Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jogosan esik rosszul nekem,...

Jogosan esik rosszul nekem, hogy a férjem a pici babánkkal és persze velem szeretne több órát autózni, hogy picit kikapcsolódjon (végre) egy rendezvényen? (Tiszapart)

Figyelt kérdés

Meleg van, beizzad a kislánykám a hordozóba, ráadásul nem szeretem, ha sokáig abban görnyed, a szoptatás is nehézkes autóban, cseppeket kell beadjak neki, stb... Persze megyünk szívesen sokfelé, de 3-4 óránál többet nem szeretek még vele tekeregni, csak ha nagyon muszáj.

A férjemnek volt egy olyan kijelentése, hogy nem volt mostanában sehol. Erre mondtam, hogy drágám ott voltál, ahol én, plusz te legalább nap mint nap mész, emberekkel beszélsz, látod a várost a nap minden szakában, velem ellentétben.

Nem önző egy kicsit, vagy én szűkült be már egy csöppet?


2015. júl. 7. 11:45
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
64%
Miért lenne önző? Nem értem... Ha egyedül akarna menni, hogy titeket lepattintva a haverjaival legyen, akkor oké, jogos. De titeket is vinni akar.
2015. júl. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
38%

Én nem tudom, itt tényleg minden anya ennyire lesz..rja, hogy egy négy hónapos gyerek hogyan érzi magát melegben, kocsiban, egy hosszú autóúton?

Mi aztán igazán nem vagyunk otthonülők, szinte minden hétvégén megyünk valahova, de az alap, hogy a féléves gyerekemet nem teszem ki félórásnál hosszabb autóútnak. Azt meg, aki azt írta, hogy "tegyél légkondit a kocsiba", csókoltatom, mert az csak így működik, minden sarkon árulnak olyat kétezer/db áron...

Igenis önző a férjed, ha ilyen messze akar kikapcsolódni, menjen egyedül, vagy keressen olyan helyet, ami a kisbabának sem kimerítő.

2015. júl. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
41%
Számomra hihetetlen, hogy anyukák ilyen válaszokat adnak. 37 fok van kinnt!!! Aki ilyenkor egy 4 hónapos csecsemőt több órára lévő rendezvényre magával cipel, az felelőtlen.
2015. júl. 7. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
58%

Egyáltalán nem önző, te vagy beszűkülve és csak a rosszat látod az utazásban. Ha nem akarsz ne menj, de ne a férjedet hibáztasd.

Miért lenne nehézkes a szoptatás az autóban?

Cseppeket be lehet adni reggel, vagy megérkezéskor, bár az autóban sem hiszem hogy gond egy csepp vitamin.

2015. júl. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
42%
Ha egyedül akarna menni akkor meg arról írtál volna ki kérdést hogy milyen a férjed hogy ő elmegy szórakozni téged meg otthon hagy. Nem lennék a párod sztem neked soha semmi sem jó. Nincs kedved menni és rögtön a gyerekkel keresed a kifogást. Nem tudom miért nehéz kocsiban a cseppeket beadni? Szoptatás lehet nem a legkényelmesebb de nem nagy gond. Sztem ez a nagy kánikula sokkal nagyobb gond... én nem vinnék ekkora gyereket sehova ebben a melegben és ezt elmondanám a páromnak, megmondanám h menjen a barátaival de a picit nem hurcibálom, ráadásul mondjuk én magam sem bírom a meleget úgyhogy ezért se mennék.
2015. júl. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 sandrachnologic ***** válasza:
72%

En nem vinnem el es igen, önzőnek talalom. Ilyen időjárás meg a felnőtt szervezetet is megterheli, nem meg egy pici babaet, aki lehet hogy azon a napon eppen nyugosebb, tobbszor szeretne szopiznj, kézben lenni, nem egy autoshordozoban nyomorogni. Egy negy hónapos is meg pici egy harom órás uthoz, de harom ora az autóban meg felbottnek is sok.


