Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Holnap megyek 4hós lányommal...

Holnap megyek 4hós lányommal csípőszűrésre. Azt hallottam h az baj, ha eltér a két lábán a redők száma! Neki az egyiken 3 van a másikon kettő. Ugye nem lesz ettől baja? Vagy ez nagy gond?

Figyelt kérdés

Lécci nyugtassatok meg mert már olyan gyomoridegem van h csak na.Egyébként nagyon erős baba,már majdnem ül,és ha felállítom akkor ugrál meg lépegetni akar.Ja és hajlik mindenfelé.

Ugye nem lesz baja?

És azt tudja valaki h Miskolcon a GYEK-ben h működik ez a vizsgálat???

Előre is köszi


2008. szept. 3. 17:49
 1/10 anonim ***** válasza:
52%
Ha felhúzod és szétnyitod a lábacskáit, érzed, hogy kötöttebb-e az egyik csípője a másiknál. Ha igen, akkor tornáztasd (ezt biztos mutatta a védőnő). Felhúzod a lábait, finoman próbálod lenyomni (csak addig, amíg megy, ne erőltesd, de mindig egy kicsit lejjebb fog menni), meg körözz a térdeivel. Az én kislányomé is kötött volt (már 2 hetesen észrevettem, szóltam a dokinak, és tornáztattam, így végül szépen kilazult, és nem lett semmi baj).
2008. szept. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem a redők száma a lényeg, hanem hogy a két lábon a redők nagyjából egy síkban legyenek, de ez nem mérvadó, inkább csak irányadó. A biztos a vizsgálat. De remélem nem most mentek először erre a szűrésre hisz ezt már az első három hétben meg kell csinálják.
2008. szept. 3. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A csípőszűrést eltérő időpntban végzik az ország különböző pontjain (nálunk Hajdú-Biharban 6 hetesen - bár már születésük után átesnek egy gyors, de nem szakorvosi vizsgálaton, Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében 4 hónaposan) - legalábbis több,volt osztálytársammal együtt ezt tapasztaltuk.

A redők számának eltérése nálunk is megvolt, és kötött a pici lányom csípője, de azt tornával lehet korrigálni, amit a gyermek ortopéd szakorvos pontosan megmutat. Én is próbálkoztam előtte tornával, de mivel csak az egyik csípője volt kötött, így az nem használt, csak a speciális torna. Egy dolog viszont nagyon fontos: a babádnak NEM fáj a torna, mivel nagyon lazák az ízületei, izmai. Eleinte azért sírnak, mert kellemetlen számukra, hogy nem ők irányítják a saját testüket. Az én lányom most már akkor nyekereg, ha elmarad valamiért pelenkázáskor a torna (mivel minden pelenkázáskor át kell mozgatni).

Ha van kérdésed, írj nyugodtan, már 14 hete tornázunk a babóval!

2008. szept. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Az előző válaszadó vagyok, csak arra vagyok kíváncsi, hogy mi volt a csípő szűrésen?

2008. szept. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ne legyél ideges!!Tesóm kislányának sem voltak egyformák a redői többször visszarendelték őt ennek ellenére minden rendben volt nálla 2,5éves teljesen egészséges kislány aki 11hónaposan már járkált.
2008. szept. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Hát voltunk!Az előbb írtam ki pont egy kérdést a 4hós kengyelest.

Nekünk semmi tornát nem mondtak csak ezt a szar kengyelt amin kellőn felidegesítettem magam,mert ha nálunk is időben mondjuk 6hetesen megnézik,lehet elég lett volna a torna,de most 3hónapig szenvedünk majd ebben.Így h fog megtanulni mászni?Egy 7hós bab már mászik nem?Eddig fordult a hátára meg vissza is,most majd elfelejti?Ebben semmit nem tud mozogni!És ahhoz már nagy h mozdulatlanul tűrje h éjjel nappal rajta van!Egyébkéntmeg nem mondtak semmit csak annyit h 20%-ban eltér az egyik!mást nem!De kivagyok borulva teljesen.Megfogja szokni?Mert mindenhol bevágnak a szíjak és így állította be a doki neki.Meg tele van csattal,elöl és ő meg hason alszik,de az nyomni foja.1hós korától nem alszik háton.Így most már sehogy sem fog,mert az tuti nem kényelmes.És olyan szomorúan nézett rám ma.Ő azt hiszi rosszat akarok neki h ráraktam,és ez fáj nekem.

2008. szept. 4. 20:06
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ha úgy érzed, hogy nem tájékoztattak eléggé, menj el magánrendelésre. Mikor mi 6 hetesen elmentünk, nekünk sem mondott semmi konkrétat, csak nagyon megijesztett a doki. Nem tudtunk belenyugodni, és elmentünk egy ortopéd magánrendelésre. 6.000 forintba került, de legalább megértettem mindent, normálisan beszéltek velem, és válaszoltak a bennem felmerülő kérdésekre is.

Egyébként hogy telt a mai nap, na meg az éjszaka? (azért kérdezem az éjszakát, mert gondolom, már csak reggel fogod ezt olvasni)

Amúgy terpeszpelenkát is kellett hordanunk a torna mellé 4 hétig, de hamar megszokta. Hátha a te babád is ügyesen megszokja a kengyelt.

Kitartás!!!

