Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szoktátok nézni a védőoltás...

Szoktátok nézni a védőoltás szavatosságát! Vagy biztok a védőnőbe!? én ma vettem észre hogy amit 3 hósan kaptunk annak már lejárt a szavatossága 2009.8. hóba mit tennétek a helyembe?

Figyelt kérdés
2010. márc. 6. 13:11
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
És még felteszik a kérdést, hogy miért nem szereted a védőnődet? Miért nem bízol meg benne és hallgatsz rá? Hát ez egy nyomós indok. Sajnálom, hogy így jártál, én biztosan szólnék az orvosnak is. Felháborító.
2010. márc. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
Nem ragaszthat mást be, mint annak a matricáját, amelyik dobozból kivette. Ez nagyon gáz!!! Kérdezz meg egy dokit, aztán aképpen cselekedj.
2010. márc. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
Nekem nem is ragasztottak, csak a Prevenárét, a kötelezőét csak tollal írták be.
2010. márc. 10. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

Ezt találtam neked:

" Gyermekorvos válaszol


Tisztelt Doktornő!

Azután érdeklődnék, hogy 4 hónapos kislányom lejárt szavatosságú kötelező védőoltást kapott,amit csak pár héttel utána vettem észre az oltási könyvben. Mi a teendő ilyen esetben ill. kell-e tartani bármiféle mellékhatástól. A picivel semmi gond, szépen fejlődik.

Válaszát köszönöm.

Üdvözlettel, S. Ivett


Kedves Anyuka!


Ezt nem igazán tudom elképzelni, mivel negyed évente hozzuk az oltóanyagokat az antsz-ből, ahová az előző napokban érkezik . Megnézik az antsz-ben, a védőnők elhozatalkor az orvos beadás előtt.


De ahol munka van ott hiba is lehet, ha mégis ilyen oltóanyagot kapott, baja nem lesz tőle, de a védettsége esetleg nem lesz kielégítő a betegségre. Az sem mindegy, hogy mennyi ideje járt le, mivel több alkalommal előfordult már, hogy ismételt bevizsgálással meghosszabbították a az oltóanyagok eredeti szavatossági idejét.Legjobb ezt megbeszélni az oltó orvosával.


Dr. Kicsiny Emese"


Szerintem beszélj te is a dokival, és szólj, hogy legközelebb hivatalosan is panaszt teszel, ha ilyet ad a kicsidnek. Valahol biztos fel lehet ez ellen lépni!

2010. márc. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

Húha, ezen még sosem gondolkoztam el, de most pánik szerűen rohantam a gyerekeim kiskönyvéhez.

Mondjuk nekünk úgy volt, hogy az orvos minden oltásnál a szemem előtt bontotta ki a dobozt (én csak kötelezőeket adattam be), és ragasztotta be saját kezűleg a címkét. A védőnőnek semmi dolga ezzel nem akadt.

Minden dátum szavatossága jó két évvel később járt le.


Én a helyedben balhét csinálnék, ha nem intézkedik az orvos, akkor akár jogi útra terelni az ügyet, ezzel nem lehet játszani! Ez rosszabb, mintha a gyógyszertárban lejárt szavatosságú gyógyszert árulnának, pedig már amiatt is simán be lehetne záratni azt a patikát...

2010. márc. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 Vilcsianyuja ***** válasza:
Én a helyedben kinyomoznám, mi a védőnők felügyeleti szerve (azt hiszem, egészségügyi alapellátónak hívják, de nem tudom konkrétan), és ott kiverném a hisztit. Ez mégis csak felháborító.
2010. márc. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

Én mindenképpen hivatalos ügyet csinálnék ebből! Nézz utána, ki a feletesse, tegyél panaszt írásban, arra kötelesek 30 napon belül választ adni!

ne hagyd annyiban! A védőnőt pedig a feletesse fogja kérdőre vonni!

(én se értem, hogy nem a gyerekorvos adja be az oltást? nálunk az asszisztens készíti elő, de megnézi a dobozt, beragasztja a címkét, utána a doki beadja)

2010. márc. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
a háziorvos és védőnő egy épületben van nálunk és a védőoltás a védőnőnél adják be csak átsétál a doki igy jön képbe a védőnő!ő szerzi be az oltást és ragasz is!
2010. márc. 10. 13:21
 19/25 anonim ***** válasza:

Tegyél panaszt az ÁNTSZ-nél, az ő dolguk egy ilyen esetet kivizsgálni. Az interneten találsz elérhetőséget. Majd írj azért, hogy mit sikerült intézni!

ҝ

2010. márc. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Az elárulod, hogy helyileg hol történt? Hátha más is járt hasonlóan.
2010. márc. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!