Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti ha már gondolatban szeretné...

Ti ha már gondolatban szeretnétek babát de még lakás miatt nem lehet ti mivel terelitek el a gondolataitokat?

Figyelt kérdés
2015. jún. 28. 16:34
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Mit jelent az, hogy lakás miatt nem lehet?
2015. jún. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Több munka (azaz több pénz) meg komolyabb takarékosság.
2015. jún. 28. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Hát, akkor valószínűleg minden gondoltomat lekötné az, h javítsak a lakáshelyzeten.
2015. jún. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Így van, én is azon agyaltam, hogyan lehetne még többet spórolni, hogy lehetne mielőbb megoldani a lakás kérdést.
2015. jún. 28. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Így voltunk vele. Aztán rájöttem, nem stresszeljük magunkat ezzel. Májusban nekiálltunk a babaprojektnek, mert ha rögtön meg is fogant volna, ami nem így történt, akkor is, mire megszületik, átköltözhetnénk saját lakásba az albérletből.

Nekem rossz volt vágyódni, és azon idegeskedni, mi van, ha akkor meg nem jön hamar, még majd csak tolódik, tolódik. Áprilisban elmúltam 26, a férjem most 31, mire várjunk? Tartalék az van, lesz is, havi 100-at rendszerint félre tudunk tenni.

2015. jún. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Én sehogy nem tereltem el, mindhárom gyerekem még a kétszobás albérletünkbe született, a legkisebb másfél éves korában költöztünk saját házba.
2015. jún. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
En sem tereltem el. Ket gyereket szultem alberletbe. A hatmadik most jon es sajat, de hiteles hazba fog szuletni.
2015. jún. 28. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Alberletbe szulni miert nem lehet?
2015. jún. 28. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Lehet, csak nem mindenkinek olyan az albija, h nyugodtan maradhat 10-15-20 évet is akár. Van úgy, h a tulaj árulja a lakást, bármikor beeshet egy vevő, h megvette, költözni kell. Hát terhesen vagy kisgyerekkel nem mindenki szeretne költözködni, meg hát új albit találni is nehéz így, mivel sokan nem adják ki kisgyerekesnek a lakást. Ez nem külföld, h az albérletedben úgy lehetsz, mint a sajátodban. Egy fiatal pár vagy egy diák még talán elfogadja, h a tulaj időnként felnéz ellenőrizni, h nem koszoltad-e össze a tapétát, nem fúrtad-e ki a falat, vigyázol-e a bútorokra, becsenget a szomszédokhoz, h van-e rád panasz, nem bulizol-e éjjel-nappal, stb. Azért egy felnőtt pár, akik családban gondolkodnak, ezt biztos nem fogja tűrni és addig hajt, dolgozik, míg össze nem jön egy kis önerő a hitelhez, vesz egy saját lakást, amit fizet 15-20 évig, de senki se ellenőrizget, viszont 15-20 év után lesz egy vagyontárgya, az albérletezés után meg semmije se lesz és az is lehet, h évente-kévente az utcán találja magát családostul.
2015. jún. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

*kétévente



Abba is érdemes belegondolni, h ha pl. közli egy nap a tulaj, h gyorsan költözni kell, van-e hová mennie a terhes, kisgyerekes nőnek. Nagyon kellemetlen lenne az utolsó terhességi heteket vagy épp az első kisbabás heteket barátoknál, szülőknél a kisszobában csövezve, nyomorogva tölteni, csak mert időbe telik, míg egy kisgyerekes pár albérletet talál.


Jó, tudom, van olyan, hogy albérleti szerződés, csak én pl. olyat még nem láttam, aki rendes szerződést írt volna közjegyző előtt, nemcsak egy fecnit két tanúval. Ill. volt olyan, csak az nálunk eleve kiesett, mert nem tudtuk volna kifizetni az árát:)

2015. jún. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!