Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ma már tényleg nem fürdetik...

Ma már tényleg nem fürdetik naponta a babákat és a kisgyerekeket, csak hetente?

Figyelt kérdés
Most szült ismerősöm mondta, hogy a szülészeten külön hangsúlyozták ezt.

#fürdetés naponta
2015. jún. 15. 11:29
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
94%
Azt mondják, az újszülöttet nem kell naponta mosni, de mi mostuk, és a kisgyerekeket is. Nekünk alap, a napirend része. De tényleg van ilyen ajánlás, hogy nem kell minden nap, amíg nem lesz koszos. Nekem nem szimpatikus. Mindenki maga dönt.
2015. jún. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Hát én úgy hallottam hogy az az egészséges ha 2-3 naponta vannak a babák fürdetve.Én mindennap megfürdetem mert azért egy felnőttnek is jól esik minden nap tisztán befeküdni az ágyba.

Bár ha úgy alakult volna hogy ki kell hagyni egy fürdetést akkor sem történt volna semmi gond.A bőrük nem tud akkor úgy kiszáradni!

2015. jún. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Ez így nem igaz. Mindig vannak és lesznek is, akiknek fontos a napi tisztálkodás és ezt a babánál is alklamazni fogják, akármi is legyen az aktuális divat. Akik naponta lemossák a babáról a tejet, nyálat, izzadságot. Hiába törlöd ilyen-olyan kendőkkel a fenekét, a pisi-kaka büdös és nem higiénikus. Próbáld ki, milyen érzés lenne, ha egész napra be lennél csomagolva egy pelenkába, amibe jól befülled mindened és egy hétig nem mosnád le a feneked, a puncid, csak valami kis cicamosdást csinálnál illatos kendőcskékkel.


Na hát én ezt nem tenném a babámmal. Nem vastag szappanhabos lecsutakolást kell elképzelni, de sztem mindenkinek jólesik (főleg ilyen kánikulában) egy zuhanyzás a nap végén.

2015. jún. 15. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Amikor a kisfiam született 10 hónapja, nekünk is elmondták a kórházban, hogy a bőrgyógyászati ajánlás az, hogy elég hetente fürdetni. Augusztus közepén szültem, úgy gondoltam, hogy ebben a melegben jól esik a babának is a kis pancsolás.

Most egy örökmozgó, mindent megfogó, megnéző, felfedező kis maszatos fiam van, ha óránként fürdetném is kevés lenne, mert sokszor ragad mindene. Nem hagyunk ki egy napot sem, mert másnapra szegényt meglepnék a legyek. :D

2015. jún. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
én ilyenről nem tudok. de annyit kakilt,a bukás meg befolyt a nyakához,vagy ha feküdt hátra a hajához,most meg annyira izzad,csatakos a haja,hogy ez nem volt,meg nem lesz opció nálunk.
2015. jún. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Sokan csak minden 2. nap fürdetnek. Nekem nem szimpatikus ez a rendszer, mivel én is szeretek minden nap végén felfrissülni, főleg nyáron. Azért a picik is izzadnak, a kis ráncokban a nyakán összegyűlik az izzadság. Izzadt, vizes a kis haja. Napjában többször kakilnak, van, hogy nyakig. A pelusban bemelegedik a fenekük. Hiába törölgeted át, nekem az nem ér fel egy fürdetéssel. Én sem fürdettem órákig, csak tiszta sima vízbe beleraktam és átmosogattam. Pedig én aztán könnyíthettem volna magamon, mert minden fürdetés után olyan üvöltés volt az első 6 hónapban, hogy már rosszul voltam, ha közeledett a fürdetés. :(
2015. jún. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Újszülöttet szerintem elég sima vízzel lemosdatni, de azt sem hetente, hanem naponta. Pontosan, aki írta, hogy befülled a pelenkába, meleg is van. Ilyenkor pláne jól esik. Nekem másfél és három éves gyerekeim vannak. Ha későn érünk haza, előfordulhat, hogy kimarad egy-egy fürdés, de amúgy naponta fürdenek, mert rendesen koszosak estére. Újszülöttet is naponta fürdetném ilyen melegben sima vízben.
2015. jún. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Az én babám novemberben született.

Ebben a melegben minden nap fürdik, de 1 hoapos kora körül mikor egész nap bent voltunk volt, hogy kimaradt a fürdés, mert pont elaludt mondjuk.. meg nagyon hasfajos volt


Kb 3 szor fordult elő.

Most már várja és szereti is a pancsit, meg meg is izzad..szóval minden nap furdik.


De mikor kicsi volt, ugy ossze tudta kakalni magát, hogy neha 1 nap 3 szor is fürdött. Bár mi nem használunk nedves törlőt csak utazáshoz. Itthon langyos vizzel van lemosva pelusozaskor. Ez is a kórházi ajánlás, mint a 2 naponta fürdetés.

2015. jún. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Nem kívánok ítélkezni, csak kíváncsi voltam, valóban igaz-e. Én túlságosan szeretek fürödni, nekem simán belefér ilyen melegben a napi 2-3 bzuhanyzás, fürdés is. Mi még naponta fürdettük a gyerekeinket (épp az általatok felsorolt okok miatt: székelés, bukások, stb), pedig akkor még nem volt egy lakáshoz 2-3 fürdőszoba, sőt, sokhoz egy sem.

Azért örülök, hogy a többség fürdeti a babákat, kisgyerekeket, ebben a melegben különösen.

2015. jún. 15. 12:12
 10/20 anonim ***** válasza:
Hallottam én is ilyet, mi minden nap fürdettük születése óta, így könnyebben kialakult az esti rutin.
2015. jún. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!