kéne a hozzátáplálást. Én pl. 5 és fél-6 hónapos korukig semmit nem adtam nekik a tápszeren kívül, lehet, hogy csak még nem tudja megemészteni!
2015. jún. 7. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!