Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kinek milyen trükkel sikerült...

Kinek milyen trükkel sikerült a babáját rábírni, hogy az ágyában aludjon el, ne kézben?

Figyelt kérdés
1 hónaposak vagyunk, de inkább éberebb lesz, ha a kiságyában van. Ahogy nézegeti a rácsvédőn a figurákat, inkább felpörög tőle és esélytelen, hogy így aludjon el. Most a kezemben, vagy szopi közben tud elaludni, de szeretném, ha minél előbb az ágyában is elaludna, elég nagy baba. És nappal kb. 10 perc után felébred, ha leteszem az ágyába. Imádom, ha rajtam alszik, de lesz még sokkal nehezebb.
2010. márc. 2. 15:04
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nem tudod leszoktatni, és hidd el hogy idővel leszokik magától, ki kell várni. Mi 2 hónapos korában vettük észre hogy nyüglődik ha ringatjuk, és miután letettük az ágyába egyből elaludt. Rájöttünk hogy attól kezdve nem igényelte az ölben ringatást. Pedig előtte minden szopi után a mellkasomon altattam, én is azt hittem hogy ez örökké fog tartani.

Vagy kipróbálhatod a cumit ha elfogadja, attól hamar elalszanak.

2010. márc. 2. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A cumin már túl vagyunk.
2010. márc. 2. 15:22
 3/6 anonim ***** válasza:

szia!

Az én 17 hósom napközben még mindig karon alszik el, este 1 éves kora óta a saját ágyában. Nem tudom miért nem megy ez neki nappal is. 11 kg, már alig bírom tartani. Nálunk is az volt a baj, hogy a szopi után büfiztetéskor elaludt és kézben szunyókált, majd lefektettük és aludt reggelig. Aztán az egyik este próbaképpen lefektettük az ágyába, hogy hogyan fog viselkedni és lám csodát 10 perc után elaludt. Azóta is egyedül alszik el, de csak este. Napközben akár 1 órát is képes bömbölni, azt meg nem bírom hallgatni, úgyhogy elaltatom vagy összebújunk a mi ágyunkon. Naponta 2szer alszik még, délelőtt kb. 10kor és délután kb. 2kor.

Bocs, hogy semmi konkrét tanáccsal nem tudtam szolgálni.

2010. márc. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én betettem a kiságyba őket,és magukra hagytam.Ha egy kicsit sírtak,akkor sem mentem be hozzájuk.Hamar megszokták,hogy az ágyban aludni kell.Rácsvédő sem volt,mert szívesebben nézelődtek szét a szobában,és nem is volt emiatt baleset.Nappal is abban vagy a járókában voltak két evés között,még nagyobb korukban is.Ha most nem szoktatod hozzá,hogy aludjon az ágyban,akkor később sem fog egyedül elaludni.

3 gyerekes anyuka.

2010. márc. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia! Nekünk Vida Ági módszere jött be a kismamablog oldalról. Mi megrendeltük a könyvet, de ha figyelmesen olvasgatsz akkor sikerülhet anélkül is. Minden adódó problémánál tudtam alkalmazni, még nem csalódtam benne. Mos egy éves a lányom.
2010. márc. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem minden baba más és más. Az én fiam hasonló a te babádhoz. Pici korában cicin vagy a mellkasunkon aludt. Alig bírtuk átcsempészni a kiságyba. Aztán jött egy időszak úgy 2 hós kora körül (1-2 hónapig), amikor elaludt az ágyban, ha simogattam a hátát. Majd ringatni kezdtem, mert amint hasra tettem visszajött neki az étel, de ha elringattam és lefektettem, akkor benne maradt. Na, azóta is max havi 1-szer alszik el a kiságyban. Ringatjuk. Sőt, ha ringatva elalszik és rosszkor teszem le, felnéz és már éber is, mint aki 5 órát aludt -akármennyire is álmos. Ilyenkor újra elringatom. Néha 3-szor is :(((. Remélem kinövi!

Ha hagyom a kiságyban egyedül, akkor addig ordítana, amíg meg nem fullad :(.


Kitartás. Próbáld néha elaltatni a kiságyban. Hátha elcsíptek egy napot, amikor sikerül és beválik.

2010. márc. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!