Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hetes babám nem akar a...

7 hetes babám nem akar a kiságyában aludni, hanem cicin szeret elaludni, és úgy csempészem be a kiságyba. Mit tehetnék, hogy ne így legyen? 10 percnél tovább még nem hagytam sírni, inkább kiveszem és megölelgetem, de hosszú távon ez így nem jó.

Figyelt kérdés
Szeretném, ha megtanulna elaludni a saját ágyában. Ha kell mellé ülök, simogatom, de az sem elég neki.
2010. márc. 3. 22:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%

Szia!

Nálunk a cumi vált be.Nem tudom Te mennyire akarod,vagy éppen nem akarod rászoktatni,de nekem mind a két lányom nagyon ügyesen megtanult egyedül aludni.Igaz amikor még ilyen picik voltak,volt hogy inkább percenként mentem vissza hozzájuk és adtam vissza nekik a cumit,de soha nem hagytam őket sírni.

2010. márc. 3. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%

Majd megtanul később egyedül elaludni. Egyáltalán nem baj, ha most még csak mellédbújva tud. Elvégre 9 hónapig a lehető legszorosabb közösségben volt veled!


Nincs a szobájában egy kanapé vagy ágy? Egy ideig alhatnál vele az ő szobájában, sőt, esetleg arra a tíz percre, amíg elalszik, magad mellé is vehetnéd az ágyra.


Azt nagyon jól teszed, hogy nem hagyod sírni.

2010. márc. 3. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! A cumival próbálkozunk :)


A második hozzászólással kapcsolatban: ha velem alszik el mindig (cicin vagy csak úgy mellettem), akkor később nem lesz gond? Pár hónaposan hogy fog megtanulni egyedül elaludni? Nem lesz az, hogy nagyobb korában is csak velem/velünk akar majd aludni?

2010. márc. 3. 23:15
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A lényeg a fokozatosságon van. Ha hirtelen megvonsz tőle valamit - jelen esetben magadat, a tested közelségét - az egyszerre nagy hiányt okoz neki, amire persze, hogy sírással reagál. Ha azonban apránként lazítod ezt a szoros köteléket, akkor legkésőbb fél éves korára el fogsz tudni jutni odáig, hogy már elalszik egyedül is.


De egyelőre ő még csak egy 7 hetes kisbaba. ha nem lát téged, akkor te nem vagy, megszűntél létezni a számára. Még nem ismeri azt a fogalmat, hogy elmegy és visszajön. Csak az a létező, amit lát. Ha te kimégy a szobájából és ő magára marad, akkor egyedül van, mert anya NINCS. És ez borzasztó lehet neki. Később persze megtanulja, hogy amit/akit nem lát, az továbbra is létezik, de most még túl kicsi ehhez.


Egy ideig még a testedhez bújva alszik el. Nemsoká már elég lesz neki, ha a kiságya mellett ülsz és énekelsz neki, meg benyújtod hozzá a kezedet, simogatod és ölelgeted, amíg igényli. Még később nem is kell majd a kezed meg az ölelésed, elég lesz az esti mese és a puszi is.


Egyébként vannak olyan vélemények, miszerint a gyereknek az a jó, ha egész kisgyerekkoráig egy szobában alszik a szülőkkel. Én ezzel nemigazán értek egyet, és nem a gyerek miatt, hanem a szülők szexuális élete miatt. :-P

2010. márc. 3. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az én fiam 15 hónapos koráig szopizott este (napközben 12 hóig) és szinte mindig a cicin aludt el, vagy legalábbis ott elszenderedett, aztán letettem, aludt reggelig. Engem nem zavart, hogy a cicin alszik el, így sosem kellett altatni, a cicin megnyugodott és aludt mint a bunda. Kicsit féltem attól mi lesz cici nélkül, de egyszer sem hiányolta. Minden úgy zajlott mint előtte, csak a szopi maradt ki, pancsi után pizsibe öltöztettem, megpuszilgattam és betettem a kiságyba. Azóta is így alszik el este és délután is. Beteszem a kiságyba, lefekszik, betakarom és kimegyek. Sosem sír fel. Ami viszont lényeges, hogy cumival alszik. Napközben nem kell neki, az mindig az ágyában van, de este bekapja és úgy alszik el. Most 21 hónapos:)

2010. márc. 3. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel én is igy voltam.Nekünk nem sikerült,de nem is akartam mindenáron.Velünk alszik azóta is.11hós,már szopi nélkül is alszik.
2010. márc. 4. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon köszönöm a hozzászólást! :)
2010. márc. 4. 09:24
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia,az én kislányom hét hónapos és a mai napig cicin alszik el,minden napszakban.Féltem én is,hogy baj lesz,de ő átaludja az egész éjszakát még ha megébred,akkor is magától visszaalszik.Örülök neki,mert semmi gondot nem okoz,cici után berakom a kiságyba és kész.
2010. márc. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

7 hetesen szerintem még ne akard az egyedül alvást tanítani neki. Ő még nagyon pici, szüksége van rád, a közelségre, az illatodra, a cicire. Az én babám 7 hónapos, és még mindig cicin nyugszik meg, és alszik el, de van, hogy magától is (ha nagyon fáradt) Változó. De szerintem még 7 hónaposan is belefér, hogy cicin aludjon, én nem akarom még erről leszoktatni. Majd, talán 1 éves kora körül.

Most még hagyd a cicin alvást, szerintem!

2010. márc. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
67%

7 hetesen??? nem hagyod 10 percnél tovább sírni???

könyörgöm, most ne azt tanítsd meg neki, hogy nélküled is ellegyen, hanem azt, hogy MINDIG számíthat rád! Majd ha ez megvan akkor hagyhatod sírni mikor hisztizik de az még soká lesz!

Nekem cicin alszik el a fiam, 10 perrc, beteszem az ágyába és 10-12 órát alszik. Soha nem hagytam sírni, így teljes biztonságban érzi magát, reggel magával eljátszik, tudja, hogy ha van valami problémája már rohanok is, teljesen kiegyensúlyozott!

Nagyon ellene vagyok a sírni hagyásnak pláne ilyen pici babánál!


persze te döntesz, ha neked ez kényelmetlen... de azért nem árt ha tudod milyen lelki problémát okozhat ez a nagyon divatos sírni hagyásos módszer

2010. márc. 6. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!