Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit lehet tenni ilyenkor?...

Mit lehet tenni ilyenkor? Kihez lehet fordulni?

Figyelt kérdés

10 emeletes panelban lakunk a 10 hónapos kislányommal, aki nem tudja magát kipihenni mert a felső szomszéd napi szinten fúrja a betont vagy épp olyan dübörgő hangokat lehet hallani mintha vágná a fát.

Szegény lányom többször is sírva, halálra rémülve ébred fel a betonfúrásra most ráadásul a hőségtől még ki sem tudom vinni. 8 éve lakunk panelba itt csak pár hónapja, de ilyet még sehol nem tapasztaltunk, hogy valaki napi szinten fúrjon és ráadásul betont, falat.



2015. júl. 8. 11:39
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
41%
Egy bizonyos zajszint felett igenis van jogod felszólítani, hogy hagyja abba. Nézd meg a társasház szabályzatát,ott ki szoktak térni arra, hogy mettől meddig lehetbilyen munkálatokat csinálni, milyen napokon stb... Vagy hívd fel a közös képviselőt, hogy ő megmondja. És mindezek előtt menj át hozzájuk és kérd meg, hogy pl. délután 2-4-ig ne fúrjanak,mert alszik a gyerek.
2015. júl. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

1) Beszélj vele, lehet tök normális, és visszafogja magát alvás időben, az is lehet, hogy felújít, és két hét múéva végez.

2) Az azért nem igaz, amit a többiek mondanak, hogy napközben a szomszéd össze-vissza zajonghat, zavarhat másokat, azért szomszédjogok ilyenkor is vannak. Jegyzőnél, bíróságon lehet birtokvédelmi eljárást indítani, ott eldöntik, hogy a szükségesség, arányosság elve mentén kinek van igaza.

2015. júl. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Hát ez az! Azért mindennek van határa. Eddig megoldottam ha fúrt, levittem a babát. Egyébként nem lakásfelújítás van náluk, hanem nyugdíjas házaspár. Hülyére unják magukat. Azért az nem úgy van, hogy csak úgy felmegyek és megkérdezem egy vadidegentől, hogy mit csinál. És igen minden társasházban megvannak a szabályok. Én betartom őket mért ne várhatnám el, hogy más is. A gyerekem egyébként nem bömböl éjszakánkét mert alszik ;)

Nem akarok veszekedni a szomszéddal, de már túl lőtt a célon, mindenképp beszélni fogok vele normálisan.

Tanyára sem akarok menni :D , szeretek panelben lakni, de azért nem mindegy ám, hogy csak zajong valaki vagy izomból tolja a betonba a fúrót. Van egy kis különbség!

Azért itt pár hozzászólónak megnézném a fejét egy fél napos betonfúrás után.

2015. júl. 8. 13:55
 14/19 anonim ***** válasza:
48%

Ha beszéltél vele és nincs tekintettel rátok igenis tehetsz ellene.

El kell menni a jegyzőhöz és birtokvédelmi eljárást kell kérni ellene.

Ugyanis a törvény kimondja hogy jogod van korlátozni őt abban a tevékenységben amellyel téged háborgat.Legjobb lenne ha felvennéd telefonnal és keresnél más lakót is akit zavar.

De először beszélj velük lehet azt se tudják kisbaba van alattuk akit ez zavar.

Nálunk többszöri megbeszélés után sajnos ehhez fordultunk, bár ott több gond is volt mindenesetre kiköltöztették őket de előtte már megkapták az 500 ezres csekket is ugyanis 6 szomszéd fogott össze.

2015. júl. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Gondolom a gyerek nem sír napi szinten több órát. Nem hinném,hogy ezt bárki komolyan életszerűnek gondolja. A babák sírnak oké, de nem folyamatosan, hónapokig és órákon át. Én megértem kérdezőt. Hiába panel, azért mivel a prérin a puszta közepén lakunk,ergo vannak szomszédaink, illik odafigyelni a másik emberre. Ezt hívják társadalomnak. Ahogy én pl. kiviszem a síró gyerekem egy étteremből,ha nem tudom megnyugtatni, hogy másoknak ne kelljen hallgatni, akkor bizonyos helyzetekben én is elvárhatom,hogy legyenek rá is tekintettel.

