Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor utaznátok haza legkorább...

Mikor utaznátok haza legkorábban babával a családhoz külföldről? (kb.1000 km kocsival)

Figyelt kérdés
Külföldön élünk, első gyermekünket várjuk, és azon gondolkozunk, hogy a születése után legkorábban vajon mikor lehetne kocsiba ülni, és hazavinni, hogy a család is láthassa. Ti mikor vinnétek/vittétek ilyen esetben?

2015. júl. 13. 15:14
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Köszi a releváns válaszokat! Nem az utazási biztonságról szólt a kérdés, bár a téma kétségtelenül fontos, és érdekes, tegyétek fel hozzá a saját kérdéseteket, és folytassátok ott légyszi.:)


A kérdésre való konkrét válaszokat továbbra is várom. Minden releváns válasznak ment a zöld kéz, a többit nem én pontoztam le:)

2015. júl. 13. 16:06
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Valóban gyermekfüggő. Keresztfiamat 1 hónapos korától utaztatták a szülei, nyugodt baba volt.


OFF: 9-esnek:"35 éves vagyok, a mi idonkben nem volt még -hordozo, se izofix...anyám is igy altatott bennunket, mikor mentunk a nagyszulokhoz 400 km-re. " Arra gondoltál már, hogy a te idődben nem volt ekkora forgalom, nem volt ennyi és ilyen gyorsaságú autó, mint napjainkban??

2015. júl. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
50%

"a mi idonkben nem volt még -hordozo, se izofix..."


Bizony, es meg is haltak a gyerekek a balesetekben.

2015. júl. 13. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
34%

9-es: pontosan azért bénult le gyerekkorában a keze az egyik veled egyidős unokatesómnak, mert nem volt semmi biztonsági dolog hátul, még öv sem.

Ha lett volna gyerekülés, akkor nem lett volna semmi baja és a testvére se kap agyrázkódást (bár neki szerencsére nem lett maradandó baja.)

Sőt ha lett volna légzsák a szülők nem halnak meg.

De orosz rulettez csak nyugodtan a gyerekeddel tovább.

2015. júl. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Továbbra is a releváns válaszokat várom, ezt privátban folytassátok, légyszives.
2015. júl. 13. 17:20
 16/20 anonim ***** válasza:
69%
Én 3 hónapos kora előtt nem indulnék el vele ilyen távra. Másrészt meg úgyis csak akkor tudtok elindulni, amikorra lesz majd utazási okmánya. A magyar anyakönyveztetés , ha mindketten magyar állampolgárok vagytok a pároddal és a baba is csak a magyar állampolgárságra jogosult, akkor 6-8 hónap alatt készül el. Útlevelet meg csak ezután kaptok, sajnos. Anélkül pedig nem lehet elindulni országhatárokon keresztül.
2015. júl. 13. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
60%

Szeptember elejére várjuk a picurt, a terv, hogy legkorábban karácsonyra megyünk haza. Nálunk 130km-ről van ugyan csak szó, így eleve a család is könnyebben jön látogatni. Esetedben a legegyszerűbb persze ha ti 3an hazamentek 1 fordulóval nem pedig, hogy a család megy többel. Szerintem babafüggő lesz. Ha megszületik utazzatok rövidebb távokat, ha csípi akkor go home ha nem akkor várni kell a nagy találkozásra. Esetleg ha nyugtalan hátraülsz, simogatod, nyugtatgatod hátha jobban bírja!

De ki ne vedd a hordozóból.. apum tűzoltó nem részletezem!! Fő, hogy épségben legyetek!!!

2015. júl. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
34%
Mi kereken 400 km-re lakunk. A 1.5 éves kisfiam nehezen viseli az utazást. Ha kevés időre állunk meg, akkor is 7 óra minimum.
2015. júl. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

18-as, és ti mikor utaztatok vele először?

2015. júl. 13. 23:00
 20/20 anonim ***** válasza:
66%
Mi decemberre várjuk az első babánkat és márciusra tervezzük az első hazautat (1200 km) és valószínű én se fogom hagyni 10 órát egyhuzamba a hordozóba.
2015. júl. 14. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!