Mi sem vagyunk kenyesek, jovunk-megyunk, de ezt a nyarat lazára es pihenosre terveztuk kis tavokkal es helyi kikapcsolodassal, amit meg a negy eves gyerek is megértett hogy nem lehet most a vilag végére autókázni egy kisbabaval. Két hónapos a lányunk, vasarnao indulunk nyaralni, de csak 40 perc az autóút es meg emiatt is izgulunk.


A férjed is megerthetne amirol szo van itt es valaszthatna közelebbi kikapcsolódást.

2015. júl. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

Hú de sok indulat van itt kérem! Félelmetes!Egyesek ismeretlenül simán ítélkeznek.

Én a férjemet bárhová elkísértem akár volt kedvem, akár nem. Sosem vontam meg tőle azt, amire vágyott, sőt! Én is ezt kaptam mindig cserébe, ezért is mentem hozzá. Ha haverokkal elkallódós, bulizós lenne, akkor nem lenne a férjem és nem lenne közös gyermek. Szerencsére olyan pasast választottam, amilyen nekem megfelel, és akit a hibáival együtt tudok imádni.

De itt most szó van egy 4 hónapos babáról, akit megvisel a fogzás, a meleg és az is, ha nem tud a megszokott környezetében pihenni, aludni. Nem nagyon tud aludni szegénykém menet közben. Nyilván nem vagyok olyan hülye, hogy vitaminokat ne tudjak beadni menet közben. :) Lefejt tejre van szükség a cseppekhez laktózérzékenység miatt és igen, ezt is meg lehet oldani autóban és minden mást is, csak kérdés megéri-e a sok cécó és nyúzni a picit egy olyan rendezvény miatt, ahol múlt évben is kb. 15 percet beszélgettünk lerészegedett ismerősökkel, majd kettesben múlattuk az időt egy büfében.

Nem győztetek meg, igenis önző a szerelmem, ennek ellenére el fogunk menni, ha nem lesz ezer fok, mert szeretem őt boldognak látni, viszont a kislányomat sajnálni fogom, ha unalmas lesz neki. Féltem őt.

Valaki írta, hogy ki kell néha mozdulni. Nálunk az a ritka, ha nem mozdulunk ki. :) CSak épp nem 100Km-erekre császkálunk el naponta.


Azért köszönöm az eddigi válaszokat!

2015. júl. 7. 15:23
 18/24 anonim ***** válasza:
38%

Azt nem írtad, hogy melyik nap mennétek...már csak holnapig lesz ez a hőség, utána elviselhető lesz az idő.

Szerintem te már kezdesz is beszűkülni, én is csak azt tudom javasolni, hogy menjetek. Jó szórakozást :)

2015. júl. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
27%

Nem látom be, miért ne mehetnétek.

Egyik barátnőmnek van egy 10 hónapos fia. A kisgyerek a szülőfaluján kívül még semmit sem látott, mert soha nem viszik sehová. A nap 90%-ában otthon vannak, a maradék 10-ben meg kimennek egy kört sétálni. Épp tegnap kérdeztem tőle, hogy mennek-e strandra. Azt mondta, hogy nem, még korainak tartja. Ugyanezért nyaralni sem. A gyerek teljesen szocializálatlan, nincs hozzászokva az emberekhez. Mikor egy nagyobb családi esemény volt náluk, a barátnőm 10 perc után elvonult a babával, mert az megijedt a sok (kb. 20) embertől, és sírni kezdett, ezért aztán benn volt vele a szobában egész nap egyedül. Semmilyen eseményre, rendezvényre nem viszik, hát sajnálom szegény gyereket.

Na mindegy, ezzel nem azt akartam mondani, hogy te is ilyen szülő vagy, csak elrettentő példának hoztam fel, hogy sajnos ilyen anyukák is vannak. A férjed pedig nem önző, nektek akar jót, egy jó kis családi programmal.

Szerintem ne hagyjátok ki ;)

2015. júl. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
De miért nem megy egyedül vagy barátokkal?
2015. júl. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!