Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Légzésfigyelő egészséges babának?

Légzésfigyelő egészséges babának?

Figyelt kérdés
36 hetes kismama vagyok. Igyekszem felkészülni mindenre, már szinte mindent beszereztünk, de ezen a ponton elakadtam. Első lányom 11 éves, akkoriban ez nem volt"divat",fel sem merült,a környezetemben sem volt senkinek. Most a netnek köszönhetően gyakran találkozom a témával. Nem olcsó, még használtan is 15 000 körül van. Mennyire indokolt megvenni egy időre született teljesen egészséges babánál?
2015. júl. 26. 12:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Erről mindenkinek más a véleménye. Nem fogsz egyértelmű választ kapni itt. Mi a nagyobbnak nem vettünk, a kicsinek azért mert vele problémák voltak.

Itt meg ha nem veszel felelőtlennek tartanak.


Viszont nem drága mert a Baby controll amit a kórházakban is használnak és a Heim Pál gyerekkorház is ajánlja 16 ezer ft. Mi ilyen vettünk szuper készülék, külön lapot is lehet hozzá venni.

2015. júl. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
14%
A riogatásnak komoly a marketing értéke. H az első gyerekeddel sem volt gond, akkor a másodikkal is tudsz majd bánni légzésfigyelő nélkül is.
2015. júl. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet, megnézem, mert újat eddig csak 25-től felfelé láttam. Még erősen gondolkodom a dolgon. Ismerettségi körömben senkinek nincs, még az igazàn tehetősebb családoknál sem, akiknek ez nem lenne tétel.
2015. júl. 26. 12:26
 4/15 anonim válasza:
80%
Én nem kockáztatnék.
2015. júl. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Rezi Dencia válasza:
100%

[link]



Több helyen lehet kölcsönözni is.

2015. júl. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
76%
Erről nincs teljesen egységes álláspont, mert a bölcsőhalál ritka, viszont egészséges csecsemőkkel is megtörténik. Én teljesen a légzésfigyelő mellett állok, de valószínűleg ez azért is van, mert egészségügyis vagyok, és sajnos láttam már amikor tényleg a készülék mentett életet. És valóban lehet kölcsönözni is, ha nem akarsz sokat fizetni érte. Annyi felesleges dolgot vesz az ember, amikor babát vár, szerintem, ha belefér a keretbe, akkor ne ez legyen a kivétel, mert persze lehet, hogy egyszer sem fog riasztani, de (ne adja az ég) sokkal rosszabb, ha nincs, viszont szükség lett volna rá...
2015. júl. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
73%

Mi vettünk, pedig a családon belül is voltak pro-kontra érvek. Sógornőm csecsemő- és gyerekintenzív osztályon dolgozik, ő azt mondta, hogy hülyeség, sokszor riaszt tévesen. Unokatesóm mentőtiszt ő azt mondta, hogy mindenképp használjunk és felkészített minket, hogy mit kell tenni, ha baj van. Egyszer vita is volt ebből családon belül, sógornőm konkrétan kijelentette, hogy nincs bölcsőhalál, mert hozzájuk még nem vittek be emiatt csecsemőt, unokatestvérem meg leszedte a fejét, hogy miért mond ilyen hülyeséget és azért nem vittek még be csecsemőt, mert meghalt a mentősök keze között vagy már a kiérkezésük előtt. Akkora veszekedés lett, hogy egy évig nem szóltak egymáshoz utána.

Mi vettünk végül használtan egy két lapos Angel care-t 10 ezer Ft-ért. Soha nem riasztott a fiunk alatt, de ha kivettük a gyereket és nem kapcsoltuk ki, akkor mindig riasztott, úgyhogy jól működött. A fiunk majdnem egy éves volt, amikor eladtuk 11 ezer Ft-ért, úgyhogy még kerestünk is rajta.

2015. júl. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
59%
Sztem vegyél, 12 ezerért lehet venni használtan és annyiért tovább is adod.. vagy 3000-rel olcsóbban ès akkor csak annyit buktál a dolgon, annyir meg megér.
2015. júl. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nagyon kicsi az esélye, hogy egészséges baba meghalna bölcsőhalálban. Egy a nemtudom mennyihez, jó nagy szám. Én mégis vettem, mert nem vigasztalna a tudat, hogy az enyém volt a nagyon nagyon ritka eset. Inkább erre mint másra. ÉS szerintem olvasd el a Heim Pálnak az oldalán vannak tanácsok, és újraélesztő tanfolyamokra időpont. Menjetek el!


[link]

2015. júl. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
64%

[link]


10000- ért is lehet kapni, én 8000-ért adtam, ki lehet fogni olcsón

2015. júl. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!