Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Igény szerinti vagy 3 óránként...

Igény szerinti vagy 3 óránkénti szoptatás? ki hogy etet?

Figyelt kérdés
2015. jún. 6. 13:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Igény szerint.
2015. jún. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nekem mind a 3 gyerekemnél a 3 óránkénti szoptatás jött be.
2015. jún. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
igény szerint etettem. mindkettőnek vannak előnyei és hátrányai is.
2015. jún. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
ha van időd leírod az igény szerinti hátrányait és előnyeit
2015. jún. 6. 14:22
 5/12 anonim ***** válasza:
Én valahol a kettő között etettem gyerekeimet. 2 órán belül nem kaptak (nagy ritkán másfél óra után adtam ha nagyon sírtak), és nem is keltegettem őket enni. Így két evés között 2-5 óra telt el, babától függően. Maguknak alakították ki a napirendjüket.
2015. jún. 6. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Akár egyenlőségjelet is tehetünk közé, a gyerekek álltalában maguktól állnak rá a 3 óránkénti evésre.
2015. jún. 6. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
és kb mikortól állnak rá? a fiúkám 2 hónapos még igény szerint eszik, de jobban be tudnám osztani az időt ha végre ráállna a 3 óránkénti evésre
2015. jún. 6. 17:24
 8/12 anonim ***** válasza:
az első 2-3 hétben igény szerint. aztán egyszerűen elkezdtem 3 óránként mellre rakni, és ez neki is jó volt így. ha sírt esetleg étkezések között, akkor sem cicivle nyugtattam, hanem felvettem és dajkáltam. Aztán ezt meg is szokta, és szépen alkalmazkodott a 3 órákhoz, nem éhezett meg közte...szerintem az igény szerinti szoptatás az első pár hétben fontos csak, amíg kialakul a tejtermelés, és amíg még máshogyan nem tudja magát megnyugtatni, illetve amíg te nem tudod máshogy megnyugtatni.
2015. jún. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy nem itt kéne kérdeznem, de valaki megmondaná, hogy mit jelent szó szerint és a gyakorlatban az igény szerinti szoptatás?
2015. jún. 7. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

azt hogy amikor a baba éhes, sírással jelez, akkor fogod megeteed. nem szorítod keretek közé az etetéseket, ezt jelentené elmêletben...aztán van aki máshogy nem tudja/nem akarja megnyugtatni a síró babájàt, és õ akkor is mellre rakja, ha mem éhség miatt sír...na ez már nem az igêny szerinti etetés kategoria, degradalni nem akarok, mert az en lanyom 2 hetes kora ota kepes cici nelkul is megnyugodni, pl olelessel, (bar még szopizik, 11 hos) ezert nincs rola fogalmam milyen amikor mashogy nem tud megnyugodni.

habar szerintem a cicifuggo babaknal az egyes szamu ok maga az igeny szerinti szoptatatas...en ugy gondolom, szukseges igeny szerint szoptatni egy ujszulottet, kb 4-6 hetes korig, de utana igen is at kell terni a 2-3 oras periodusokra, egyreszt neki os.jobb a rendszer, masreszt a legtobb babanak azert szopi helyett massal is jo kedvet lehet teremteni...persze az anyukanak biztos.kenyelmesebb mellre rakni, "addig is csondbe van es nem kell vele foglalkozni" elven..

arrol meg inkabb nem mondok semmit, aki igeny szerinti szoptatas cimen szoptat 2-3 evesek...az nem a baba igenye..

2015. jún. 7. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!