Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idős volt a babátok,...

Mennyi idős volt a babátok, amikor először tejet adtatok neki, milyet? Onnantól milyen gyakran kapott és mennyit? Melyiket szoktátok venni?

Figyelt kérdés
2015. jún. 5. 21:30
 1/10 anonim ***** válasza:

1 évesen adtam és házitejet. persze óvatosan.

Kivéve a 3. gyerekemet, mert ő tejfehérje allergiás volt. 1 év diéta után kinőtte, azóta ő is házi tejet iszik, épp egyik nap fejtette ki, hogy mennyire nem szereti a bolti tejet.

Én ezekben a bolti löttyökben nem bízom.

2015. jún. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
15 hónaposan kapott először tejet a lányom, de utálta, ma sem szereti (4,5 éves), tejitalokat sem itta meg. Amúgy sima 2,8-as bolti tejet adtam neki.
2015. jún. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Egy éves korától issza a boltit (2,8%-osat)! Sokáig csak este itta a langyos tejet, most már lassan 2 éves és reggel/este kakaó! :)
2015. jún. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Mikor egy éves elmúlt. Viszont reggel és este tápszer tejet kap azóta is, tehát nagyon ritkán iszik tejes dolgot. Házi forralt tej, cserpes tej. De idegen helyen, vagy egyébként már nem válogatok, az ő érdekében sem (oviban, iskolában ne legyen valamilyen fóbiája ezzel kapcsolatban), az elején óvatosabb voltam, az enyém már nem baba :-) A bolti tejek nagy többsége magasan hőkezelt, ez az ami engem a leginkább zavar.
2015. jún. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
1 éves kora után kapott: túrót (Nádudvari E-mentes körözött, Házias ízű-t), tejfölt, bio, natur joghurtot, babajoghurtot (Nestlé, Hipp), kicsi sajtot (bébiételben), író-val készített burgonyapürét. Tejet szigorúan 3 éves kora után! Bár házit akkor sem adnék, max. felesbe, vizezve!
2015. jún. 7. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ez az utolsó hozzáállás leginkább a tápszergyártó cégeknek jó. Ha tejterméket eszik, akkor miért nem kaphat tejet? Ha allergiás akár a tejfehérjére, akár a tejcukorra, az van a túróban is meg az egyebekben is.


Ha már tej, akkor mitől jobb a bolti? Miért nem lehet házi tej? A házi tej tényleg tejből van, a boltit meg a legjobb esetben is agyon hőkezelik. Persze mindenkinek szíve-joga, mit ad, csak nem értem a logikát.

2015. jún. 7. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. Nekem borzalmasan zsíros a házi tej (próbáltam már sok helyről szerezni), és mindtől úgy hánytam mint a lakodalmas kutya. :( Így nem kockáztattam az egyéves fiamnál, aki egyébként is sokáig hasfájós volt.
2015. jún. 7. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A házi tej zsírosságát valóban sokan nem szeretik, mert nem vagyunk hozzá szokva, nem hiába sok az allergiás is, a civilizált ember belei érzékenyek lettek. Ha belegondolunk, a régi időkben csak ez volt, ezt itták a gyerekek, például unokanővéremék sokszor még forralatlanul is. Azóta már gyerekeik vannak. Tizenéves voltam, mikor először ittam házi tejet. Ahogy öntötték, csak úgy habzott, sűrű volt szinte, mint a tejszín, az illata pedig erős, tetején több ujjnyi zsíros tejszín volt. Megdöbbenve tapasztalom, hogy ahol most lakom, a házitejes automatákból nem ilyen tej folyik, a tejszín pedig csak forralás után látható pár mm-es réteg... Szóval a házitejek sem a régiek már, legalább is nem mindenhol. Az én kisgyerekem is tápszeres még reggel-este, ha tejet adok neki, hígítom én is vízzel. A kalcium és a fehérje miatt, mert az ő veséjüket megterhelné a tej magas kalciumtartalma és a nagy molekulájú tejfehérje. Ez a mai tudományos álláspont. Ha csak egy bögrényi tejet inna egy nap, akkor nem hígítanám. De amíg megiszik napi több mint fél liter tejitalt (vagyis tejből is ennyit inna meg), addig vagy tápszer vagy 1:1 arányban hígított tej.
2015. jún. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ja és a házi tejet röviden fel kell forralni, mert nem csak hányás lehet a vége!
2015. jún. 7. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kedves 6-os!

A tejtermékeket az erjedési folyamatok tartóssá teszik, ami azt jelenti, hogy elpusztulnak a betegséget okozó baktériumok! A bolti tejet hőkezelik (nem tartósítószert használnak!) és így érik el a káros baktériumok pusztulását! És azért adok tejterméket, mert fontos tápanyagot tartalmaz és a természetes erjedési folyamat sterilizál, és azért adom később a tejet, mert a hőkezelés már beavatkozás (annak ellenére, hogy nincs káros vegyi anyag benne)! Ha házi tejet adsz, akkor meg be is rakhatnád a gyereket a tehénsz*rba, a tehén tőgye alá, szerintem kb. ugyanannyira steril! Sokan le fognak pontozni, de nekem ez a véleményem!

2015. jún. 10. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!