Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fél évesen nem mászik, ezért...

Fél évesen nem mászik, ezért gyógytorna?

Figyelt kérdés
5 és fél hónapos a babám, hasáról szépen megfordul, hátáról eddig egyszer fordult át teljesen, de nem igazán izgatja a dolog, mert nem szeret hason lenni, gondolom ezért nincs túl nagy motivációja rá. Mászni se mászik, ha a hasán van, szépen tartja a felső testét és nyúlkál a dolgokért, de ennyi. Én eddig nem gondoltam, hogy el lenne maradva, de ma az orvosunk azt mondta, hogy mozgásfejlődési elmaradás miatt elküldi gyógytornára, beutalót adott. Persze ha ő ezt mondja, akkor elviszem, de ettől kicsit megijedtem. Nem gondoltam, hogy baj lenne vele.
2015. júl. 3. 12:29
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem kell mászni 5 és fél hónaposan, sőt még kúszni sem. Nem értem, miért kellene ezért gyógytornára járni. A fiam 9 hónaposan állt fel és csak utána 2 héttel kezdett mászni és senkinek semmi baja nem volt ezzel.
2015. júl. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Lányom 8 hónaposan állt fel, aztán kezdett csak mászni.

5,5 hónaposan miért zaklat a doki titeket ezzel?

Más gondot nem látott? Mert önmagában nem ok a gyógytornára az, hogy ennyi idősen nem mászik. Nem is kell még neki.

2015. júl. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
5 és fél hónaposan ennyi a dolga,amennyit a Te babád csinál.Nincs lemaradva. Az én kislányom a 6 hónapos státusznál még sajnos ezeket sem produkálta,ezért mennünk kellett konduktorhoz. 2 hét múlva már forgott.:) Nincs lemaradva a babád.
2015. júl. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hát azt kifogásolta, hogy ha kitesz elé valamit, azért nem próbál kúszni (bár mászásnak mondta, de lehet a kúszásra gondolt, igazából én is keverem a kettőt). Csak amit helyből elér, azért nyúl, de hogy nem próbál előre haladni. Mondta neki, hogy már megfordult, szóval képes rá, de nem tetszik neki, hogy nem csinálja gyakran.
2015. júl. 3. 12:40
 5/7 anonim ***** válasza:
Az én nagyobbik fiam fél évesen ennyit csinált, mint a Te babád, senkinek nem volt problémája vele. 9 hónaposan kezdett kúszni, 11 hónaposan ült fel önállóan. Az egy éves státuszon még nem tudott felállni, és mászni sem. Még ezzel sem volt problémája se a doktornőnek, se a védőnőnek. Ennek ellenére én akkor már elvittem Dévényeshez, 2 alkalom után felállt, 3. alkalom után már mászott. Semmi baja, egészséges minden rendben van vele.
2015. júl. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

szerintem kicsit korai az aggodalom, az én lányom 9 hósan kezdett mászni...


egyébként kb. 8 hós korára kellene másznia átlagosan, 5 hósan a fordulás az elvárt...

az enyém utált hason lenni mint a tiéd, ez meg is látszik, mert még 11 hósan sem ült...mászott, felállt, de nem ült. ezért elvittem egy felmérésre, ahol megvizsgálták, azt mondták semmi baja csak nem szeret ülni. Azóta persze megszeretett.


de az orvosom, a védőnőm egy szóval se reklamálta 5 hós korában hogy nem mászik, még azt sem, hogy nem fordul. Én biztos nem vinném még gyógytornára. De nem lebeszélni akarlak, csak nem vagyok híve annak hogy a mai gyerekeket szuper zsenire akarják fejleszteni, ahelyett hogy a maguk természetes ütemében fejlődnének. Persze ha valóban le lenne maradva, akkor indokolt lenne a gyógytorna. De nincs lemaradva.

2015. júl. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az én gyerkőcöm 6 hetesen fordult hasról hátra, 3 és fél hónaposan hátról hasra, 5 és fél hónaposan pedig nagyon kezdetleges, kommandós/fókás jellegű kúszással próbálkozott, de csak nagyon picit haladt. 7 hónapos kora végére ült fel magától, 8 hónaposan állt fel, és 10 hónapos elmúlt, amikor elkezdett rendesen mászni, egészen addig csak kúszott. Az égvilágon senki nem gondolta úgy, hogy bármivel is le lenne maradva.
2015. júl. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!