Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csinálnátok ha 2 éves...

Mit csinálnátok ha 2 éves fiatok pfozna?

Figyelt kérdés
Ma kaptam tőle váratlanul egy pofont,amitől úgy meglepődtem,h.hirtelen lese tudtam reagálni.nem játékból volt,hanem dühből!ti mit csinálnátok ebben az esetben?
2015. jún. 14. 21:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Of: Nálunk ugyan nem pofozás van, hanem harapás szintén dühből. Tele vagyok harapás nyomokkal, de a megoldásra még nem jöttem rá, igaz ő még csak 18 hónapos de dackorszak van ezerrel. Agresszióval nem szabad reagálni, mert az további agressziót szül. Én próbálom elmagyarázni hogy ez fáj, nem szabad harapni, de amikor megy a hiszti akkor elfelejti.....szerintem idővel megérti kinövi....
2015. jún. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Le kell ülni, és elbeszélgetni vele, hogy ilyet nem szabad csinàlni!
2015. jún. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
83%
Megakadályozod, hogy pofon üssön. Lefogod a kezét, és határozottam közlöd vele, hogy nem szabad. Még úgy sem értené, ha elkezdenéd magyarázni neki, hogy miért is nem pofozkodunk. Ilyen kicsi gyereknek az a pofon nem ugyanazt jelenti, mint a felnőttnek.
2015. jún. 14. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
4%

2 éves?

Mégis mekkora pofont tud adni egy 2 éves?


Azt sem hiszem egy 2 éves bármilyen szinten tudja mit csinál.


Teszteled a gyíkra írókat, vagy mi?

2015. jún. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

ismerős is kapott már a kislányától, majdnem elsírta magát, mert persze a kislánya a mindene és nagyon rosszul tud esni. a gyerek jóformán nincs még tisztában ennek a cselekménynek a valósi, súlyosabb jelentésével, kb oyan szintű, mint amikor egyik nap szeret, másik nap azt vágja be, hogy nem szeret, harmadnap megint szeret:)


fokozatosan tanulják a társadalmi érintkezés szabályait, ahogy vannak aranyköpéseik, úgy ilyenek is adódnak.

szerintem tanácsos elmondani, hogy ilyet nem szabad(habár ha anyukától kapott már a kicsi pofont, akkor nehéz lesz értésre adni, hogy anyának meg lehet viszont..)


én tapasztalatom a játszóbölcsiből jött, ott egy kisfiú csak úgy, arconcsapta az én babám(10 hós)és szépen megfogtam a kezét és mutattam, hogy simogatni kell a másikat, nem csapkodni. a kisfiú nem volt tanulékony, de még magam is meglepődtem hogy következőleg az én babám mosolyogva megsimogatta egy kisebb baba arcát, holott korábban én is kaptam már tőle, amikor még a finommechanikai mozgása fejletlen volt.

2015. jún. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
73%
Én is gondolkoztam már ezen és amíg nem volt gyerekem, azt mondtam, hogy ha megütne, helyből kapná vissza tőlem. De azóta van egy kislányom és egész másként élem meg ezeket a dolgokat, mint amikor még csak kívülálló voltam. Most arra jutottam, hogy egyszerűen lefognám a kezét és elmondanám, hogy nem szabad. Volt már olyan, hogy eldurvult játék közben (14 hónapos) és szemtelenül hadonászott az arcom felé, akkor elég határozottan megakadályoztam, hogy a szemem felé kalimpáljon. Nem kezdtem ütyülipütyülizni, hogy kicsikém ez fáj anyucimucinak, hanem rászóltam határozottan, hogy ezt fejezze be és lefogtam. Apja ugyanezt csinálta ösztönösen. Nem ütünk vissza, de határozottan jelezzük, hogy ezzel átlépett egy határt. Én ezt fontosnak tartom. Kicsit feleslegesnek érzem a sok rizsát, amivel elmagyarázzuk amit még meg se ért. Bőven elég jelezni, hogy ezt ne tegye, mert ez már nem játék, hanem komoly dolog. Kislányunk veszi is ilyenkor a lapot és abbahagyja a durvulást. És eközben semmiféle agresszióval nem vágunk vissza, egyszerűen a dolog súlyának megfelelő módon leállítjuk azt, amit csinál.
2015. jún. 14. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Màsfèl èves kisfiamnàl is nem règ kezdődött el a dackorszak. Sajnos ennek a velejàròja, hogy többször hallja tőlūnk azt a mondatot, hogy nem szabad. Volt màr nàlunk is hogy dūhből kaptam egy taslit, ès ha azt mondtam nem szabad, meg èrtette. De nàlunk ez a nem szabad, tènyleg csak akkor van, ha sajàt magàra nèzve veszèlyes dolgot akar csinàlni. Pl ugràlni a kàdban. A lènyeg, hatàrozottan meg kell mondani, ès meg fogja èrteni.
2015. jún. 14. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nem tudom pofozásnál működik e, de a harapáshoz: 15 hónapos lányom pár hónapja rákapott a harapásra. Direkt csinálta dühből. Párszor elmondtam hogy nem szabad, nem foglalkozott vele. Legközelebb amikor megharapott, szó nélkül otthagytam, átmentem a másik szobába. Majd mikor átjött hozzám, folytattuk a játékot, vagy bármit. Ezt egy párszor megcsináltam, és teljesen leszokott róla.
2015. jún. 15. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nincs gyerekem, csak a saját gyerekkoromra emlékszem vissza.

Egyetlen egyszer ütöttem meg dühből anyukámat, olyan 3 éves lehettem. Hanyatt feküdt az ágyon, én ültem a hasán, hisztiztem valamiért, és odacsaptam neki. A következő pillanatban kaptam egy fülest. Nem nagyot, nem fájt, csak csattant. Úgy meglepődtem, hogy azonnal elhallgattam. Anyu pedig teljesen higgadtan elmondta, hogy felnőtteket, különösen anyut-aput nem szabad megütni, vagy ha mégis, ne csodálkozzak, ha én is kapok, mert a farkasanya sem tűri, hogy a farkaskölykök megharapják. (Farkasmániás voltam, mindig velük példálóztak.) Felfogtam.

2015. jún. 15. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :-)
2015. jún. 15. 10:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!