Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan szedjem ki ezt a...

Hogyan szedjem ki ezt a szálkát? Már nincs ötletem!

Figyelt kérdés
2 és fél éves kisfiamnak szálka ment a talpába. egészen kicsi,de nem lehet kiszedni, mert egy kis darabja se lóg ki a bőr fölé. Mi megpróbáltuk apával, de nem sikerült, tegnapelőtt elvittük a sebészetre, ott párakötést kapott. Az egy napig rajta volt, de nem mozdul a szálka. Az a gond, hogy nem is hagyja hogy hozzányúljunk, Mindenki h.ülyének néz, hogy nem tudok lefogni egy ekkora gyereket, de tényleg nem megy! rúg, sír, már fuldoklik, és nem tudunk hozzáférkőzni. Felhívtam a Heim Pál kórházat, ott azt mondták hogy ha nem sikerül nekünk, vigyük be, ott elaltatják és úgy szedik ki! ettől azért megijedtem...ezért elaltatni? nem tudtok valamit amitől annyira kijön hogy ki tudjam gyorsan szedni? vagy amikor alszik próbáljam meg tűvel, de félek hogy rúg közben és megsértem...jajj bocsika hogy hosszú lett, de már nem tudok mit kitalálni! Jah és mindenki olyan okos, azt mondták hogy nem maradhat benne már tovább mert az súlyos következményekkel járhat! (ismerősök) Megjegyzem, nem lett pirosabb azóta. Köszönöm előre is!
2011. aug. 17. 10:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Valóban ki kell szedni és valóban most már sűrgősen. Ha ti nem tudjátok, akkor akár kórházban. Ne ijedj meg az altatástól. Ez nem mély altatást jelent, mint a műtéteknél, hanem ilyen kábításszerű néhány perces valamit.
2011. aug. 17. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Elaltatni egy szálka miatt??:S:S:S Eszed ágában ne legyen, hogy elaltassátok, többet ártotok vele, miont használtok. Vidd a gyereked vízbe. Játszatok, fürdesd, élvezze, hogy nagyon-nagyon átázzon a talpa. Egy kicsit meg kell vesztegetni, hogy kap csokit, ajándékot, játékot, kisebb csecsebecsét, hogy ki tudd venni a szálkát, hogy nyugton maradjon.
2011. aug. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
és ma menjünk szerinted vagy holnap? nem pesten lakunk, a páram ma éjfélig dolgozik, holnap reggel tudnánk vinni, az nagyon késő???
2011. aug. 17. 10:11
 4/12 A kérdező kommentje:
póbáltam már mindent, ajándékot is, vizet is, mindent:( nem hagyja, és rúgkapál de annyira hogy megnézni nem tudom:(
2011. aug. 17. 10:11
 5/12 A kérdező kommentje:
első, egyébként köszi, azt hittem teljesen bealtaják...
2011. aug. 17. 10:13
 6/12 anonim ***** válasza:
Első vagyok! Hidd el ez nem az az altatás, amire te gondolsz. Csupán elkábul egy kicsit. És ebben a kábulatban lehet, hogy alszik. De az is lehet, hogy nem. Kb. 30 percet még figyelik és haza is viheted.
2011. aug. 17. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Továbbra is első. Szerintem már nem tudod megvesztegetni. Mindegy mit ígérsz neki, már nem fogja engedni, hogy hozzá nyúlj. És valóban nem kellene, még csak véletlenül se, hogy megsértsd a lábát.
2011. aug. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Az én fiamnak a tenyerében volt szálka 2 napig, mire ki tudtam neki szedni. Megbeszéltük, hogy mit szeretne érte cserébe, elmentünk és megvettük. Amint otthon volt a Thomas vonat, nagy nehezen ugyan, de hagyta kiszedni. Én felböktem a szálka mellett steril tűvel, kicsit kiemeltem a végét a tűvel, és ezután már könnyen ki tudtam húzni szemöldök csipesszel.
2011. aug. 17. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem vagyok hozzáértő, csak saját tapasztalat: kisgyerekként belerúgtam egy kaktuszba és az egyik tüske kb. 2 évig benne volt oldalt a bokámban- szerintem anyuék nem vették észre, hogy van még egy. 1 cm-nél is nagyobb volt, nem okozott semmi problémát, 2 év után magam piszkáltam ki. Hát nem tudom, ezzel segítettem-e valamit, bocs, ha nem...
2011. aug. 17. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
73%

Szegény......sajnállak.

Én is csak vígasztalásként írnék.

Jelenleg 26 éves anyuka vagyok, még általános iskolás alsós koromban szálka ment a kezembe. Tudtam, hogy Édesanya kipiszkálná, és féltem, és nem szóltam. Mai napig látszik a mutatóujjam oldalán a szálka a bőr alatt. Soha nem szúrt, soha nem gyulladt be........ez ottmaradt :-)

Nem mondom, hogy ez a jó, csak vígasztalni próbálnálak, hogy belehalni nem fog a Picikéd.

Remélem így, vagy úgy sikerül megoldani a dolgot.

Az én Kislányom nagyon mélyen szokott aludni, a lábkörmét is akkor vágom, ami nem egyszerű menet, mert mind a húsba nő, és nagyon nehéz aláilleszteni az ollót. Én a helyedben tennék még egy alvós próbát.

2011. aug. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!