Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, akiknek a gyereke...

Anyukák, akiknek a gyereke már 1 évesen azt eszi, amit ti, hogyan adjátok neki az ételeket, hogy meg ne fulladjon?

Figyelt kérdés
pl.rántott hús,vagy tészta husival,mindent leturmixoltok teljes péppé?
2015. jún. 8. 22:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
69%

Egy 1 éves kisgyereknek miért kellene bármit is turmixolni?! Van foga, megrágja, lenyeli. Persze mindig legyél ott, ha eszik, de nem szabad túlparázni. A kisfiam 8 hósan evett először babakekszet, nem volt semmi baj, nagyon alaposan megrágta, lenyelte.

Turmixolni a hozzátáplálás elején kell, aztán egyre darabosabb ételeket kell adni a babának, egy éves korában pedig már egy az egyben azt eheti /állagban is/, amit a család.

2015. jún. 8. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
falatokra vágva... nem fulladt meg, megtanulta megrágni, pedig foga se volt, de nagyon ügyes volt az ínyével. 10 hónapos kora után nem fogadta el a pépeket
2015. jún. 8. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
1 évesen etettem, a kanálra mindig kicsi husi darabot és pl egy fél szarvacskát raktam. Rakott krumplit pl kicsit villávan összetörtem így kb kis borsó szemnyi darabok voltak azt meg simán megrágta. Ahogy nőtt és ahogy enyre jöttek ki a fogai máe nagyobb husi darabot kapott, tèsztát se vágtam ketté.
2015. jún. 8. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Összevágtam és megették. Most komolyan, ki enné meg a rántott húst turmixolva?
2015. jún. 8. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Soha nem pürésítettünk semmit. A kenyeret apró falatkákra vágva, csipkedve, a húst is akkora darabokra vágtam, ami nem akad keresztbe a szájában, nem szorul be. A tésztát ügyesen egyenként ette. Engedd kézzel enni, úgy ügyesebb, magabiztosabb, később mehet a kanál, villa. Ha valamiből túl nagyot harap, tanítsd meg neki, h vegye ki inkább a szájából, ne essen pánikba, ne akarja mindenáron lenyelni.
2015. jún. 8. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

a második gyereknél én se pürésítettem semmit(mondjuk elsőnél se sokáig),mivel öklendezett a pürés dolgoktól...Mindent jó puhára főztem,és ő is kézzel eszegetett.

1 évesen simán kis falatokra vágtam neki.

2015. jún. 9. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha van foga, akkor megrágja. :) Ha nincs, akkor vagy apró falatokat, vagy rántott húst nem. Főtt húst inkább krumplipürével. Én eleve mindenben apróra vágom a húst, és csak villával törtem kicsit összébb neki...tésztát is sok szafttal. Nem feltétlen kell rántott hús a gyereknek, azt húslevesből is meg lehet oldani.
2015. jún. 9. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
rántott hust nem adok a fiamnak...max. teljesen szétvágom neki és villával még szétnyomkodom. nem purésitek, de aprora elvágom, eldarabositom az ételt. a fiamnak 4 foga van..rágogat o, de szinte napi szinten van az, hogy majd megfullad...látom már konnyezik a szeme, nem kap levegot...pff..utálom, hogy csak az elso 4 foga van kint..pedig 8 honapos kora ota kapja a darabos ételeket. ha a kezébe adok kekszet vagy bátmir, beteszi az egészet a szájába..és 2-3 "rágás" után nyelné is le. itt egyébkként azt mondják, hogy ameddig nincs kint legalább 6 foga addig darabosat se kapjon, csak pépeset. tudom, hogy Magyarországon meg buszkán mesélik az anyukák, hogy egy évesen már szalonnát és kolbászt eszik a gyerek :DD
2015. jún. 9. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"Ha valamiből túl nagyot harap, tanítsd meg neki, h vegye ki inkább a szájából, ne essen pánikba, ne akarja mindenáron lenyelni."


a fiam, amikor ki akarom venni a szájábol, hogy ne fulladjon meg..még jobban osszezárja a száját, kifesziteni se tudom a száját!! magátol nem veszi ki, inkább már lila lesz..de a száját nem nyitja ki..megprobálja még gyorsabban lenyelni...

2015. jún. 9. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Akkor még rántott húst nem adtam.Minden villával összetörtem vagy kisebb darabokra vágtam.Káposztás tésztát, túrós tésztát imádja kézzel enni.
2015. jún. 9. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!