Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szenvedett a babám a hasamba?

Szenvedett a babám a hasamba?

Figyelt kérdés

1 héttel túlhordtam a fiamat. Mikor elfolyt a víz zöldes volt. Ez ugye azt jelenti, hogy belekakilt. Azt olvastam erről, hogy ilyenkor nem érzi magát már bent jól, kevés az oxigén. És hogy vannak jelei pl nem megfelelő az áramlás. Nekem mindig megfelelő volt az áramlás.

Túlhordás után nem is nézték meg a magzatvizet, lehet már hetekkel elötte belekakilt. De azt is hallottam, hogy valami"sokk" vagy "trauma" miatt kakálnak bele.

Akkor most szenvedett a fiam? Ugye ha belekakil akkor érett a kinti életre de akkor miért nem indult be magától a szülés? Vagyis úgy értem, hogy csak a víz folyt el de fájásaim nem voltak illetv gyengék illetve nem tágultam ezért 8 óra vajúdás után megcsászároztak.


2015. júl. 27. 21:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Ne aggodj, mar megszuletett. Remelem rendben van. Biztos kis cuki lehet. Vele foglalkozz! (Igen nem jokedvukben kakalnak bele a magzatvizbe, de nem fog ra emlekezni.)
2015. júl. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

hu én erről egy másik válaszadó szerint olvastam a neten

amikor arról beszéltünk, hogy szerintem jobb ha burokkal emelik ki a babát, erre ő íra hogy ennek van kockázata, mert bekakilhat a vízbe. van ennek egy orvosi elnevezése, a szerint rengeteg info van róla és az okairól.

ha megtalálom, linkelem

2015. júl. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom...

De nyugi. Ő nem emlékszik már rá. :)

Remélem minden OK veletek. Babázzál nyugodtan, ne ilyeneken járjon az eszed. :)

2015. júl. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

az, hogy bekakilt nem esetleges szenvedés miatt volt, hanem a túlhordás hozhatta magával


"Megelőzési és más fontos tanácsok:

Fontos a túlhordás megelőzése, korrekt szülésvezetés, a magzat hypoxiás állapotának elkerülése. Még az első légvétel előtt érdemes a meconiumot leszívni az orrgaratűrből."



találtam egy -két dolgot

[link]


[link]

2015. júl. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

a meconium a széklet.

"A meconium ürítés reflexes légzőmozgásokhoz vezet. A légvétel kapcsán : a./ méhen belüli állapotban (in utero), vagy b./ szülés után (post partum) az első légvételkor a légutakba meconiumos magzatviz jut. "

2015. júl. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!