Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyerekek egy rakáson, mit...

Gyerekek egy rakáson, mit csináljak mire figyeljek? Valami jó tanács?

Figyelt kérdés

Teljesen beparàztam, úgy alakult hogy anyósomèkhoz kell költöznünk egy hónapra a hotelükbdolgozni, segíteni. Most kiderült minden unoka ott lesz, az èn egy èves koraszülöttem mèg nem nagyon vo,t tàrsosàgban, nem tudom mihogy lesz, most àlmaimban csak azt làtom hogy mindenki őt veri...totàl kiakadtam pedig tudom hogy ez gàz. Így se merem màsra hazyni most meg....nagyon eleven ràadàsul mèg nem megy de mindenre felmàszik mindent megeszik, àllandóan a sarkàban kell lenni itthon is, mindenben benne van...

Lesz egy 12 èves kislàny, egy 8 èves hiperaktív kislàny, egy 4èves kislàny, 2,5èves kisfiú ès egy 4hónapos kisfiú..

Lemondjam?? Valahogy húzam ki magam? Vagy mit gondoltok nem lesz baj??


2015. jún. 22. 10:59
 1/6 anonim ***** válasza:

Én is aggódnék, de nem kell, hogy baj legyen. A nagyoktól már igenis elvárható, hogy figyeljenek a kicsire (meglepően gondoskodók, gyengédek szoktak lenni a kiskamasz lányok pl.). Az ovis kislány és a 2,5 éves nehezebb eset lehet, de a szüleik is ott lesznek, igaz? A négy hónapos babára is éppúgy kell vigyázni, mint a tiédre....


Önmagában az, hogy a kisbabád még nem volt társaságban, nem feltétlenül gond, lehet, hogy először megszeppen, de nagyon fogja élvezni a gyerektársaságot.


az, hogy segítenetek kell, azt is jelenti, hogy egész nap más fog vigyázni a gyerekedre, vagy ott tudsz lenni vele?

2015. jún. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem VELED valami nagyon komoly baj van, ha ilyen elképzelésed van a "többb gyerek együtt" témáról.


Ennyire nem lehetsz beteg, de ha megis, akkor sürgösen fordulj megfelelö szakemberhez, mert ezzel teljesen tönkre fogod tennia gyereked életét.

2015. jún. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Anyua van a 2kicsivel, a 3 nagyobb szülei nem lesznek itt, ès ilyenkor egy egy dèlelőtt dolgozom, persze megetetni èn fogom de ennyi, elvileg a nagyik lesznek velük.
2015. jún. 22. 11:10
 4/6 anonim ***** válasza:

kedves utolsó válaszadó, neked van gyereked? koraszülött? Kis matrica volt egy éves korában, aki még sose volt az anyjától 5 méterrel távolabb?


felfoghatatlan, miért lenne beteg valaki, akinek nincs tapasztalata a különböző korú gyerekekkel, és félti a sajátját, akiért az előzmények miatt valószínűleg amúgy is jobban aggódik.....


Én sem gondolom, hogy baj lesz, de megértem a kérdezőt.

2015. jún. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem jót fog tenni neki ha gyerektársaságban lesz, ne aggódj.


Baj meg bárhol lehet, akár otthon a négy fal között, kettesben is. Mindent nem tudsz befolyásolni.


Amióta világ a világ az emberek, így a gyerekek is társaságban voltak. A fejlődés szempontjából nem csak előnyös, hanem kívánatos is, hogy társaságban legyen a gyermek. Akár koraszülött VOLT akár nem.


Nyilván egy hat hónapra világra jött újszülöttet nem viszünk gyerekzsivajba, de egy évesen azért már bőven túl vagyunk ezen, hogy koraszülött a gyerek. Ha még le is lenne maradva a többiekhez képest, ez akkor sem indokolja, hogy kerülni kelljen a társaságot, sőt.

2015. jún. 22. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hacsak nem volt extrém módon koraszülött, pl 26-28 hétre született, vagy nem volt valami károsodása ebből kifolyólag, akkor az nem jelent semmit ennyi idős korra. Nekem az ikreim jöttek korábban, barátnőm ikrei meg 32 hétre, egy éves korukra rég eltűnt minden, ami ebből kifolyólag volt. Ha a mama elvállalta, akkor próbáld ki pár napra mindenképp. Ha működik, akkor oké, ha nem, keresel más megoldást.
2015. jún. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!