Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Árthatok ezzel a babának?

Árthatok ezzel a babának?

Figyelt kérdés

Az egyik ismerős anyuka szerint veszélynek teszem ki a kisfiunkat, mert túl laza vagyok. Hát igen, hozzá képest valóban az vagyok, de egyébként nem hinném. Nem vagyok felelőtlen, de paramami sem.

1 éves a babánk, és ezek miatt kaptam meg, hogy túl fiatal vagyok még anyának, és felelőtlen vagyok:

- nem rohanok egyből a sürgősségire, mert elesett a baba

- nincsenek a lakásban ilyen gyerekzárak a fiókokon, szekrényajtókon (csak a konnektoroknál)

- este 10kor fektetjük le (reggel 8ig alszik)

- 5 hónapos kora óta itatom pohárból

- 2 naponta 2 órát az apukájával és heti 1 délutánt valamelyik mamival tölti

- "hagyom, hogy koszos legyen" --> ezt úgy értsétek, hogy nem mosunk 10percenként kezet, ha belefekszik a homokozóba, nem rángatom ki átöltözni, ha összemaszatolja magát, nevetünk egy jót :)


Ezek a dolgok miatt valóban rosszabb anya lennék, mint mások? Tényleg túl laza vagyok? Vagy csak piszkálódás volt a részéről?

Én 23 éves vagyok, első babás, lazább anyuka

Az illető nő 38 éves, 2. gyerekes mintaanyu


Lehet, hogy csak az ellentétek miatt ilyen vagy tényleg sz*r vagyok?


2015. júl. 21. 19:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ne aggódj ezen, szerintem egyáltalán nem vagy sz.. anya! Ha mégis, akkor én is az vagyok, mert hozzád hasonlóan csinálom én is. :)
2015. júl. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Dehogyis!Így kellene mindenkinek csinálni!Nyilván tudod,hogy mi a jó a babádnak,és neked.Nem ártasz egyáltalán,a többi begyöpösödött anyuka véleményét hallgasd meg,mosolyogj és ennyi.Ne foglalkozz vele.Más gyerekét mindenki jobban tudja nevelni.Üdv.egy 2 éves kislány anyukája(a kislány mellesleg ma medencézés után a homokozóban hempergett,megvárta míg a sár rászárad,és leseperte.:):))
2015. júl. 21. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

En is igy fogom nevelni a gyerekeket.

1xgyermek csak had jatszon mar szabadon es ne attol feljen jajjj anya meglát hogy elestem akkor elver.


Sokkal jobb igy nevelni egy gyereket sztem is!

2015. júl. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Jaj nem kell Velük foglalkozni. Én is ilyen vagyok. Sőt mar aludt is a nagyszülőknél. Én inkabb attól vagyok rosszul amikor lehozzák a gyereket a játszótérre és nem engedik homokozni mert mocskos lesz. Nyugi te csinálod jól, lehet irigyli tőled a szabadidődet vagy a ferjedet :).
2015. júl. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Csak az ilyenektől sokszor már én is kezdek parázni, hogy én vagyok-e ennyire béna. Szerintem a lehetőségekhez mérten mindent jól csinálok, de persze mindig van egy kritikus. :)
2015. júl. 21. 19:59
 6/12 anonim ***** válasza:

De borzalmasan rossz anya vagy. Nem is értelek. :D


Ugyan már. Miért kéne ügyeletre rohanni egy eséssel? Nyilván nem nyílik szét a térde, feje... Erre simán megkérdezném a kötekedő anyukát hogy árulja már el hogy ő a gyerek 6 éves koráig beköltözött az ügyeletre vagy 6 éves korukig a gyerekei 1x1m járókában éltek-e!?


Én részemről a gyerekzárakat se értem. Szerintem pont úgy tanulja meg a gyerek hogy valamit nem szabad ha rá van szólva ha olyat csinál. Amúgy meg inkább résen vagyok, mint egyszer elfelejtesm aktiválni (vagy hogy működik) a zárat a késes fiókon és nem figyeljek oda ha arra megy, gondolván úgy se tudja kinyitni....

Amúgy is hamarabb kinyitja ezeket a különféle gyerekzárakat a gyerek mint egy felnőtt. :)


Még mindig jobb mintha 10 évesen is csőrös pohárból, neadj isten cumisüvegből inna


Az egészséges immunrendszer kialakulásához évi 2kg koszt meg kell enni. Én megfigyeltem, de nem csak én, hanem sokan mások és sztem tanulmányok is születtek róla hogy az első bölcsis-ovis évben sokkal többet hiányoznak betegségek miatt azok a gyerekek akik fertőtlenítve, fertőtlenített lakásba nőttek fel addig, mint akik túlzással még a tyúkszarba is kivannak engedve játszani.

2015. júl. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ugyan. hagyd rá. Ezzel a saját kisebbségi komplexusát kezeli, a saját szemében akar minél jobb anyának tűnni. Btw mindenki ezt csinálja, de csak a súlyos esetek mondják a másik szemébe.
2015. júl. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2015. júl. 21. 20:46
 9/12 anonim ***** válasza:
Semmi baj veled nyugi. :) Vele viszont bőven van probléma ha imád másokat cseszegetni.
2015. júl. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
IGEN!!! ROSSZ ANYA VAGY!!! Na most jobb??? Döntsd el te! Mindenki úgy nevel,ahogy akar...
2015. júl. 21. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!