Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1evesnek milyen gyakran lehet...

1evesnek milyen gyakran lehet kúp illetve nurofent adni?

Figyelt kérdés
Délután adtam neki 50ml nurofent. Most 38,5 a laza végbélBen(Levonas nélkül). Negyed3kor kapta a nurofent. Mit adjak most neki?lefekveskor 8utan adhatok meg neki egy egész kúpot?
2015. júl. 3. 18:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha magas a láz, akkor felváltva kell adni a paracetamol és az ibuprofen tartalmu lázcsillapitot. Most szerintem ne adj neki semmit, a 38 nem magas babáknál. Ha estére feljebb megy, akkor én adnék egy kupot. Mondjuk ha levonás után 38,5, vagy ha nagyon nyugos és sir
2015. júl. 3. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
50 ml???? 2,5 ml az egyszeri adag. Elirtad vagy tenyleg megmergezted?
2015. júl. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

4 óránként lehet más hatóanyagút adni. ugyanazt a hatóanyagút pedig 8 óránként. ha nurofen szuszpenziót használsz akkor ne nurofen kúppal kombináld mert az ugyanaz. és attól, hogy fél adagot adsz, még ugyanúgy 8 órának kell eltelnie.

nurofen kúp-panadol szuszpenzió és mondjuk germicid-c éjszakára...

2015. júl. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Bocsi leírtam. 5ml-t adtam neki,ahogy a dobozra van írva.

Suppositorium noraminophenazoni 200ml-t írt ki a doki.

2015. júl. 3. 19:55
 5/5 anonim ***** válasza:
ne a ml-eket számold, hanem a hatóanyagot nézd! meg van adva, hogy ennyi idősnek mennyi az adagja, azt kövesd. de utána már csak azt kell nézned, hogy ha 8 órán belül adnál neki újra, akkor az más legyen. az, hogy fél vagy egész adagot adsz, az nem számít ilyen formában. éjszakára add a noramizot, az bitang adag, nappal meg a nem vényköteleseket, azok gyengébbek, akkor úgy is hűtőfürdőzöl ha szökik fel :)
2015. júl. 3. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!