Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van vagyis volt közöttetek...

Van vagyis volt közöttetek olyan kismama akinek az anyukája és a család a terhesség utolsó pár hetében, napjában egyáltalán nem telefonált, nem érdeklődött a hogylétetekről?

Figyelt kérdés
Nem igazán felhőtlen a viszonyom az anyukámmal, de rosszban sem vagyunk...de pont a mai napra vagyok kiírva és utoljára augusztus 8-án beszéltünk telefonon.Fel sem hív,sms-t sem ír hogy ugyan hogy vagyok,vagy megszültem-e már?Nekem ez megalázó,mert úgy gondolom egy édesanyának ez kötelessége lenne.Egy szem gyermek vagyok,nincs testvérem és egy baba érkezése nagy és vissza nem térő dolog egy nő életében, egy nagy esemény.Persze nem azt akarom hogy állandóan hívogasson, de elég rosszul esik hogy a hogylétemről sem érdeklődik.Igaz ma nem szültem meg, de bármikor szülhet egy nő előtte is napokkal,hetekkel.Mit szóltok ehhez?Voltatok ilyen helyzetben?Ezek után a baba születése után hogy számíthatok rá??

2014. aug. 21. 17:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
30%

Szerintem csak a hormonok dúlnak benned. Nem is értem a dolgot.


Miért nem hívtad fel az anyukádat te aug. 8. óta?


"Nekem ez megalázó,mert úgy gondolom egy édesanyának ez kötelessége lenne." A gyermeknek szintén "kötelessége" érdeklődni az édesanyja felől.

2014. aug. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom, jogos, hogy most egy picit több figyelmet szeretnél. Ha csak anyukád nem beteg, akkor szerintem elvárható lenne, hogy akár meg is látogasson szülés előtt...
2014. aug. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
43%
Miért nem hívod te fel, hogy hogy van?
2014. aug. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

első: igen,igazad van ebben hogy én is felhívhatnám, de a férjemmel azt beszéltük hogy nem nekem kellene ebben a helyzetben felhívni és újságolni az éppen aktuális állapotomról.Eddig bárkivel beszéltem,mindenki azt mondta hogy terhessége utolsó hónapjában a család lázban égett,érdeklődött és azt sem tudták hogy segítsenek.Én nem azt mondom, ahogy írtam is hogy állandóan hívogasson, de én kíváncsi lennék a lányom állapotára pont ma amikor ki van írva.Lehet hogy túlmisztifikálom,de én így látom.Egyébként könnyű terhességem van,mosok,főzök,takarítok,teregetek,utazok busszal-vonattal,szóval nem hisztizek,nem pöffeszkedek itthon csak jól esett volna 1 hívás.A sógornőm(férjem nővére) minden nap ír nekem emailt és nagyon jól esik.Másik sógornőmék tegnapelőtt mentek el tőlünk,itt voltak vendégségben 3 napig.Érdekes, hogy a férjem családját foglalkoztatja a hogylétünk és a baba érkezése,az én családom meg fittyen sem hány rá.Egyébként a férjem főnökasszonya anyukám barátnője és a napokban felhívta anyukámat és érdeklődött hogy mi újság?Mikor beszéltél a lányoddal?stb.(elutazott a főnökasszony, így nem tudta hogy mi van velünk,de anyukámmal beszél telefonon,szóval ezért tette fel ezeket a kérdéseket).Anyukám válasza az volt, hogy azért nem telefonál nekünk,mert sok a telefonszámlája és mi más szolgáltatónál vagyunk,ezért neki ez sokba kerül.Mi a véleményed erről első válaszoló?még mindig úgy látod hogy akkor az én kötelességem?Természetesen ha megszültem vagy kórházban vagyok értesítjük..

második:nem beteg anyukám,június végén vettünk 1 házrészt és júliusban 2 alkalommal feljött segíteni a férjével a felújításban és e hó elején pedig költöztünk, úgyhogy nagyon ki volt számítva az időnk.Nagy segítség volt hogy jöttek, de mi nem vártuk el,ők ajánlották fel.Mindketten dolgoznak a férjével de sajnos a pénzt nem tudják beosztani.Állítólag a telefonszámla sok, de minden héten a manikűrös és fodrász nem sok??

2014. aug. 21. 18:16
 5/12 anonim ***** válasza:
49%

Első vagyok, bátran pontozzátok le ezt is.:)


36 éves vagyok, két gyerekem van, és minden nap a reggeli teendőim között van, hogy édesanyámat felhívjam. Minden reggel. Megkérdem, hogy ébredtek, mit főz, megy-e boltba... csupa általánosság, de neki és nekem is fontos ez.

Mi is más szolgáltatónál vagyunk, ő is sokallja a telefonszámlát, így ő nem hív engem. DE! Ő is minden nap felhívja az édesanyját. Rá nem sajnálja a pénzt, rám igen. Felhívja az anyját, a nagymamámat, aki felnevelte, akinek hálás, hogy létezik. Én szintén ezért hívom fel az enyémet. Mert bármilyen a viszonyunk (pl. ha rá hallgatok, nem lennék együtt a férjemmel, mindig pénzt kér kölcsön, mert nem tudja beosztani), ő az édesanyám. Ha ő nincs, én sem lennék.

Kisvárosban lakunk, 10 perc biciklivel az út, de idén kb. 5x volt nálunk, ebből 3 a gyerekek szülinapja/névnapja.

Ő inkább azt szereti, ha mi megyünk. Bármikor vigyáz a gyerekekre, minden vasárnap ott ebédelünk. Ő ilyen, én így fogadtam el őt. Megváltoztatni nem tudom, de szeretem. Ő az anyám.

