Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem tudom másra hagyni a...

Nem tudom másra hagyni a babám (12 hós), mert annyira anyás. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Most múlt 1 éves, de 4 hónapos kora óta sírógörcsöt kap, ha más veszi kézbe anyán vagy apán kívül, ha bárki közelít felé, akkor most már szalad hozzám, addig nem hagyja abba a sírást, amíg a karomba nem veszem. Pár alkalommal tudtam csak nagyira bízni, de csak fél órára, amíg aludt, tehát érdemben nem. Ha csak kimegyek a szobából már sír, ha szépen elmagyarázom, hogy most felállok, mert ki kell mennem ezért vagy azért akkor már elkezd sírni, mondom neki, hogy jöjjön velem, akkor sírva követ.


Próbáltuk, hogy amikor szépen játszott más gyerekekkel és mi csak a háttérből figyeltünk, akkor én elmentem az emeletre, de amint észrevette, hogy eltűntem, sírva fakadt és senki nem tudta megnyugtatni.


Most, hogy már egy éves is elmúlt, semmit nem javult a helyzet és nem tudom mit tegyek. Előbb utóbb muszáj lesz rábíznom másra, de megszakad a szívem ettől a keserves sírástól. Nem akarom, hogy így erőszakkal kelljen intézni, nem szeretném, ha rossz élménye lenne és még rosszabb lenne a helyzet utána.


Szerintetek el fog múlni ez nála?


2015. jún. 10. 16:13
 1/4 A kérdező kommentje:
Ha eljátszik egyedül, akkor is mellette kell ülnöm, ha mondjuk mosogatok fél méterre tőle, akkor tépi a lábam és sír. Próbáltam már figyelmen kívül hagyni, vagy betenni a kiságyba, de addig sírt, amíg nem végeztem a dolgommal. Minden pillanatban maximális figyelmet követel és nem nyugszik, amíg meg nem kapja. Mit rontottam el? :(
2015. jún. 10. 16:29
 2/4 anonim válasza:
Nalunk ugyanez a helyzet, most mult 1 eves es amiket leirtal minden igaz rank is.. Szerintem ez el fog mulni naluk, csak jobban ragaszkodnak vmiert ez sztem gyereke valogatja :) kesobb majd visszasirjuk ezt az idoszakot:))
2015. jún. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A mi fiunk is ilyen volt, de hozzá lehet őket szoktatni szépen. Fokozatosan ha teheted, dolgod van, vagy csak kikapcsolódnátok és van olyan személy, akire tudod hagyni, először mondjuk csak egy-egy órára mész el, aztán ezt egyre többször és szépen lassan hozzászokik, hogy anya nem lehet mindig ott. El kell neki magyarázni, hogy anyának is van dolga, ahová őt nem lehet elvinni. És ha látja a gyerek, hogy bár elmész, de utána mindig ott vagy, akkor ezt idővel felfogja és elfogadja, hogy oké, lehet anya elmegy, de utána hazajön és velem foglalkozik.

És amúgy csak egy ideig sírnak, utána aki vele van, az úgyis lefoglalja, úgyis lefoglalja saját magát a gyerek és megnyugszik.

Szóval csak nyugodtan menj és intézd a dolgod, a gyerkőc meg majd megszokja.

Tényleg, nálunk is nehezen ment, de egyszerűen voltak helyek, dolgok, amiket el kellett intézni, ahová el kellett menni és oda nem vihettük magunkkal a fiunkat. És igen, sírt, nagyon, mikor elmentünk, de utána megnyugodott és szépen hozzászokott.

2015. jún. 10. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én rájöttem, hogy náluk akkor van ez ha lát. Ha például kimegyek a konyhába, wc-rs stb jön utánam. Ha odaadom mamának, sír hogy velem akar lenni. Viszont ha hagyom játszani mással (olyan akit egyébként jól ismer mama, dédi stb) és olyankor eltűnök mikor nem lát akkor elvan utána mással is. Van hogy észreveszi, hog yeltűntem sírdogál kicsit, de ilyenkor gyors eltereli a mama a figyelmét valami játékkal és így elvan mással is.
2015. jún. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!