Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A Ti 11 hónapos babátok mit...

A Ti 11 hónapos babátok mit tud ehhez képest?

Figyelt kérdés

Tudom hogy nem jó összeméricskélni, majd leírom miert kerdem de szamomra nagyon fontos. ha lehet azt is irjatok oda hogy mi a foglalkozasotok/vegzettsegetek.

szoval az enyem:

- puszit ad, két legodarabot osszeilleszt, tamaszkodva ul, butornal kapaszkodva felall, mutatja hogy mi hol van - nem mindent de legalabb 5-6 dolgot, utanoz allathangokat kb 5-6 allatot, tudatosan hasznal 4-5 szavat-sZo kezdemenyt, integet, maszik, poharbol csak segtseggel iszik, enni nem tud még egyedul, targyakat nyujt felem, mindent dobal a foldre, lapozgatja a konyveket ra mutat dolgokra hogy mi micsoda, a formabedobos jatek nem megy még de már néha sikerul egyedul bedobnia (ha mutatom hogy hova passzol az a darab..), dallamra hajlongatja a fejet, pacsit ad, elbujik es mondja hogy kukk mikor elobujik, lampakat fel tudja kapcsolni ha oda rakom a kapcsolohoz, oltozesnel bujtatja a karjat, gagyoraszik, ha latja hogy valamit eldugog kis ideig emlekszik ra hova dugtam, ha kerdezem hol a laba azt megemeli, a pocakomat is tudja, ha mondom hogy tedd bele a dobozba akkor beleteszi, ha mondom doboljon vagy pancsolojon akkor dobol/pancsol.


hurtelen ezek jutottak eszembe...a kerdesem lenyege hogy azt szeretnem latni objektiven itelem e meg hogy korahoz kepest hol tart.. most ennel tobbet nem akarok még irni az ugyben hogy ne befolyasoljon senkit :) mindenre kivancsi vagyok, ha ezeket tudja aara is, ha nem arra is, meg barmit ami plusz dolog es tudja! valaszaitok koszi


2015. jún. 14. 23:53
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

10 hónapos múlt a kisfiam. Rekord gyorsasággal mászik, stabilan ül, bútorok mellett lépeget, próbálkozik egyedül állni.

Tapsol, pápázik, villanykapcsolót kapcsolja, könyvet lapozgat, rázza a fejét ha meghallja, hogy "nem", megmutat pár személyt és dolgot ha kérdezzük hogy hol van.

Ilyen szavakkal próbálkozik: anya (ezt egész szépen mondja) ada (ez az apa) és nemnem

A tiltást megérti, illetve azt, hogy "nézz csak ide".

Ennyi jutott eszembe.

Én munkaügyes vagyok, apa mérnök.

2015. jún. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Árulja már el valaki, miért haszontalan a válaszom?
2015. jún. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
én zöldet adtam gfvcv
2015. jún. 15. 12:21
 14/18 anonim ***** válasza:

11,5 hónapos, 2 hete indult el, tehát pont 11 hónaposan. Mára már elmaradt a mászás teljesen, már önállóan megy, egyre ritkábban esik el. Ha valami érdekli vagy elejt valamit, akkor szépen leguggol érte önállóan és fel is áll, megy tovább. Lépcsőn négykézláb felmegy. Ágyra felmászik, ha alacsony és le is mászik.

Puszit ad, integet, tapsol, bújócskázik(elbújik valami mögé és én keresem), ő is 4-5 szavat és szókezdeményt használ, pohárból ő is segítséggel iszik, önállóan nem eszik(vagyis kanállal), amúgy csipeget kézzel, ő is folyton a földre dobál mindent, a könyveiben ő is felismeri az állatokat, autót. Utánozza a könyvében az állathangokat, az autót, a motort. A formabedobós játék már önállóan megy neki, csak a bonyolultabb formáknál kell segíteni kicsit az illesztésnél. Neki nem legoja van, hanem ilyen FP kör alakú formák, amiket egymásra kell pakolni, azt is rakja egymásra. Labdázik, dobja nekem, ha kérem odaadja. Szinte mindent megért már, mert ha kérdezem vagy beszélek róla, akkor rámutat az adott tárgyra. Mutogatva elmagyaráz mindent, én már nagyon jól megértem. Ha eldugok valamit, elég sokáig tudja, hogy hová raktam. Egyszer pl. alvás előtt eldugtam a távirányítót, majd ébredés után automatikusan ment oda és elővette. A tiltást érti és mutatja is a fejével, ha meglátja, hogy "nem, nem szabad". Ő is érti, hogy "dobd bele a szatyorba" vagy "ad oda a néninek"(utóbbiak együtt megyünk vásárolni, előfordul, hogy ő adja oda a bankkártyámat és beledobta az uborkát a szatyorba:)), vagy "pakolj vissza", "zárd be", szóval elég sok mindent, mert megcsinálja. Ennyi jutott az eszembe.

Apa gépészmérnök és én közgazdász vagyok.

2015. jún. 15. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
1-es, biztos sokat tud/tudott a babád. :D
2015. jún. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Na, megtudjuk, hogy mi volt a kérdés célja?
2015. jún. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

persze: valakik szerint a babám mind mozgásban, mind szellemileg le van maradva 3-4 hónappal a kortársaihoz képest...a mozgást aláírom, a szellemi képességeit viszont egyáltalán nem gondolom elmaradottnak - sőt...amiket ti írtatok, ahhoz képest is úgy látom, átlagos szellemi képességekkel rendelkezik, ebben abban ügyesebb is mint a korosztálya.

Csak szerettem volna megbizonyosodni erről, viszont ha így teszem fel a kérdést, értelmes válaszok helyett jöttek volna a "majd behozza magát" meg "ne méricskéld össze senkivel a gyereked" meg "milyen rabszolgahajcsár teljesítményorientált szülő vagy" és egyéb kedves kis válaszok :) én nagyon okos ügyes kislánynak tartom a babám, és nem akarom összeméricskélni de féltem attól hogy esetleg én ítélem meg őt rosszul és valóban el van maradva.

2015. jún. 25. 16:56
 18/18 A kérdező kommentje:
ja, a végzettség meg azért volt fontos, mert mondtam az illetőnek, hogy majd itt a fórumon megkérdem kinek a babája mit tud és akkor kiderül, le van e maradva. Erre az illető (aki nem az apa) azt mondta csak prolik járnak ide nem lenne reprezentatív...ezért kérdeztem a végzettséget, amiből az derül ki, hogy legalább 50%-ban értelmiségi emberek használják a fórumot, persze ezt is gondoltam, hiszen én is főiskolai végzettséggel járok ide.
2015. jún. 25. 17:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!