2014. aug. 21. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
kedves első: nem pontoztalak le egyáltalán.Ahogy az írásodból kivettem,köztetek van összetartás és van igényetek arra hogy beszéljetek telefonon és ez nagyon szép dolog.Nálunk más azért a helyzet.Szeretem az anyámat és ő szült engem,ha ő nem lenne akkor én sem lennék a szavaiddal megfogalmazva...Viszont,nekem édesapám meghalt 6 éve, 12 éves voltam amikor anyukám megcsalta apát,lelépett a "szeretőjével" akivel 7 évig volt együtt míg apukámmal házasságban élt,utána elváltak,apa alkoholista lett és meg is halt :( azóta is anyukám a nagy szerelmével van immáron 17 éve...tavaly előtt össze is házasodtak.Sajnos a férje nagy hatással van rá aki engem természetesen nem kedvel.Próbáltam már milliószor "megjavítani" a kapcsolatunkat, de sajnos felszínes lett és mindez a gyermekkoromra vezethető vissza,amikor megtört a házasság sajnos :( csak azt hittem egy unoka érkezése merőben megváltoztatja a helyzetet.Örül nagyon az unokának,legalábbis ezt mondja.
2014. aug. 21. 18:57
 7/12 anonim ***** válasza:
64%

nálunk anyával megromlot a viszonyunk, nagyon kemény fejű asszony, kitagadott, stb

de azért tartottuk a kapcsolatot(úgy-ahogy)és én is kiakadtam már azon, hogy itt vagyok babával a pocakomban és annyi nincs, hogy hogy vagyok. ezt visszahallotta más rokontól, így felhívott, de az a kimértség, és 3 lépés távolságtartás...inkább ne hívott volna.


utána azon agyaltam egyáltalán közöljem e hogy megszületett, mert annyira nem érdekli.


de az élet megoldotta.

adott neki egy akkora pofont, hogy rájött magától, hogy van lánya. nem lettünk ugyan egy idilli családminta, de legalább már valahol normális, emberibb a légkör.

segíteni nemigen szokott, de néha-néha.

2014. aug. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
utolsó: ezek szerint nem csak én vagyok ilyesmi cipőben.Már kezdtem magam egyedül érezni, hogy más családokban ez nem fordulhat elő, de ezek szerint sajnos igen.Épp az imént írtam neki egy sms-t,megkérdeztem hogy van és finoman figyelmeztettem, hogy ma kellett volna szüljek és ha 1 hétig nem történik semmi akkor befektetnek és elindítják a szülést.Nem tudom mit reagál,egyáltalán reagál-e,de az én szívemben nincs harag csak olyan furcsa ez a helyzet nekem.Ha az én lányom lenne szülés előtt én nagyon be lennék sózva,felhívnám,állandóan telefonközelbe lennék és várnám az örömhírt,segítenék ahogy tudok.Bár nem vagyunk egyformák csak olyan furcsa hogy vannak családok ahol az összetartozás szó egy külön ismeretlen fogalom,míg pl.a párom családjában olyan összetartozás van hogy az példaértékű.Ő erdélyi magyar,sokkal szerényebben éltek mint mi, de kaptak jókora szeretetet és számíthatnak egymásra a bajban,örömben,bánatban,egészségben,betegségben és mindenben!
2014. aug. 21. 20:35
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Én teljesen megértelek, hogy rosszul esik. Szerintem alap dolog, hogy egy anya ilyenkor a gyermeke mellett legyen és érdeklődjön a hogyléte felől. Nem tudom elképzelni anyukámat, hogy így viselkedjen. Igenis kötelessége az, hogy figyeljen rád. Lehet az ember 90 éves, és a lánya 70 akkor is az édesanyja. Az ember ha gyereket vállal, akkor élete végéig odafigyeléssel és megértéssel kell lenni irányában. Ez nem egy hétköznapi esemény. Nekem a nagymamám viselkedése fáj ugyanígy. 4 hónapos a kislányom és egyszer nézte meg. Nagyon rosszul esik, hogy ennyire nem érdekli. Fiatalos, fitt mindenhova el tud menni, de a dédunokájára nem ér rá. Sose fogok tudni ezen átsiklani. Hatalmasat csalódtam benne. A ti helyzetetek lehet, hogy rendeződni fog a baba születése után, de ne ringasd magad illúziókba, így hátha meglepetésként ér majd a hozzáállása. Fel a fejjel és könnyű szülést kívánok!
2014. aug. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
utolsó:teljesen rátapintottál a sérelmemre és köszönöm hogy megérted a helyzetemet!Igen,nekem is ez a fájó pontom hogy NEM EGY HÉTKÖZNAPI ESEMÉNYRŐL VAN SZÓ!Egy unokáról van szó,amire mindig is vágyott,főleg hogy fiú legyen.Persze le lehet pontozni és azt írni mint az előző hozzászólók hogy tombolnak a hormonjaim meg én is ugyanúgy felhívhatnám mert a lánya vagyok stb.de itt most nem egy hétköznapi dologról van szó amit az ember félvállról vesz vagy mellőz.Én azt a kommentelőt is megértem tökéletesen, aki minden áldott nap azért felhívja az anyukáját hogy megkérdezze hogy aludt,mit főz,mikor vásárol meg egyáltalán kötelességének érzi mert az édesanyja,mert neki köszönheti hogy van, de az ő helyzetük más mint az én helyzetem anyukámmal.Ez egy "jó" családban működik hogy hétköznapi dolgok miatt felhívják egymást, jókat dumcsizzanak, de sajnos vannak családok ahol ez a fajta igazi anya-lánya kapcsolat/kapocs nincs meg.
2014. aug. 21. 21:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!