Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Árthatok ezzel a babának?

Árthatok ezzel a babának?

Figyelt kérdés

Az egyik ismerős anyuka szerint veszélynek teszem ki a kisfiunkat, mert túl laza vagyok. Hát igen, hozzá képest valóban az vagyok, de egyébként nem hinném. Nem vagyok felelőtlen, de paramami sem.

1 éves a babánk, és ezek miatt kaptam meg, hogy túl fiatal vagyok még anyának, és felelőtlen vagyok:

- nem rohanok egyből a sürgősségire, mert elesett a baba

- nincsenek a lakásban ilyen gyerekzárak a fiókokon, szekrényajtókon (csak a konnektoroknál)

- este 10kor fektetjük le (reggel 8ig alszik)

- 5 hónapos kora óta itatom pohárból

- 2 naponta 2 órát az apukájával és heti 1 délutánt valamelyik mamival tölti

- "hagyom, hogy koszos legyen" --> ezt úgy értsétek, hogy nem mosunk 10percenként kezet, ha belefekszik a homokozóba, nem rángatom ki átöltözni, ha összemaszatolja magát, nevetünk egy jót :)


Ezek a dolgok miatt valóban rosszabb anya lennék, mint mások? Tényleg túl laza vagyok? Vagy csak piszkálódás volt a részéről?

Én 23 éves vagyok, első babás, lazább anyuka

Az illető nő 38 éves, 2. gyerekes mintaanyu


Lehet, hogy csak az ellentétek miatt ilyen vagy tényleg sz*r vagyok?


2015. júl. 21. 19:41
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Dehogy vagy rossz anya, a gyerekednek szuper gyerekkora van és lesz, nem csinálsz belőle egy mini felnőttet. Az én lányom 16 hónapos, de minden nap "fekete" a fürdővize a napi kosztól, és áztatásban vannak a ruhái, mert hagyom hagy fedezze fel a világot. Imád sarazni, ma pl. mind a ketten nyakig sarasak voltunk, mert együtt bohóckodtunk az udvaron. Imádja, én meg őt, úgyhogy ésszerű kereteken belül mindenben partner vagyok. Pelus nincs rajta ilyen melegben, vannak balesetek is, de egy kis popsitörlő, és pár puszi mindent megold. Nekem is van a férjemmel, és a nagyszülőkkel elég sokat, sőt én néha még dolgozom is mellette, hát akkor én milyen szaranya vagyok :-D :-D 30 éves létemre. :-)

Ne foglalkozz vele, szerintem irigyli, hogy te ennyire felszabadult vagy, és újra éled a gyerekkort a kicsid által :-)

2015. júl. 21. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
miért itatod 5. hótól pohárból?
2015. júl. 22. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!