Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak, hogy megegye a...

Mit csináljak, hogy megegye a gyümölcsöket?

Figyelt kérdés
9hós lány kezdetektől nem hajlandó megenni, fintorog és nyelvét nyújtja.Próbáltam már almát nyersen, főzve. Őszibarackot, cseresznyét, szilvát. Csak üveges bébiétel formájában eszi meg.

2015. jún. 12. 21:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, most le fognak pontozni, olyan furcsa lesz, amit írok, de az én fiam imádta a banános krumplipürét :D

vagy az almás zabpelyhet...

Ha megpróbálod valamilyen általa kedvelt ételhez passzítani a gyümölcsöt, akkor biztos jobban menne...


Vagy csinálhatsz reszelt almát reszelt répával összekeverve, pici citromlével, meg nem tudom, lehet-e már ilyen korban, ha igen, akkor kis mézzel.

2015. jún. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
almás zabpehely persze főzve, kása formában
2015. jún. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
az én fiam sem eszi meg, nála is 9 honaposan jott ki ez a "dili" és més most is tart 1,5 éves...jaaa o annak idején az uvegeset sem ette meg.
2015. jún. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 1-es. Ha téged lepontoznak akkor velem nem tudom mit csinálnak,de én a hippes finomfőzeléket keverem a sárgabarackkal mert csak így hajlandó megenni a főzeléket.:)


(Nálunk főzelék gondok vannak:)

A burgonya+brokkolit az almával:) Majdnem az összes ételébe kell egy kicsit gyümi gondolom azért mert finom édes, mert máskülönben kiköpdösi:) és még röhög is rajta:)

2015. jún. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
4-es, ez jó!!! :D ( 1-es vagyok )
2015. jún. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Az enyém meg csak 6 hónapos múlt,a kóstolgatásnal tartunk,mert 5 pici kanál a max.,amit megeszik.Az álmától a hideg rázza,nyersen,sülve,főve!A sargarepat nem szereti,úgyhogy alig várom,hogy őszibarack legyen a kertben,mert egyszerűen sehova nem haladok a hozzátáplálással.Üvegest meg nem akarok adni,mert az első is csak azt ette,és a mai napig naggggyyyyoooon rossz evő,4 éves múlt.

Nem tudom mikor jutok el odáig,hogy egy egész adagot megegyen.

Nem sokat segítettem,bocs.

2015. jún. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Tegyél bele gyümölcscukrot. Tudom, hogy manapság szentségtörés ilyeneket mondani, de a bébiételek némelyikében is van. Az én lányom sem volt hajlandó megenni, mert savanyúnak találta őket, a hideg is kirázta. Azóta vagy banánnal, vagy keksszel vagy gyümölcscukorral adom neki a gyümölcsöket, így megeszi. Persze a mértéktartás nem árt.
2015. jún. 12. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én még a többieknél is furcsábbat írok: ha nem szereti a gyümölcsöt, adj neki zöldséget, meg minden mást, amit szeret. Néha egy-egy üveges gyümölcsös bébiételt. Felesleges erőltetni, attól nem fogja megszeretni, és ha a zöldségeket meg szereti, vitaminhiánya sem fog kialakulni.
2015. jún. 12. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A többi szilárd táplálékkal hogy áll? Szeret rágcsálni vagy inkább a pépeset eszi?
2015. jún. 13. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
a fiam, se a banánt, se az almát, se barackot..semmit sem eszik meg, ami gyumolcs. viszont a párolt zoldbabot, répát simán elrágcsálja :D
2015. jún. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!