Édesapámék családi házban laknak. A szomszéd egy ideig minden szombat-vasárnap egész álló nap fúrt-kopácsolt. Azt hittél felújít, így egy jó darabig nem szóltak, de két hónap után rákérdeztek,hogy mivel zörög. Mondta,hogy hát fusi munkát vállal. Megkérték,hogy legalább 12-14-ig ne, ők is dolgoznak egész héten, akkor tudnának ledőlni pihenni egy kicsit. Közölte,hogy őt nem érdekli, neki határidős munkái vannak. Na ilyen kedves volt. Akkor mondta neki apu (pedig ő tényleg konfliktuskerülő), hogy akkor majd küldi a NAV-ot, az ANTSZ-t, minden hivatalos szervet,hogy rendbe van-e minden az ő fusi munkája körül. Érdekes, egyből meg tudta oldani,hogy azalatt a két óra alatt csendesebb munkát végezzen.

Kérdező! Először nyugodtan próbálj meg velük beszélni. Lehet,hogy mivel nyugdíjasok, idősek, figyelmetlenek. Eszükbe sem jut,hogy zavarják a gyereket. Ha megbeszélni nem tudod, akkor szólj a közösképviselőnek.

2015. júl. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
A gyerek nem sír napi szinten több órát.
2015. júl. 8. 15:22
 17/19 anonim ***** válasza:

Egy nyugdíjas házaspárnál is lehet lakásfelújítás - egyáltalán nem értem, hogy miért lenne kizáró ok az, hogy nyugdíjasok.


Emellett ha lakásfelújítás van, akkor nincs olyan, hogy ne zajongjanak - erre semmiféle bizrtrokvédelem meg hasonló nem érvyénes.


"Azért itt pár hozzászólónak megnézném a fejét egy fél napos betonfúrás után."


Aki társasházban lakik, annak tudomásul kell vennie, hoyg ez ezzel jár.

Nálunk az egész házban (5 lépcsöház, 14-14 lakással) vezették be a gázat, ami hónaposig tartott. Közben készültem az államvizsgára, volt egy fél éves babám és mégsem kezddtem cirkuszolni. Egyzserüen azért, mert képes voltam gondolkodni, hogy olyan meber nincs, akinek az az élvezet, ha betont fúrhat a lakásában. (Márcsak azért is, mert NÁLA még zajosabb!!!!) Ha fúrnak, akkor azért, mert KELL, és ez ellen nem lehet semmit sem tenni.


Az EGYETLEN ÉRTELMES megoldás, ha megpróbálsz beszélni a szomszéddal, hogy megoldható-e X idöpontban szünetet tartani a gyereked miatt. De ha nem saját maga csinálja a munkákat, akkor nem valószínü, mert azért nem fogja az órabért fizetni, hogy ne dolgozzaanak közben.

2015. júl. 8. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Január óta felújít egy panelt???? Annyi idő alatt házat lehet felhúzni!

Ha meg valami nagyobb beruházás lenne (panelprogram, bármi) gondolom a kérdező is tudna róla.

2015. júl. 8. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Egyébként nem cirkuszolok. Meg fogom beszélni velük a dolgot. Türelmes és megértő voltam 7 hónapon keresztül. Nincs náluk lakásfelújítás, de mindegy igazából. Nem ez a lényeg. Egyébként nagyon jóba vagyok az alsó szomszéddal, sokáig nem is tudta, hogy baba van fölötte. Mert odafigyelek, hogy ne zavarjuk. Szerencsére nyugodt baba, sokat alszik, habszivacson játszik, a hangos nevetése meg úgy gondolom messze nem annyira gáz, mint a melletünk lévő anyuka minden esti 2 órás üvöltése az óvodás kislányával.
2015. júl. 8. 15:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!