Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jogosan esik rosszul nekem,...

Jogosan esik rosszul nekem, hogy a férjem a pici babánkkal és persze velem szeretne több órát autózni, hogy picit kikapcsolódjon (végre) egy rendezvényen? (Tiszapart)

Figyelt kérdés

Meleg van, beizzad a kislánykám a hordozóba, ráadásul nem szeretem, ha sokáig abban görnyed, a szoptatás is nehézkes autóban, cseppeket kell beadjak neki, stb... Persze megyünk szívesen sokfelé, de 3-4 óránál többet nem szeretek még vele tekeregni, csak ha nagyon muszáj.

A férjemnek volt egy olyan kijelentése, hogy nem volt mostanában sehol. Erre mondtam, hogy drágám ott voltál, ahol én, plusz te legalább nap mint nap mész, emberekkel beszélsz, látod a várost a nap minden szakában, velem ellentétben.

Nem önző egy kicsit, vagy én szűkült be már egy csöppet?


2015. júl. 7. 11:45
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:

Nálunk olyan furán alakult, hogy együtt megyünk mindenfelé. Mondtam, hogy félúton kitesz keresztanyámnál, ő úgy is imádja a csajszimat, meg szeretek vele beszélgetni. Így nem akar menni. Gondolom büszkélkedni szeretne a kicsinkkel, mert gyönyörű baba, mindenhol megállítanak, hogy megcsodálják. Engem az zavar, hogy sokszor nem nézi a baba érdekeit.

Megyünk mi rendszeresen tömegbe, kéthetente vásárba látogatunk, három hetesen már vittem. Mindent meg akarok mutatni a világból, de minden a maga idejében és semmiképp úgy, hogy közben nem jó neki.

Úgy vélem, hogy itt rettenet szélsőséges anyukák tombolnak. Sem mártírnak nem szabad lenni, sem pedig mindenen átgázolva végigvinni az akaratunkat a picivel szemben.

Na de nem vagyunk egyformák szerencsére! :)

2015. júl. 7. 16:07
 22/24 anonim ***** válasza:

Több kérdés van, hogy egyértelmű legyen:

-Melyik nap mennétek?

-Van-e légkondi a kocsiban? (már csak holnap lesz hőség, utána nem nagyon kell)

-Te akarsz menni?

-Milyen rendezvény ez? Vannak a rendezvényen olyan dolgok, ami jó nektek is, vagy csak a férjed érdeklődési körének megfelelő?

-Hány km az út? Autópálya vagy több városon keresztül, ahol megállhattok nézelődni?

2015. júl. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
33%

Kedves Kérdező!

Az egyik első vagyok, aki melletted tört lándzsát, de már bánom. Szerintem abban semmi mártíromság nincs, hogyha egy négyhónapos gyerek igényét előbbre valónak tartod, mint akár a férjedét, akár a sajátodat. Szomorú, amikor egy magatehetetlen csecsemő mellett, aki még nem tudja az érdekeit érvényesíteni, az a legfontosabb, hogy apu jól érezze magát. Mert hogy a baba nem fogja egy többórás autóút alatt, az egészen biztos.

És azért az sem lenne baj, ha itt többen tisztában lennének azzal, hogy a „soha nem megyünk sehova”, meg a „jaj, nehogymár mindent a gyerekhez igazítsunk” között azért számtalan ésszerű fokozat van.

És azt csak csöndben jegyzem meg, hogy akinek az probléma és mártíromság meg beszűkültség, hogy egy kisbaba igénye mindnyájunkénál előbbre való, nos, annak nagyon érdekes a felfogása a szülőszerepről.

2015. júl. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!


Én teljesen egyet értek veled! Én is pontosan így gondolkodom.

2015. júl. 7. 19:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!