Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire szükséges a légzésfig...

Mennyire szükséges a légzésfigyelő abban az esetben ha egészséges a baba?

Figyelt kérdés

Eszembe nem jutott hogy vegyek, ha nem kis súlyú, nem jön korán, vagy nincs valami kimutatható baja ami miatt az orvos javasolná (ha javasolná nem kérdés hogy lesz).

A várandósságom eddig problémamentes, nem dohányzom minden eredményem, és a picinek is minden eredménye teljesen normális.

Viszont egyre többet hallom hogy de hát még ilyet, mi az hogy nem evidens számomra hogy legyen, milyen felelőtlen anya leszek ha nem veszek..

Gondolom hogy itt is megoszlanak a vélemények, de azért felteszem a kérdést hogy az itt válaszolók szerinte mennyire fontos beruházni rá, ha egészséges a baba és az orvos nem tanácsolja?


2015. júl. 12. 03:17
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
26%
Semennyire. En nem vettem és a környezetemben sem használt senki. Amióta az eszemet tudom, közel s távol nem volt egyetlen bolcsohalal sem a környéken. Persze ez nem jelenti azt, hogy nem is lesz. Kérdés, hogy mi van akkor, ha mégis pont te leszel a kivétel...
2015. júl. 12. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
59%

Nyilván nem ettől lesz valaki rossz vagy jó anya.

Ennek ellenére nekünk volt, és nyugodtabb voltabb. Még a kórházban megkérdeztem egy gyerekorvost,hogy mit kell tenni,ha baj ha van. Persze nem nevezhető rendes újraélesztési tanfolyamnak, de azért egy-két dolgot elmondott.

Én ezzel úgy voltam, hogy a baba előtt cigire, ill. más haszontalan dologra is költöttem ennyit,akkor miért erre sajnálnám.

2015. júl. 12. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
25%
3gyerekem van és nem volt légzésfigyelőnk, és az ismerőseim közül is csak kevésnek volt. Egyetlen bölcsőhalál eset sem volt az ismeretségi körömben, pedig elég sok családot ismerek.
2015. júl. 12. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
69%
Problémamentes terhesség után, időre, 3900 grammal született a fiam. Ennek ellenére eszembe sem jutott nem venni légzésfigyelőt. A bölcsőhalál egészséges babáknál is előfordul (akkor is ha az ismeretségi körben nem volt ilyen), én ezt nem kockáztattam. Van, aki nem így gondolja, nekem ez fontos volt.
2015. júl. 12. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
22%
Szia! Én még gondolkozom, hogy vegyünk-e. Az orvos szerint nem kell, ha minden rendben a babával. Nem beszélve az elektromos sugárzásról, ami a babát éri, hiszen az érzékelőlapok alatta vannak. Ha mégis a légzésfigyelő mellett döntünk, akkor szerintem csak kölcsönözni fogok, mert nem tervezem sokáig használni. És olyat, ami elemmel működtethető, hogy ne kelljen közvetlenül a konnektorból kapnia az áramot. Az ismeretségi körömben egyénként kb. 50-50% az aránya azoknak, akik szerint mindenképp kell és akik szerint tök felesleges.
2015. júl. 12. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
65%
Mindenkinek a saját egyéni döntése. Én használtam vettem a jófogáson, mert mindent nekünk kellett megvenni és hirtelen több 10 ezer sok lett volna rá de megoldottuk, én személy szerint így nyugodtan fogok aludni - már amennyi alvást hagy nekem a fiam. :)
2015. júl. 12. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:

Nálunk a családban csak a nagybátyámék használtak mert koraszülött lett a lányuk, én csak most neten néztem hogy mennyire elterjedt lett hogy van, mert személy szerint tényleg csak ott tudtam hogy van ahol ajánlotta az orvos, de itt a kórházban a kismamák többségének van és elég furcsán néznek rám hogy nekem nem természetes.

Én tényleg arra gondoltam hogy ha ajánlja az orvos vagy ha még kicsiként lesz beteg ami légzésproblémával járhat akkor rakok alá.

2015. júl. 12. 08:42
 8/34 A kérdező kommentje:
Nem tudom hogy használtan vennék-e, mármint ha nincs semmi bajuk akkor miért árulják annyival olcsóbban mint az eredeti ára? A bérlést nem tudom hogy működik.
2015. júl. 12. 08:44
 9/34 anonim ***** válasza:
46%
Döntsd el, hogy téged megnyugtat-e az a tudat, hogy a környezetedben nem volt bölcsőhalál. Illetve, ha ne adj Isten, nálad mégis bekövetkezne, meg tudnád-e magad nyugtatni azzal, hogy de hát én azért nem vettem, mert a környezetemben nem volt még ilyen...
2015. júl. 12. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:

Bérlésen én is gondolkoztam, 6éve mikor született a fiam. itt 5 ezer/hónap volt. Így még egy újat is jobban megéri venni.

Bármi, amit használtan akarsz eladni, jóval olcsóbban megy el, mint te vetted. Kb fél áron. Ez nem a minőséget tükrözi.

2015. júl. 12. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!