Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tegyem egyértelművé,...

Hogyan tegyem egyértelművé, hogy ne kisgyerekkel érkezzenek babalátogatóba?

Figyelt kérdés

Hamarosan megszületik első gyermekünk, és sok olyan ismerősre számítunk, akinél már van kisgyerek.

Szerintetek tudják, hogy nem szabad hozni magukkal a bölcsis, óvodás korú gyerkőcöt?


2015. júl. 28. 09:52
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
70%

Arrogáns, lenéző választ adtál. Komolyan mint egy hercegnő úgy viselkedsz.


Sebaj, csinálok egy honlapot, amibe beleírom azt hogy lehet menni gyerekekenek is ha azok nem betegek. Aztán akkor megnyugszol... :)

2015. júl. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
56%

Néhány újabb cikk a babalátogatás szabályairól:

[link]

[link]

2015. júl. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
65%
Bocs, de komolyan ilyenektol elbizonytalanodsz és "szembe mész" a jozan ésszel? En is ,es mindenki mas is volt első gyereket varo kismama..De meg kell tudni húzni a határt a neten található sokszor butasagoknak..Miutan megszuletik meg több ilyennel fogsz talalkozni..es nem csak a neten, de meg a sarki zoldseges is megmondo neni lesz..Tudod mikor váltam magabiztossa? Mikor szűrni kezdtem az infot...leírni barmit lehet, de gondolj is utána, ha olvasol valamit...írod, hogy benned is felvetődött, hogy ez komoly-e..nem olvastam a cikket, de gondolom az is szerepelt benne, hogy legalább 6 hetig senki ne menjen...megorultem volna, ha addig nem jon hozzank senki...mikor hazamentunk már masnap du. Jottek baratok,es nagYon jol esett...próbáld a saját eleteket élni nem pedig valami olyasmit amit leirtak valahol,mert mindenki mas, másra van igénye..boldog babavarast es babazast!
2015. júl. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 piroska és a farkas ***** válasza:
9%
Szerintem bántoan sok kioktato választ kapott a Kérdező. Igenis félhet egy leendő picibabás, tapasztalatlan anya attol, hogy mondjuk vki elmegy látogatoba az éppen közösségbe kerülő gyerekével. nem azért, mert rossz szándékot feltételez, hanem mert valoban több az eslye a baciknak. Szomszédunkban egy anyukának egyidőre esne a szülés, és a nagyobbik ovikezdése. A gyerekorvos maga mondta neki, h ne kezdje a nagy az ovit el, csak pár honap csúsztatással. A kicsi miatt. Egyébként gyerektől függetlenül úgy gondolom, hogy én pl az első 6 hétben nem mennék, kivéve, ha annyira közeli hozzátartozom lenne a friss szülőpár.
2015. júl. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 piroska és a farkas ***** válasza:
7%
Még annyit elmondanék, h szerintem egyébként elég unalmas egy néhány éves kisgyereknek a babanéző, ahol " ne nyúlj a babához van", márpedig az van! ezért szerintem akár az is lehet egy verzio, hogy aki kisgyerekes ismerő, azzal közös sétára mentek. Mert akkor így oghatja - tolhatja a babakocsit, nincs letiltve a babárol.
2015. júl. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
76%
Nem azt kérdezted, hogy mi a véleményünk egy interneten olvasott dologról, hanem hogy ,,Hogyan tegyem egyértelművé, hogy ne kisgyerekkel érkezzenek babalátogatóba?"
2015. júl. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
30%

Nekünk gyógyszerész ismerős javasolta, hogy a gyerek 3 hós koráig ha lehet, kerüljük a gyerektársaságot, mert ha véletlenül elkap valamit, akkor nehezebben küzdi le, meg 3 hónap alatti babának kb. semmilyen komolyabb gyógyszert nem lehet adni, ami igazán hatásos.

Én a helyedben azután hívnám a kisgyerekes családokat látogatni, miután megkapta a baba a 3 hós oltást. Az egészségesnek tűnő gyerekben is lappanghat valamit.

Nyilván testvér esetén nem lehet őket hermetikusan elzárni, de az ember a saját nagyobb gyerekén tudja ellenőrizni, hogy mosott-e rendesen kezet, és tisztában van vele h van-e vmilyen járvány az oviban/suliban kell-e fokozottan figyelni az előjelekre stb...

2015. júl. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
39%

Egy egyszerű náthavirus miatt a két hónaposom kórházba került. Igaz neki a tesó "hozta", de a vendég gyerek is lehet hordozó. Úgyhogy értem a kérdező aggodalmát.

Igenis kerülje el a bizonytalan helyzeteket, ha teheti.

Ez nem túlféltés, ha egy egy évessel csinálná, az lenne.

3-4 hónapos kortól sokkal hatékonyabb az immunrendszer, addig meg ésszerűen védekezzünk ami ellen lehet.

2015. júl. 28. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

Én teljes mértékben egyetértek veled! Talán azért, mert régóta eüben dolgozom, láttam sok minden csúnyaságot. Nem gondolom, hogy az újszülötthöz mindenkinek be kell esnie. Én a 6. hetet szentnek tartom ebből a szempontból.

Egy újszülött immunrendszere még nagyon éretlen, sokkal fogékonyabb a fertőzésekre. Ezt szoptatással valamelyest csökkenteni lehet, de mindent az sem véd ki.

A kisgyerekek sokkal többször betegednek meg és HORDOZNAK betegségeket is a közösségbe kerülés miatt. A hordozás alatt is fertőzőképesek. Tehát hiába nem látszik betegnek még, attól fertőzhet. Az első 6 hétben semmiképpen nem engednék idegen gyerkekekt be. A tesó más, ő van, adott. És ő egy gyermek. Természetesen ő is hazahozza a fertőzéseket, amit a pici el is kap.


A 6-8. héttől már lehet lazábbnak is lenni. Persze nem kell, hogy puszilgassák idegen gyerekek, de azért látogatóba már jöhetnek. (persze nem tucatával egyszerre)


Még valami. Az immunrendszer "érlelését" nem az újszülöttel érdemes kezedeni kedves hozzászólók...! Bőven lesz erre idő és mód, miután picit megerősödött. Újszülöttorban egy banális náthából is lehet tüdőgyulladás, egy kis hasmenésből is kórház. Nem hiányzik seninek szerintem.

2015. júl. 29. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
11%
Ja és egyértelművé úgy tenném, hogy a 6. hét előtt a családon kívül más látogatót nem hívnék. Lesz neked éppen elég dolgod, mintsem vendégeket ellátni.
2015. júl. 29. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!