Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1-1,5 éves gyermeked mellett...

1-1,5 éves gyermeked mellett (aki mellett szinte semmi segitséged nincs) mennyire érzed magad fáradtnak és mennyi idöd jut magadra (fodrász, müköröm, sport)?

Figyelt kérdés
2015. jún. 28. 21:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

én már heti 13 orában dolgozom, akkor a férjem van a fiunkkal.

fodrászhoz nem járok csak évente kétszer, mukormom nincs, tornázni heti 3szor járok el,- esténként.

2015. jún. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Egyedül nevelem, nagyszülők se nagyon tudnak segíteni.

Fodrászhoz, körmöshöz stb. sosem jártam, így ezzel problémám nincs.

Edzeni otthon szoktam akkor, mikor ő alszik.

Mióta elkezdtem edzeni, azóta nem vagyok annyira fáradt testileg.

Szellemileg viszont majdnem minden egyes este hulla vagyok.

2015. jún. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
utolsó:hogyhogy nem vagy fáradt nem kell utána menni egész nap ha kint vagytok?Miért szellemileg vagy fáradt?
2015. jún. 28. 21:33
 4/15 anonim ***** válasza:

1.5 éves, nincs segítségünk, apa pedig dolgozik.

Vannak jobb és rosszabb napok. A fix napirend sokat segít, míg alszik, pihenek én is.

Fodrászhoz gyerek előtt sem jártam, magam vágom itthon, festetni nem festetem.

Körmöshöz sem megyek, ritkán festem, de akkor gél lakkot használok, itthon készítem saját magamnak.

Sportolni reggel szoktam, mielőtt az apukája dolgozni megy, néha tornáztam itthon, néha futottam a környéken, felváltva. Vagyis így volt, míg nem lett úton a kistesó, most nem járok el futni.

Havi 1-2x, hétvégén az apukájával van néhány órát, akkor én elmegyek itthonról, sétálok, beülök egy filmre, vagy csak olvasgatok egy csendes helyen, töltődöm.

2015. jún. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem lassan ket eves lesz a kisfiam, de pont egyeves koraban, majd masfel eves koraban volt nagyon nehez melypontom a faradság miatt es hogy allandoan egyedül vagyok a csalad messze. A kezdetektől 0 segítseg a ferjem vezető beosztasban nagyon sokat dolgozik. Legtöbbször hervegen is valamelyik nap.

Nalunk csak apa vigyaz ra amíg kethetente gellakoztatok es havi egy fodrasz. A kisfiammal jövünk megyünk egyebkent mindenhova aktív vagyok van sajat autóm így nem gond. En nagyon adok magamra beszarított haj smink nalam alap. Itthon tornazom illetve sokat bicikli túrazunk a ferjem es a kisfiammal jó program es jó mozgás is. Ha lenne aki vigyaz ra heti ketszer eljarnak edzeni. Havonta azert egy fel napot apa lehetőve tesz nekem hogy eljussak a közeli szalloda day spa kezeleseire. Es sokat utazunk is wellnesselni ide oda akkor is apa veszi at a szórakoztató szerepet mert a kisfiam soha nem volt el egyedül folyton kezben volt babanak kesőbb pedig jatszani mondokazni meselni kellett neki megallas nelkül ami nagyon jo jo is a kapcsolatunk csak nagyon faraszto. Hat minden az amit teljes szívvel csinal az ember nem igaz ;)

2015. jún. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Nekem ilyen idős volt a 3. fiam, mikor megszületett a húga, volt ég egy 2 év 9 hónaposom és egy 5,5 évesem, 0 segítséggel (persze a férjem segített). Mikor az első volt ennyi idős, visszamentem dolgozni.

Műkörmöm nem volt, de nem is lett volna praktikus., fodrászhoz azért eljutottam. Sportnak meg ott volt a gyerekek utáni futkosás, de ha nem volt elég, edzettem este a futópadon.

2015. jún. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
De ha akkor pihentek amikor a kicsi alszik,akkor mikor házimunkáztok,kerti munkák,öntözés,takaritás stb stb?
2015. jún. 28. 21:55
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

házimunka, ontozés, fozes stb. gyerek mellett.

amikor porszivozok o tolja, jon utánam, ha porttorlok, o is kap egy rongyot o is torli az asztalokat, butorokat, amit éppen ér, ha meg fozok, kap edényeket, fakanalat...azzal dobol, ha megunja bemegy a nappaliba és ott nézegeti a konyveit..teregetésnél is jon velem, bár o leszedi a ruhákat, kertben is velem van,- van egy kis vodre, meg mindenféle szir-szar azokkal o elvan.

délelott és délután is fix idopontban alszik. egyébként én is viszem mindenhova,- pl. most a korházban voltunk, mert feltették nekem a spirált...


kérdezo, egyedul neveled a gyerekedet?

2015. jún. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
11 hónaposom van, aki kb. 5 hónapos kora óta átalussza az éjszakát és átlagban 8-9 között kel reggel, ezért én éjszaka kipihenem magam. Párom elég sokat dolgozik, így a legtöbb dolgot gyerekkel együtt oldom meg (az elején míg csak szopott, előfordult, hogy fodrászhoz is vittem magammal), de ha nagyon szükséges, természetesen megoldja, hogy itthon legyen, mikor nekem mennem kell. Műkörmöm nincs, a sport egyelőre a gyerek után futkosás (szerencsére a szoptatással nagyon sok lement), takarítás nagy részét pedig meg tudom csinálni akkor is, ha ébren van a gyerkőc. Sokszor inkább szellemileg fáradok le a nap végére.
2015. jún. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
56%
Nem értem a mai fiatalokat,a gyereknevelési problémájuk miatt.Így kezdeném,hogy bezzeg a mi időnkben! Igen 2 kisgyermeket neveltünk 16 hónap volt közöttük. Akkor építkeztünk, / kalákában / átlagosan 15 főnek kellett reggelit és ebédet készíteni.Nem volt mosógép, mosogatógép és egyéb háztartási gép ami könnyítette volna munkámat.A férjem nem tudott besegíteni. Így is meg tudtam oldani a feladatot. Arra nem emlékszem, hogy mennyire voltam fáradt. Szórakozásra pihenésre nem jutott idő. Most 65 évesen is fürgébb energikusabb vagyok mint a lányom és menyem. Ők az unokákat szivesen lepasszolják a nagyiéknak, mert nagyon fáradtak. Nagyiék, pedig szivesen fogadják Őket !Lehet, hogy ezt nem kellett volna megírnom,mert sokan lepontoznak, de ez az igazság !
2015. jún. 28. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!