Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tegyem egyértelművé,...

Hogyan tegyem egyértelművé, hogy ne kisgyerekkel érkezzenek babalátogatóba?

Figyelt kérdés

Hamarosan megszületik első gyermekünk, és sok olyan ismerősre számítunk, akinél már van kisgyerek.

Szerintetek tudják, hogy nem szabad hozni magukkal a bölcsis, óvodás korú gyerkőcöt?


2015. júl. 28. 09:52
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
66%

"Szerintetek tudják, hogy nem szabad hozni magukkal a bölcsis, óvodás korú gyerkőcöt?"


honnan tudnák, hisz ez a te agyszüleményed?!?!?

ilyen a világon nincs! de majd ha mentek babalátogatóba, írd majd meg, hogy ugye otthon hagytad a bölcsis/ovis korú gyermekedet! tehát úgy 2-7 év múlva!

2015. júl. 28. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
63%

Egy normális látogató, nem fog az első 2 hónapban menni hozzád látogatni. nyilván ha náthás vagy fáj a torka a gyerkőcnek vagy valami vírus van az oviban, nem fog menni. de abba belegondoltál hogy addig hova teszi a gyerkőcét még elmegy hozzád?

vagy forditott esetben Te hogy éreznéd magad?

2015. júl. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
56%

Én voltam mindkét oldalon, egyik esetben sem tudtam. Jöttek hozzánk kisgyerekes ismerősök és mi is mentünk később a gyerekkel. Nyilván nem az első 2-3 hónapban, hanem később.


Megkérdezhetem miért nem szabad vinni a gyerekeket?

2015. júl. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
26%

Jaj...


Hát tudod...közöld, hogy gyerek nem teheti be a lábát hozzátok. Beteg, koszos felnőtt mehet, de gyerek nem. :-D


Nem kell ám burokban tartani a babát. Azzal többet árthatsz.

Amúgy értelmes látogató tudja, hogy betegen nem szabad menni kisbabához. De egy egészséges gyerekkel mi bajod?

2015. júl. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
56%
én ilyenrol nemt tudtam, hozzánk jottek már az elso héten is 3 évessel... miért "nem szabad"?
2015. júl. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
57%

Húúú, kedves kérdező, ez számomra is nagyon elszomorító, hogy vannak még ilyen gondolkodású emberek.

Csak gondolkozz ilyenkor, fordított esetben, ha valaki neked mondaná pár év múlva, hogy ne hozd a gyerekedet...Neked hogy esne? Ha beteg, amúgy sem vinnéd, sőt te sem mennél, mert rád is átragaszthatta. Ha mindenki jól van és nincs vírusos/járványos időszak, akkor meg miért ne vihetné? Hidd el, egy kisgyerekes látogató sokkal empatikusabb, mint aki már régen babázott, mert sokkal jobban tudja, hogy mire kell figyelni(kézmosás, ne simogassa a babának csak a kis lábát meg, ne hangoskodjon) Sok esetben, akik régen babáztak elfelejtenek kezet mosni, puszilgatják a babád kezét(csak a kezét puszilom meg címszó alatt, mikor pont azt veszi a legtöbbször a szájába) és körülötte hangosan nevetgélnek, hangosabban szólnak, mire a gyerek ordításban tör ki, mert megijed. Tapasztalat! Amúgy mi is voltunk nem olyan régen babalátogatóban és előtte felvetettem telefonon, hogy lehet nem viszem az 1 évesemet, mire az anyuka hangján és a reakcióján lehetett hallani, hogy örül neki. Kutya rosszul esett, nem is voltunk csak nagyon rövid ideig! A legutóbb vittük egy másik helyre, megsimogatta a baba lábát és ment az útjára, mert minden érdekesebb volt.

2015. júl. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
58%

Mi gyerekkel mentünk 2 hetes babàkhoz, a baràtnőim ugyanìgy. Mindenkinek volt picibabàja, meg nagyobb gyerek is. Fel nem merült, hogy a nagyobbakat addig màshova tegyük.


Nem értem a problémàdat.

2015. júl. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
58%
És azért 2 hetesekhez, mert akkorra hìvtak.
2015. júl. 28. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
14%
A kérdező nem reagál, csak szép sorba lepontozgat mindenkit. Talán ez a napi provokatív kérdés?!
2015. júl. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, bár nem gondoltam, hogy ilyen közfelháborodást okozok majd!

Egyébként nem pontoztam le senkit, sőt egyáltalán nem is értékeltem. (amint látom van akit ez is érdekel)

Először is, mivel első babámat várom, sok mindent elolvastam az aggályaimmal kapcsolatban, ami gondolom mindenkinek voltak. Ti persze ezek szerint már tapasztaltak vagytok a témában és persze nagyon okosak. De én egyelőre mindentől meg vagyok rémülve, és próbálok így tájékozódni.

Sok esetben az internet rossz hatással van a világra, pláne egy terhes nőre, aki hol máshol nézhetne utána a dolgok menetének.

Olvastam néhány szabályt a babalátogatásról és képzeljétek közte van,hogy kisgyerekkel nem megyünk látogatni újszülöttet. De én sem értettem miért nem!!!

[link]

Ez egy 2013-as cikk.


Érdekelt volna a véleményetek! Meg is kaptam!

További szép napot!

2015. júl. 28. 11:49
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!