Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Volt akinek eleinte 1 kg-ot...

Volt akinek eleinte 1 kg-ot hízott a babája? Védőnő mit mondott?

Figyelt kérdés
2015. jún. 15. 14:11
 1/9 anonim ***** válasza:
a fiam az első hónapban 800g-ot, de ezt kb 2-3hét alatt, azt 1500g majd 1000got hízott. a védőnő nem mondott semmit, talán annyit hogy "ez igen". utána havi kb 500g-ot hízott a fiam. most 10hónapos 80cm és kb 11kg.
2015. jún. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az én fiam az első hónapban 1 kg-ot hízott, utána sem nagyon lassult, csak olyan fél éves korától, de így is nagyobb volt, mint az átlag( most, 3 évesen is nagyobb, de magasabb is). Soha nem volt ezzel gondja sem a védőnőnek, sem a gyerekorvosnak.
2015. jún. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Azt mondta h tök jó
2015. jún. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is így volt, de semmit nem mondott, nem is értem mit kellett volna? Ez soknak számít? Most 11 hónapos a lányom, 11 kg és nemtom' hány centi:), de nem számít hosszú babának azt tudom, láttam már vékonyabb meg husibb babát is, szerintem átlagnál picit husisabb, de inkább ez legyen.
2015. jún. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

a fiam az elso honapban hizott 1 kg-ot, utána már nem.

egy évesen 80 cm és 9800 gramm volt.. erre azt mondta az orvos, hogy nem kell neki annyit enni adni, mert már igyis "dagi". nem tudom mit szolt volna, ha 11 kg lett volna- szerintem egybol diétára fogta volna :DD

2015. jún. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A kislányunk 5 hónapos koráig 900-1000 gr-ot hízott havonta. Senki nem mondta, hogy sok lenne (se a védőnő, se az orvos, se a gyógytornász). Most 8 hónaposan 8,6 kiló és kereken 3 kg-al született. Már kúszik, mozog egész nap, így eléggé lelassult a súlygyarapodás.
2015. jún. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Első három hónapban annyit hízott, a védőnő nem mondott semmit, csak hogy majd idővel lelassul a gyarapodás, így is lett. Az első fél évben hízott majdnem 5 kg-t, az utána következő 4 hónapban eddig másfelet.
2015. jún. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az enyem elso honapban 1200g-ot, a masodikban 1800-at hizott. Most 4 honapos es majdnem 8 kilo. Oriasbaba, anyatejes. Nem mondtak, hogy ez gond lenne.
2015. jún. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

3550g-mal született a kislányom fél évesen 9 kg volt. Szóval jól belehúzott pedig anyatejes(5 hónapos korától tápszeres) volt és 4 hónapos korától 4x evett egy nap.

6 hónaposan elkezdtük a hozzátáplálást most 17 hónapos 13 kg. Tényleg szépen lelassult a hízás. 1 évesen 11 kg volt azt mondta a gyerekorvos úgy fejlődik mint ahogy a nagykönyvben meg van írva (pont megháromszorozta a születési súlyát).

Minden baba más van amelyik az elején húz bele később lelassul a hízás, valamelyik meg szépen lassan, nagyjából egyenletesen hízik és van amelyik később pótolja be a lemaradást. Mindegyik normális. Vannak alsó és felső határértékek ha azon belül mozog akkor senki véleménye ne érdekeljen.

Egyébként a kislányom husis de magas is, magasabb mint a vele egykorú gyerekek.

2015. jún. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!