Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem akar inni a babám. Mit...

Nem akar inni a babám. Mit csináljak? Van valakinek hasonló tapasztalata? Részletek lenn.

Figyelt kérdés

Lassan 9 hónapos, már csak reggel és este szopizik, a többi étkezést kiváltottuk.

Először csak vízzel próbálkoztam, nem akartam neki mást adni, de aztán végül megpróbáltam a teát, bébi gyümölcslét is, nem issza egyiket sem. Mivel jön a nyári hőség aggódom. Hogyan lehetne rászoktatni az ivásra?

Csőrös poharat próbáltam, aminek szilikon a csőre.Lehet hogy az a baj, hogy abból nem tud inni?

Már elég rég próbálkozom, mindig étkezések után, két étkezés között.


2015. ápr. 26. 15:26
 1/8 anonim ***** válasza:

Nekem is ez volt.Próbálkozz cumisüveggel,lehet a csőrös nagy neki.Én Aventet használok.Próbálj más teát,hátha az előző nem ízlett neki.

Előbb utóbb rá fog kapni.

2015. ápr. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Etess meg vele egy pici sót. Attól biztos megszomjazik.
2015. ápr. 26. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Adj neki rendes pohárból.
2015. ápr. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Próbáld rendes pohárból, étkezés előtt félórával.

Ha napi x sok gyümölcsöt eszik annyira nem kell aggódnod hisz a gyümölcsök 90%a víz s ha nem acetonop a lehelete nincs kiszáradva.

2015. ápr. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
enyém is így volt, rendes pohárból nem ivott, csőrössel nem próbáltam, cumiból sem nagyon akart...vizet, üres teát nem, gyümölcslét higítva adtam neki, mindig csak kevés legyen az üvegben, és add neki oda a kezébe...előbb utóbb ha unatkozik, rákap majd..nekem 3-4 napba telt, és persze két óránként át kellett öltöztetni, de aztán rákapott az ízére.
2015. ápr. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
próbáld rendes pohárból. az én fiam is hasonló, bár ha jobban erőltetem akkor a cumiból is elfogadja, de 2-3 napja próbálom pohárból inni és csak úgy rácuppan :) igaz sok folyik még mellé, de így is biztos iszik is valamennyit. kb fél óránként ha fent eljátszom ezt vele :) bár étkezések után a cumit is elfogadja. ő is lassan 9hós.
2015. ápr. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem egyik gyerekem sem fogadta el az innivalót (semmit) 1 éves kora előtt. Nem befolyásolta őket ebben sem a nyári hőség, sem az itatásra használt eszköz típusa . Amikor elkezdtek darabosabb, szilárdabb ételt enni, akkor kezdték jobban kívánni a vizet is. Szerintem ne aggódj. Kínáld meg, ha szomjas lesz, elfogadja majd.
2015. ápr. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Teljesen tanacstalan vayok en is. Az enyem 6 honapos ugyan es meg csak egy etkezes van kivaltva. Tobbfele cumisuvegen, itatopoharon, rendes kispoharkan tul vagyunk mar. Probaltam vizet, teat, gyumolcslevet, bebietelt vizesre higitva, blaabla, mindezeket eves elott, utan, kozben, hidegen, melegen, langyosan. Sehogy sem jo. Most azt csinalom, hogy eves utan, mikor mar csak egy kanalka van a gyunolcspepbol, akkor ahhoz adok nehany evokanal langyos vizet. Es kiskanalbol elfogadja ugy ahogy. De iszonyu idoigenyes, remelem valtozni fog hamarosan
2015. ápr. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!