Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem akar inni 7 hónapos...

Nem akar inni 7 hónapos babám. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Próbáltunk már ezerféle gyümölcslevet, teát, vizet, stb. Semmi sem kell neki, csak a tápszer. Azt is kevesebbet kér mostanában. Minden mást megeszik, gyümölcsöt, főzelékeket, gabonát stb. Ez normális? Nagyon aggódom, hogy itt a nyár és ki fog száradni..
2015. jún. 11. 13:26
 1/7 anonim ***** válasza:
főleg étkezések előtt és után kínáld vízzel, pár alkalom után rá fog jönni, hogy jólesik neki
2015. jún. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Étkezés után egyáltalán nem fogadja el. Előtte is kb 20ml-t..:((
2015. jún. 11. 13:42
 3/7 anonim ***** válasza:

étkezés után(ami nem anyatej, v tápszer) amúgy szinte kötelező

nem baj, hanem fogadja el, de mindig kínáld, egyszer csak ráérez

2015. jún. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Enyem se iszik, 7 honapos. Kiskanallal tukmalok bele par cseppet eves utan, de kopi ki. Cumisuveget meg csak ragcsalja :(
2015. jún. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
20 ml amugy szerintem nem rossz. Enyem annyira keveset iszik, hogy ml-ben nem merheto..
2015. jún. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a legtöbb baba nem iszik még ilyenkor. A főziben, gyümölcsökben csomó folyadék van, a tápiban szintén, semmi esély rá, hogy kiszárad. Szerintem én megvettem vagy 10 féle itatópoharat, hogy majd abból inni fognak, hát nem. A picim még hagyján, ő az ízesített Jana vizeket rendes pohárból iszogatta, de a nagyobbikam semmit. Majd ha már rendesen eszik, akkor inni is fog, szerintem nincs értelme erőltetni, nem is lehet, és aggódni sincs miért. Ha nagyon meleg van, hagyd kicsit hígabbra a tápiját vagy a főziket.
2015. jún. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mi is ugyanígy voltunk 7 hónapos kora körül nem akart inni, előtte kortyolgatott azért. Azt hittem már nem szereti a vizet, de tápszeren kívül semmi mást nem ivott meg. Az evés nálunk is szépen ment. Elég ideges voltam, nagyon sokszor kínálgattam, de semmi. Pohárból evések után tudtam itatni, keveset ivott. Vettem neki különböző itatópoharakat pl. rossmannos itatócsőrös ebből aztán szépen elkezdett inni, aztán közben kijöttek felül a fogai utánna már szépen ivott rendszeresen. Egyébként most Disney-s csőrős (puha, szilinkonból) itatópoharunk van, kicsi, gömbölyű. Ez nagyon jó. Ezt már nagyon szépen megfogja és iszik egyedül. Egy nap kb. 2-2,5 dl megiszik. Nagyon sokszor kínálgatom. Most már 9 hónapos.

Amúgy rengeteg cumisüveget és itatós cumisüveget próbáltunk, de ez a kettő ami bejött. És egyik sem volt drága. A 3000,- Ft os NUk-ot egyszer sem volt hajlandó használni. Szóval próbálgatni kell ezeket vagy pedig pohárból kortyoltatni vagy pedig kanállal végső esetben, mert muszáj innia. Nálatok is meg fog oldódni ne aggódj! Sokszor kínálgasd és hát rá kell jönni miből tudna inni.

2015. jún. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!