Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy szedjem ki a szálkát a...

Hogy szedjem ki a szálkát a lányom kezéből?

Figyelt kérdés
Tenyerébe bele ment egy nagy szálka. Elaludt akkor próbáltam kiszedni szemöldökcsipesszel. A fele ki is jött de a másik fele bent maradt. Hiába nyomom nem jön kijebb. Holnap vigyem orvoshoz? Vagy van valami házi praktika?
2015. jún. 25. 21:40
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Már elég piros körülötte. 20 hónapos.
2015. jún. 25. 21:40
 2/11 anonim válasza:
0%

A lányod 20 hónapos?

Vagy a szálka ment bele 20 hónapja a kezébe?

Mert ha az utóbbi, akkor orvos a begyulladt seb miatt, ha meg a lányod 20 hónapos, akkor meg azért orvos, mert ő szakszerűen fertőtleníti majd, illetve helyi érzéstelenítést is tud nála alkalmazni.

2015. jún. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Fú,hát én magamnak tűvel szoktam kipiszkálni,vagy hagyom,hogy "kijöjjön magától",de ha ilyen kicsi gyerekről van szó,szerintem vidd el dokihoz,hátha tud valamit csinálni vele:)
2015. jún. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha reggelre piros és duzzadt a keze, vidd orvoshoz, sztem különben nem lesz tőle baja... Nem tudom h okoz e kárt az igaz, de az én kezemből se lett kiszedve minden szálka meg sincs bajom
2015. jún. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ismerős anyuka is kiszedte a szálkát, de ő nem vette észre, hogy benne maradt a fele a gyerek kezében. Másnapra borsó nagyságú, kerek dudor lett a kisfiú kezén, betokosodott a szálka. Bevitték a kórházba, mondta az orvos, hogy ki kell vágni, de előtte menjenek el röntgenre. Mire onnan visszaértek, másik orvos volt, aki szerint elég rá a párakötés. Hát nem volt elég. 1 hét múlva visszamentek és az első orvosnak akkor már altatásban kellett felnyitnia szegény kisfiú kezét.

Én biztos, hogy elvinném orvoshoz, de valami kompetenshez.

2015. jún. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Kisfiamnak tűvel kipiszkáltam majd lefertőtlenítettem.
2015. jún. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
33%
Erős fény mellett megnézed hol ment bele pontosan a szálka,és azon a ponton egy steril tűvel óvatosan kicsit megszúrod,majd megnyomod,és ha jól csinálod akkor ki kellene jönnie a szálka tetejének amit csipesszel kihúzod,de ha ez nem megy,vagy nem jön össze,akkor a szálka mentén szúrd meg tűvel (de csak óvatosan,éppenhogy,ez nem fáj) nyomd meg,ha nem jön,akkor párakötés éjszakára,nedves gézt rányomni,jól bedunsztolni,és reggelre ki szokott jönni,nagyon ritka mikor sebésznek kell kivágni.
2015. jún. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Tűvel.
2015. jún. 26. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nemrég csináltam 2 évesemnek élete első szálkakiszedését, tűvel. Csak nézte, semmit nem reagált. szerintem ő még nem tudja, mi várható. A tűvel szépen fel lehet nyitni a legfelső hámréteget, ami nem fáj, ill nem annyira érzékeny. Előtte alapos kézmosás, meleg vízzel sokáig, akkor puha lesz a bőre. Ha alvás közben végezném, vizes zsepit tennék hozzá puhításnak.
2015. jún. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Gyakorolj magadon.
2015. jún. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!