Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elég az anyatej?

Elég az anyatej?

Figyelt kérdés
A kisfiam 9 hetes csak anyatejet eszik. sokszor látom hogy azt írják hogy tápszeres meg anyatejes is a baba. miért? a párom szerint is kellene tápszer a babának. szerintetek? 4 és fél kilós volt 6 hetesen
2015. jún. 21. 20:14
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Nem kell tápszer feltétlenül a babának. A kisfiam 15 hós koráig szopizott, ebből az első 6 hónapban a hozzátáplálás megkezdéséig tisztán anyatejes volt. A kislányom most 5 hónapos, kizárólag anyatejes /remélem, még 1 hónapig, amíg el nem kezdjük a gyümölcsevést/.

Szval ha elég az anyatej, nem kell tápszer. Ha kiegyensúlyozott, nyugis a babád, van elég pisis-kakis pelus, ha bírja két szopi között 2-3 órát, ha szépen hízik, akkor van elég tejed. Mekkora volt a születési súlya?

2015. jún. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
1. vagyok.Még annyit, hogy a fiam sosem kapott tápszert. Amíg szopizott, elég volt az anyatej, azután pedig bevezettük a tejet. Makkegészséges.
2015. jún. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Pont 3000grammal jöttünk haza a kórházból

3170grammal született

2015. jún. 21. 20:22
 4/18 anonim ***** válasza:
0%
Nem minden anyatej megfelelő összetételű. Nálunk az első kicsike éhezett, mivel a tej ritka volt, azért tápszerre kellett áttérni.
2015. jún. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Miből gondolod, hogy nem elég a tej? Sír szoptatás után? Ismerősi körben ez volt az egyik jellemző tünet, ha nem volt elég (vagy elég tápláló) a tej.

Az első 6 hónapban a heti 100-600 gramm közötti értéket tekintik "normálisnak", szóval a távozási súlyhoz viszonyítva nem gondolnám, hogy aggódni kellene.

2015. jún. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Ha eleget eszik nem kell a tápszer. Mivel enyém jó ha 50et evett ezért nyiván potoltam.
2015. jún. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

szopi után inkább alszik, nem sír. ha nem tápláló a tej akkor nem hízik a baba?

nincs mérleg, csak akkor tudom mennyi ha orvoshoz megyünk. legközelebb jövő héten, akkor lesz 10 hetes

2015. jún. 21. 21:12
 8/18 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok

Az lemaradt, hogy a hízásra gondoltam a heti 100-600 gramm érték esetén. Biztos nem menne a súlya, ha nem lenne tápláló.

Ha bealszik szopi után, akkor szerintem nincs gond (ezt éhesen nem hiszem, hogy produkálná). Milyen időközönként szopik egyébként?

2015. jún. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Azért, mert sokan adnak tápszert, attól még sok esetben elég, vagy elégnek kéne lennie az anyatejnek. Nálatok bőséges hízás volt, ahogy látom, nem aggódnék a helyedben, szoptass igény szerint, főleg a növekedési ugrásoknál és nem lesz gond, csak ne hallgass a buta tanácsokra, hanem lll.hu-ról tájékozódj ikább. (17 hónaposom sose kapott egy csepp tápszert, sem tejitalt-tejpépet, pedig mennyien mondták, hogy nem sokáig lesz tejem...)
2015. jún. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

6-os vagyok

azok alapján amit irtál elég a tejed

2015. jún. 21. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!