Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csinálnátok, ha ilyet...

Mit csinálnátok, ha ilyet találnátok a 16 éves fiatok ágynemütartójában?

Figyelt kérdés

Ma ki akartam cserélni a huzatot a fiam ágynemüjén, kinyitottam az agynemütartoját és ahogy kivettem a takarót, láttam, hogy ott van egy füzet. Gondoltam, kiveszem, mert volt már olyan, hogy beesett, utána meg kereste 2 napig. Kivettem, de semmi nem volt ráírva. Kinyitottam, és nagyon megdöbbentem. 2 hónapja minden napja le van írva percröl-percre pontosan, hogy mit csinált. Nagyon részletesen. Pl: 2015. 03. 08.


-> "06:08 felkeltem, 06:20 kiszáltam az ágyból, mentem a fürdöszobába, pisiltem, zuhanyoztam, majd 06:40-kor visszentem a szobámba, felöltöztem és 6:50-kor mentem reggelizni. 7:05-kor bepakoltam az iskolatáskába. 7:10-kor mentem a fürföszobaba, megmostam a fogam, beraktam a kontaktlencsém és beszeléztem a hajam, majd öegertötlenitettem a kezem Dettol léufertötlenitövel. 7:20-kor felvettem a kabátom és az iskolatáskám, elindultam az iskolába. Útközben nem jellett sokat várni a lámpánál, szinte semmit. Majd ahogy a Szalkay László utcán átmentem, találkoztam (név)-vel, köszöntünk egymásnak. Nagyon siettem, hogy el ne késsek az iskolàból. 7:28-ra oda is értem. Bementem a tanterembe a tornazsákomért és már szaladtam is az öltözőbe, mivel ma első órànk tesi volt. Az öltözőben nem volt senki, mimdig én vagyok a késős. Mikor már a cipőt és a nadrágot levettem, megjött (név). Ő is pont olyan késős, mimt én. Gyorsan átöltöztem és szaladtam a tornazerembe, nehogy igazolatlant kapjak, de még így is 5 perc késéssel, 7:35-kor értem oda. Mondta a tanár, hogy fussunk 8 kört, de én csak 5-öt futottam, úgy is mimdenki csal. Miért pont én lennék a kivétel. Majd a futás után leültema padra, nem akartam semmit csinálni, de állandóan megkörnyékeznek az osztálytársak, hogy menjek velük csinálni valamit. De ök nem is sejtik, hogy én ezt egyáltalán nem akarom. Csak ültem-ültem a földön, a tornasuerek mögé bebújva, nehogy észrevegye a tanár, hogy lazsálok. 8:15 végre kicsengettek. Öltözö, gyorsan felöltözök, nehogy még valaki megdzóljon. Utálom, ha hozzám szólnak. Legszívedebben mindenkinek kiütném a fogát, aki hozzám szól gúnyosan. De nem teszem. Nem keresem magamnak a bajt, inkáb türök. 8:20 becsengö törire, sietek, már az of. ott van. Rágó kidob,leülök. Már hallom, hogy mondja az of., az lesz a felelö, akineö nyilik a naplo. Kattog a szivem az izgalomtol, nehogy én legyek az. Hiszem bem tanultam meg az anyagot. Nyílik a naplo, (név), nagy kö esik le a szivemröl. Az ora tovabbi reszeben csak lazsaltam. 9:05 kicsengö, fel matekra, a folyoson par ismerös arc............."

Nem is írom tovább, ilyen részlezességgel írja le minden napját. Ebben a füzetben kb. 2 hónapja.

Visszatettem a füzetet oda, ahol találtam. Ti mit csinálnátok a helyemben?


2015. márc. 12. 21:34
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
44%
Én sürgősen elvinném egy pszichológushoz. Valami tuti nincs rendbe vele.
2015. márc. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 krisztiánka9718 válasza:
83%
vissza kell adni ja és nem illik belenézni más naplójába :D
2015. márc. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:
De mi érzelme szerintetek, hogy az egész napját percröl percre leírja? Egyáltalán hogy van erre ideje? Azért nem 2 perc ilyen részeletesen mindent leírni
2015. márc. 12. 21:41
 4/35 anonim válasza:

Naplót ír.

Tapasztalsz rajta valamilyen furcsaságot? Beszélgess vele!

2015. márc. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
100%
én is írtam régen ilyet. jó volt évek után elolvasni hogy mikor mit csináltam mit éreztem...
2015. márc. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:

szerintme nem kéne ekkora jelentőséget tulajdonítani neki.


mikor én kamaszkoromban írtam egy ideig naplót, akkor olyan stílusban írtam, amilyen naplóregényt olvastam, mert tetszett a stílus (Szilvási Lajos Egymás szemében volt egyébként).


szóval lehet, hogy ő is olvasott ilyesmit, ahol percre van, s most ő is ilyen stílusban ír.


amúgy meg nem kéne elolvasnod, magánügy...főleg ide kiírni.

2015. márc. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
43%

Nem normális dolog, de nagyon nem. 1-21 nap még oké, de 2 hónapja????


Én beszélnék egy pszichológussal legelőször.

2015. márc. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
Semmit nem tennék, de örülnék, hogy valami rendszeres tevékenységet végez. Lehet, belő lesz a következő Nobel-díjas író.
2015. márc. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:

Azt veszem észre, hogy senkinek nem fogadja el a segítségét, nincs egy barátja sem. Az apjával nem beszél, velem is csak felszínesen. Hazajön, hozzám se méltat szólni, bemegy a szobájába, legekszik, alszik, nekem meg azt mondja utána, hogy tanult. A jegyei sem valami fényesek, mert nem tanul semmit. A hangulata percröl percre változik, egyszer nevet, 5 perc mùlva ordibál. Aztán elkezd sírni nekem lényegtelen dolog miatt, abbahagyja, 2 perc múlva úgy röhög, mint ha mi sem történt volna. Kiabál a házban, énekel, ordítozik. Tudja, hogy zavar minket, de csak azért is csinálja. Szerintem élvezi, ha bosszanthat minket. Aztán ha rá merünk szólni, akkor nem jön enni, nem szol senkihez, egesz este ki sem jön, még a dürdöszobaba sem.

Mi lehet ez? Mit csináljak vele?

2015. márc. 12. 21:51
 10/35 anonim ***** válasza:
Honnan tudod, hogy nem terrorizálják az iskolában?
2015. márc. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!