2008. szept. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Itt vagyok!Eddig alszik ahogy szokott 9től.Nem az estével lesz a baj szerintem,hanem a nappallal.ALig tud mozogni.Egyébként itt az a szokás(Miskolc) h újszülött kortól minden babának kötelező-vagyis ajánlott-(főleg a lányoknak)a terpeszpelenka,3hónapig.Aztán 3hós korban van szűrés.Hát ha belegondolsz de most komolyan h ha 3hónapig hordja a terpeszpelust,aztán elviszed,és ott még 3hóig kengyel akkor szerencsétlen tisztára fejletlen lesz,abban semmit nem tud csinálni.Az alapvető dolgok mint a ide fordulok,meg odafordulok,meg a mászás gyakorlása,én rengetegszer raktam eddig hasra napközben az ágyra h erősödjön,meg tanuljon mászni kúszni,és már olyan ügyes.És van h elvan úgy másfél órát is.Ha megunja átfordul hátra aztán már vissza is stb.És most?Majd fekszik mint egy darab fa??Én ebbe nem tudok belenyugodni!Amúgy arra akartam kijukadni h nekünk is kellett volna a terpeszp. de csak néha adtam rá,és az orvosunk soha nem mondta h ha emellett tornáztatom is akkor mindjárt jobb a helyzet,meg a rendszeres hason alvásra is azt mondták jót tesz.Ezzel nincs is gond mert csak úgy alszik,azt ittem az kénylmetlen neki(tetpeszp.)na meg igaz még pici volt,meg lehet felelőtlen voltam de olyan rossz volt ránézni olyankor.Most meg mégszörnyűbb.Na de ebből tanul az ember,De még mindig nem írtam le a lényeget.Szóval újszülöttkortól hordod 3hóig a pelenkát,majd elmész szűrésre és kiderül h még mindig nem jó,és kapsz kengyelt még 3hóig.Szegény gyerek így él 6hónapon keresztül????Ezt nem bírom felfogni h miért nem találnak ki valamit erre.Nekem miért nem mutattak tornát már az elején mikor tudta az orvos h nekem is volt kengyelem.Nem ő csak belenyugodott h akkor Aminának is lesz és kész,mert úgyis örökli tőlem.Miért nem akarta ő is megelőzni?

Ma velünk együtt volt egy ugyanekkora kislány és ő rendszeresen hordta mostanáig a t.pelust,és most mégis kell neki kengyel.Az eszem megáll komolyan.HÁt nem tud mozogni az a gyerek!Ezért születika világra h mindig kényelmetlenül legyen?Holott te azt szeretnéd h a lehető legkényelmesebb legyen neki minden,mindent kipárnázol neki,stb,mostmeg ebbe a kényelmetlen kutyapórázba kell lennie.Mert mást nem tudok rá mondani,még a színe is olyan meg nagy csattok vannak rajta mint egy pórázon.Nem lehet akkor inkább kapni valami kényelmesebbet valahol?Ha drága nem érdekel,de ez szörnyű!!!!Én egyszer az egyik ilyen babás oldalon láttam egy tök jó kengyelt,nem tudom leírni milyen volt,az ehhez képest ?? isteni,de tényleg!Hol tudnék estleg venni?Mert erre ég a ruhát se nagyon tudom ráadni,mindenhol kidudorodik tele van szíjjal,meg csattokkal-hú de ideges vagyok-.Lehet h mindenki hülyének néz majd de ez kiborított most.Mert nem lehet aláadni csak egy bodyt.A többi ruha fölé kell!Mondjuk még azt sem tudom a harisnyát h adom rá majd ha hideg lesz?ha alá akkor minden pelenkázáskor lekell szednem mindent,ha meg fölé?nem is tudom fölé...áá mind1.

Tiszta hülye vagyok!Esetleg hol kérdezzem emg ezt a másikfajta kengyelt?


És köszi az érdeklődésedet!Jól esik!

2008. szept. 4. 22:57
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Teljesen megértem az aggodalmaidat, kérdéseidet, felháborodásodat. Nekünk is amikor a terpeszpelenkát előírták, a kengyelt is beígérték. Ugyanezek a gondok gyötörtek engem is. A terpeszpelus azért kellett nekünk, mert a csípőmagja fejletlen volt, a torna meg a kötött csípőre. Ezt persze csak a magándoki mondta el, az állami (TB által finanszírozott - haha, jó vicc) ortopédusnak erre "nem volt ideje". A kengyelről szerintem gyógyászati segédeszköz boltban érdeklődj. Mi is ott vettük a pelust, és nem az a műanyag, gumis vacak volt, hanem textil, ami oldalán lyukas, szellős, baba mintás.

[link] - itt találtam egy Pavlik kengyelt, itt meg írnak róla: [link]

Kitartás!!! És hidd el, a pici lányod nagyon ügyes, jól fogja bírni. Én sokszor sírva fakadtam, hogy Eszti sokkal jobban bírja, mint én, pedig ő hordta (nem pedig én (mármint a terpeszpelenkát; tudom, hogy nem ugyanaz, de kényszertartásban volt azzal ő is)

2008. szept. 5. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem kell félni. Egyátalán nem rossz a babának, néha azért le lehet venni, hogy szabadon is mozogjon.

Nekem kicsi gyerekkoromban Pavlik kengyelem volt, és utána 16 évig szertornáztam, a mozgásfejlődésem azt hiszem zavartalan volt...bennem semmilyen nyomot nem hagyott.

Az úszás is jót tesz a babának, ez Miskolcon is elérhető.

Ne aggódj, mert ha feszült vagy azt átveszi a gyerek is, gondolj arra hogy mondjuk 20-30-40 évvel ezelőtt milyen viszonyok voltak, és mégis meggyógyultak a gyerekek.

2009. jún. 12. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!