Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hónapos lányom napközben...

4 hónapos lányom napközben 110 ml-t szopik, majd 20-at fejek, nem kevés ez? Ti babátok mennyit evett?

Figyelt kérdés
Olyanokat hallok, hogy 2 dl-t eszik a gyerek. Reggel 160 ml van a 2 mellemben együtt, 130-at megeszik és dugig van. Azt a 20 milit adjam még oda neki cumisüvegből?
2015. jún. 17. 16:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Az enyem kb 3 hetesen szopott ennyit, de masok a babak. Hidd el, ha nem lenne neki eleg, akkor jelezne. Az is lehet, hogy te surubben szoptatsz, mint masok, vagy kisebb a babad, stb
2015. jún. 17. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Enyém igaz most már tápszeres, de míg vegyesen táplált volt is csak 120-at evett, most lesz négy hónapos. Nem hiszem, hogy tudom mostanában növelni az adagját.

Szerintem ha éhes még, azt úgyis jelzi.

2015. jún. 17. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
kb. 3 óránként szopik, néha 4 óra is eltelik és nekem kell felkeltenem. Nem kicsi, 5900 gramm. Néha elégedetlen, akkor odaadom neki szopi után amit éppen akkor lefejek, de itt tényleg kb. 20 miliről beszélünk. 2 hónapos kora óta az éjszakát is átalussza.3 hetesen ő 50-60 milit evett.
2015. jún. 17. 16:29
 4/5 anonim ***** válasza:
Kisfiam 3,5 hónapos. Két hónapos kora óta nem mérek, miket szopik, mert csak felbosszantottam magam. Annyira keveseket evett akkor, hogy csak lestem:60-70-80 grammokat, pedig lett volna több tej. Ha többet "nyomtam" bele, akkor az ki is folyt belőle már az ölembe. Van, hogy alig telik el 2 óra szopi között, van, hogy 3 vagy 3,5. Kb.egy hónapja átalussza az éjszakát és reggel, mikor feszül mindkét mell sem eszik többet az általa megszokottnál. Én nem fejek, csak az első néhány hónapban tettem. 3 hónapos korára 2,5 kg-t hízott. Ennek ellenére, h milyen kicsiket szopik. Gondolkodtam, h nem e kevés a tej és kellene tápszer, de arra jutottam, h nem adok neki. Biztonság kedvéért kiírattam,d e nem váltottam ki! HA annyira éhes lenne, akkor éjjel is felébredne,vagy reggel többet enne. Cumisüvegből nekünk nem fogad el seem vizet, sem tejet.
2015. jún. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Este, alvás előtt mostanában adok neki cumisüvegből kb. 60 ml lefejt tejet, jólesik neki, nem mohón, de intenzíven kiszívja az üvegből. Az elmúlt 1 hónapban tulajdonképpen a heti minimális 10 dkg-ot gyarapodta, ezért gondoltam, hogy nem árt neki, pláne ha el is fogadja. Köszönöm!
2015. jún. 23. 13:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!