Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Valóban sokat hízott a babám?

Valóban sokat hízott a babám?

Figyelt kérdés

Kislányom 4 kilóval született és 54 centivel.

Három hónapos koráig tápszert evett csak, és az orvos szigorú hozzataplalast rendelt el mert három hosan 69 cm és 8500 gramm volt a lányom.

Egy hónap alatt két kilót hízott a tapszertol.

Elkezdtuk a hozzataplalast, és múlt hónapban csak fel kilót és jelenleg is fel kiló hizasnal járunk egy hónap alatt.

Legutóbb a dokinak meg ez se tetszett hogy mitől hízott fel kilót a baba. Napi háromszor kap tápszert, kétszer gyumit, zöldséget.

Nem tudom úgy etetni a babát hogy ne hizzon semmit, én úgy gondolom hogy ha beindul a mászás, járás úgyis fog esni a sulyabol.

Elsoroltam az orvosnak is hogy mennyit eszik és az volt rá a válasza hogy ez diétás étrend, amit én nem hinnék mert a burgonya és a három tápszer is ugyanúgy hizlalja valamilyen szinten a babát.

Szerintetek is olyan borzalmasan sok a havi fel kiló hízás? Ha igen milyen módon lehet csökkenteni?

Tápszert max 180 ml amit eszik napi haromszor, főzeléket gyumit kb egy bebieteles uvegnyi mennyiséget eszik meg.



2015. jún. 26. 13:45
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Lányom is kb 10 kiló lesz fel évesen.

Gondolkozom hogy jheten elviszem meg ide, utána megkerdek másik dokit..

Mire érted h kérdezzek meg másik dokit h normális e vagy hogy csak ez a gyerekdoki viszi e túlzásba?

Egyébként eddigiek szerint teljesen egészséges és szépen fejlődik a baba, lekopogom de még beteg se volt soha. Remélem tényleg minden rendben van nálunk..

2015. jún. 26. 15:59
 12/16 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kell aggódnod persze nem átlagos a súlya de annak ellenére hosszú.Ezek kiegyenlítik egymást.

Nálunk volt hogy beteg volt a lányom fogyott 30 grammot és a doki azonnal azt mondta adjak neki többször enni.De az nem érdekelte hogy a gyógyszer miatt hányt és azért fogyott.Egy hét múlva fél kilót hízott mert rendbe jött a gyomra.Nem szólt rá semmit.

Amúgy a lányom 4170 grammal és 52 centivel született 5 hónaposan 8220 gramm volt és 70,5 centi volt.

Hogy lehet diétáztatni egy ilyen picit!A doki szerintem túlzásba esett kicsit!

2015. jún. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

10-es vagyok


Szerintem is túlzásba esett a doki, ezért írtam, hogy érdemes lenne megkérdezni másikat is.


Mondjuk tényleg elég nagy gyerek, főleg ha belegondolok, hogy én 11 kg-mal mentem iskolába. Mondjuk hozzám képest minden baba óriás, beleértve a sajátomat is, valami anomália voltam.

2015. jún. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Nagyon nagy a lányod, de nem csak súlyra, hanem hosszra is, így elhiszem látatlanban is, hogy arányos. Három hónaposan 69cm... még nem hallottam ilyet! :) EGyébként meg nagy súllyal is született, valószínűsítem, hogyha anyatejjel etetted volna, akkkor is nagyon nőtt volna. A tápszer nem hízlal jobban az anyatejnél. Az én fiaim mind tápszeresek voltak születésüktől, az egyik 3800grammal és 54cm-vel született, 3hónaposan 5,9kg és 63cm volt, és ő is elég nagynak számított. Bár nála itt 3hósan megállt a rohamos súlygyarapodás, fél évesen 7,3kg és 69cm, egy évesen 9,15kg és 77cm lett.
2015. jún. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

De komoly milyen tápszer amitől így hízott!??

Nekünk az istenèrt nem akar hízni a kisfiam, védőnő már a lelkemet is kiszekírozza jaj nem hízik jól a kisfiam!!

2920 gr ès 52 cm született

ès mult hèten voltunk mèreckedni 70 cm ès 7140 gr 8,5 hós de már 2 hete feláll, ma már szabályosan felpattan az ágyban is!!

2015. jún. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat! Hát remélem tényleg normális a súlya vagy genetika.

Kedves utolsó! A beba ha startot kapja a lányom.

Első perctől rohamosan ugrik a súlya. Mióta hozzataplalom azóta lassult le de úgy is fel kiló egy hónapban a hízás.

Esetleg próbáltad már a tejpepet sinlacot sinemilt? Azok magasabb szénhidrát tartalmúak. Én a lányomnak meg se merem próbálni adni mert ha így is ennyit hízik mi lenne ha pepet is kapna. De esetleg te megpróbalhatod.

2015. jún. 28. 21:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!