Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Főzés, mosogatás ellenes...

Főzés, mosogatás ellenes baba! Ti hogy oldjátok meg 9 hónapos baba mellett?

Figyelt kérdés
Ti hogy tudtok főzni 9 hónapos baba mellett?? Az én kisfiam 7,5 hónaposan felállt, napon kérdése és járni kezd. Nagyon mozgékony, ügyes, csak egy nagy gondunk van: egész nap rajtam lóg, a konyha mag a megtestesült mumus, ott nem lehet lenni, csak a kezemben, vagy ordítva járókában, földön, a lábamba csimpaszkodva ordítva, szekrényből kipakolás, kaja a kézbe, semmi nem működik!!! Ilyen moslékokat soha nem főztem mint mostanában, de egyre rosszabb. Hét közben rendelem az ebédet. Főzés, mosogatás ellenes babám van. Segítségem nincs. Van tippetek mit csináljak? Másnál is van így?

2015. júl. 26. 16:25
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
89%

pl míg issza cumisüvegből az esti tápszert/anyatejet, v amíg apuka eteti, simán renbe lehet tenni a fürdőt


rendkívül hasznos idő az is, amikor jönnek barinők, vagy nagyszülők, amíg játszanak vele, sokminden csinálható, vagy őket is be lehet vonni, ha szívesen segítenek

2015. júl. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

az "igazi" gyesen lévőket nem bántani akarom, inkább irigy vagyok :) ha nem lenne 2 vállalkozásom, akkor lógatnám lábam, mert más dolgom se lenne, mint a gyerkőc.


A konyhai eszközöket nem tudom oaadni neki, mert ha járókában van, mindig csak áll fel, esik kel, rájuk esik, nem tud megülni egyhelyben, ha meg a földön van, mászik rám, nem foglalkozik velük nagyon.


Van háti hordozó kipróbáltam, 5 percig boldogság és csend volt, aztán az is unalmas lett mert álltam a mosogatónál egyhelyben...


Jó nektek, hogy nyugis babátok van!

2015. júl. 26. 17:18
 13/18 anonim ***** válasza:
95%

Az én fiam nem volt nyugis annyira, de megoldottam. Igazából, ha már most nem tudod megoldani,gondolj bele mi lesz később. Amikor már jár, szalad stb. Az enyém most 3 és féléves, és most kezdi el lefoglalni magát, amíg én rendet teszek. De nyilván valami alap takarítás mindig kell, kellett.

Kísérletezni kell,hogy mi foglalja le. Az enyém pl. sokáig el volt azzal,hogy a ruhaszárító alján húzogatta a csipeszeket. Bevittem a konyha elé a ruhaszárítót és azzal 20-30 percig elvolt. De erre nincs szerintem bevált recept, próbálkozni kell.

Sok nő 2-3-4 gyerek mellett is ellátja a háztartást.

2015. júl. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
49%
Én nem főzök, rendelem a kaját és a mosogatógép mosogat, örökmozgó, keveset alvó 1,5 évesem van.
2015. júl. 26. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
muszáj vagyok megoldni, persze, de érdekel mások hogy csinálják... nagylányom tök az ellentéte volt a kicsinek, és fura nagyon, nem vagyok hozzászokva :D
2015. júl. 26. 19:00
 16/18 anonim ***** válasza:
Ha főzök beleültetem az etetőszékébe, odahúzom a konyhapulthoz, és odaadom neki azt a műanyag tartót amiben az ő színes evőeszközei vannak (jó sok van), és azokat elpakolgatja a tálcán. Szerencsére nagyon szeret pakolgatni. Mosogatás: mosogatógépünk van, így szerencsére sokkal egyszerűbb.
2015. júl. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Úgy, hogy beteszem járókába a konyhába, játékokkal. Mivel egyedül vagyok, azt a fél órát kibírja. Közben folyamatosan dumálok neki, de nem veszem ki, mert akkor semmire nem jutnék - nem alszik sokat.


Néha sír, akkor kiveszem, de amúgy nem.

Magamra nem kötöm, így is szr a hátam, nem kell neki még egy gyerek súlya is.

2015. júl. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Nem akarlak megbántani de próbálj meg többet foglalkozni vele..amikor alszik dolgozol ha fennt van főzöl mosol takarítasz gondolom...hiányzik neki érthető..egyébként ha nekem nincs el adok neki fazekat kanalat hogy ő is főzzön..énekelek bohockodok nevettetem vagy segit főzni megkeveri az ételt és tényleg nem megbántásként irtam.!!
2015. júl. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!