Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon rosszul/keveset evő...

Nagyon rosszul/keveset evő babák anyukái van megoldás?

Figyelt kérdés
Én már teljesen kétségbe vagyok esve. A reggeli és az esti tápszer adagján kívül alig eszik valamit. Reggel 7 körül megissza a tápszert, tízórait nem fogad el, kiköpi. Nagyon ritka ha lecsúszik pár falat gyümölcs. 13-14 óra körül hisztizve látunk neki az evésnek, ha az adagot kellene körülírnom kb. 1 bébikaja fele, de javarészt én főzök neki, de a mennyiség azonos. Délután esetleg 1 joghurt ha felébred vagy egy kevés gríz tápszerrel/gyümölccsel. Rágcsál egy kevés ropit, pufit vagy amit mi eszünk, de ez édes kevés. Este tápszer és ennyi. Én már aggódom, hogy valami hiánybetegsége lesz, mert hiába főzök változatosan, adnám a gyümölcsöt, ha nem alig eszik belőle. Van valami megoldás erre? Valakinél valami bevált módszer erre?
2015. júl. 8. 16:54
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
12,5 hónapos
2015. júl. 8. 16:55
 2/12 anonim ***** válasza:
Ilyen melegben nem csodálom. Hagyd rá egyelőre, később meg csak nézze, ahogy esztek. Akkor az utánzási vágy fog győzni.
2015. júl. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ha emiatt ideges vagy, az nem jó, azt a gyerek is megérzi. Vedd lazán, tedd elé pl. a kis darabokra vágott gyümölcsöt, ülj le mellé, egyetek együtt.
2015. júl. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Relax! Eleget eszik a gyereked! Nem fog éhen halni a kaja mellett, eszik, ha éhes lesz, nem lesz hiánybetegsége, ne aggódj, eléteszed a kaját, eszi ha akarja, ha nem eszi, ne erőltesd! Ne legyen ez kardinális kérdés. Mekkora amúgy a gyerek?
2015. júl. 8. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ha egyébként jókedvű, mozgékony, akkor most ez elég neki.

Azt írod, amit ti esztek, abból eszik, akkor egyen azt, nem kell neki már külön főzni. Arra figyelj, hogy folyadékot azért igyon napközben.

Mennyi idős, mekkora?

2015. júl. 9. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
12,5 hónapos. Amúgy jókedvű, mozgékony, nincs ezzel probléma. Inkább amiatt aggódom, hogy ha huzamosabb ideig ennyire keveset eszik, akkor nehogy lebetegedjen. Tegnap mivel nem itthon voltunk bébikaját evett volna...Reggel megitta a tápszert, 13 óra körül hadakozott az evés ellen, majd nehezen megevett egy fél üveggel. Próbáltunk adni neki a mi ételünkből, de azt is kiköpte. Fagyiztunk, elnyammogott egy rolettit ő is, majd este 7 körül megint kínszenvedés árán egy félüveg bébiétel, este a tápszer felét otthagyta. Azért ez tényleg nagyon kevés és ez megy mindennap...:( Nem tudok nem aggódni sajnos ezen. Próbálom lazán venni, de akkor is csak el fog az aggodalom, amikor 5-6 óra is eltelik egy étkezés óta(amikor szintén alig evett) és egyszerűen nem akar enni..
2015. júl. 13. 10:45
 7/12 anonim ***** válasza:
Hány kiló, hány centi?
2015. júl. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Hú hát ez tényleg nagyon kevés, nekem is pont ennyi idős a lányom és jóval többet eszik.

És ha esetleg reggelire már nem tápszert adnál neki?

Próbáld több félével kínálni, a kezébe adni a gyümölcsöt, kiflit hogy ő rágcsálhassa.

De ha ez nem változik szerintem kérdezz rá a dokinál.

2015. júl. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Enyémek ennyi idősen már nem ették a bébikaját. Leültünk együtt, ettek abból, amit mi ettünk. Reggelire megpróbálnék valami "rendes" reggelit, kiflit, sajtot, felvágottat, kis darabokban, hátha az jobban tetszik.
2015. júl. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Megpróbálom, amit írtok, hogy reggelire azt adok neki, amit én eszek, hátha... Itthon nekem is azt eszi/enné, amit mi, de idegen helyre viszek magammal bébikaját, mert ki tudja, hogy milyen az étel és nem igazán merem neki adni. Itt speciel strandról volt szó. Pár falatot azért evett, apa csipegetett neki halat kevés krumplival.

Most voltunk az orvosnál. Azt mondta, hogy ne aggódjak, szépen fejlődik, most ez elég neki. És igazából súlyban tényleg nem mutatkozik, mert hízik, igaz 100-150gr-ot, de hízik. A fene tudja mitől, mert ettől éhen lehetne pusztulni, de lehet a tápszer miatt. 10450gr és 77 cm. 6 hónapos koráig borzasztó gyors ütemben hízott és nőtt, azóta leállt és havonta csak ennyiket szed fel. De tényleg borzasztó kevésnek érzem, amit eszik. Ma reggel 7-kor megitta a tápszer adagját, az előbb próbáltam adni barackot, kiköpte. Majd felébred dél körül, még nem lesz éhes, majd 1-kor megint szenvedek, mert alig akar enni...

2015. júl. 14. 10:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!